Skútr koutek

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod goes 25. 6. 2020 22:17

Jako tmax je taky spica sle pocitove to takovy rozdil neni. Jede to jasne lip ale na pocit tolik ne.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 6. 2020 22:19

Proti Medley by to bylo mega, protože to už je o dvě třídy. Z Medley na forzu to taky není takový wow, protože to je jen o tu jednu třídu :)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod goes 25. 6. 2020 22:21

Ja stejne jen tak matuju. Bude vikendovka. Mam kolo. Forzu. Nemam na to uz vyuziti
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 6. 2020 22:21

To.neni finální řešení. Prostě za rok bys řešil to stejne.

U toho xadv bych si i myslel, že by člověk už takové to puzení se někam posunout neměl.

Jak sem psal kdysi, to sem byl s moto na začátku tak sem za jedním typkem jel a jako bylo vidět že se snaží a fakt to jelo pěkně. Nic co by někde nějak zásadně nemělo stačit. A pořád je to sice vyšší a pohodlnější /odpružení/ v podstatě skútr. Být místa.uloznyho to.ma. Fakt asi míň než třeba ta Forza. Ale.to se dá řešit. Jsou na to i boční kufry... Origo..

-- 25. 6. 2020 22:22 --

goes píše:Ja stejne jen tak matuju. Bude vikendovka. Mam kolo. Forzu. Nemam na to uz vyuziti

Ja teď matuju Jeep...
:-)

No asi to občas potřebujeme každej.

-- 25. 6. 2020 22:24 --

Arnie J píše:Proti Medley by to bylo mega, protože to už je o dvě třídy. Z Medley na forzu to taky není takový wow, protože to je jen o tu jednu třídu :)

No zrovna s ohledem.na šíří tvého vozového parku... Nevím jaký bonus by to pro tebe mělo.... Jako těžko bych osobně ty cesty rozděloval mezi Miatu a silnější skútr a nebo moto.
Proto taky furt.nemam ten Spider, protože právě z tohoto důvodu by pro mne mělo význam jen 4 místně kabrio... Ale jo třeba bys tam využití našel, jen si říkám že pro tebe Medly teď až až...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 1. 7. 2020 21:36

https://www.motorkari.cz/clanky/redakcn ... 43801.html

Desig ok
Cena super
Vykon bidny
Car plej super
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 7. 2020 21:49

no ten výkon teda fakt jako nic moc

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Noclaf 1. 7. 2020 22:11

Za tu cenu to podle me ma sanci byt "PCXem" mezi 300. Vykon sice nicmoc, ale recenzent si na to vlastne ani nestezoval a v diskuzi uz byl taky nejaky jiny spokojeny uzivatel po testovacce.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 1. 7. 2020 22:14

Ale furt je to 115k nza 105 mas 18kw kymco no. To se pocita no.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maincoonsback 1. 7. 2020 23:00

Tak mne se sr max vždy líbil. Pořád ho považují za jeden z nejlepších skútru. Vadilo mi jen, že nemá abs. To tohle Malaguti porěšilo.

Motor je v tom v podstatě ten stejný co mám teď a na výkon si na skútr 300 stěžovat nemohu. Jede to všechno stejně, to už tak nějak myslím víme.

KYMCO je těžší a žere vic. Takže ty 2 kW, se ozeli. mimoto je skaredy.. mají i pěknější modely, ale ty už zase stojí víc.

Za.mne fajn... Jen zatím v Brně se to asi neprodava... Objektivně je Honda i Yamaha lepší, ale ten cenový rozdíl je dost velký. Být to. 10t, řeknu že to za to nestojí. Ale tady je to 1/4 ceny, v závislosti na vybave? A to je už dost.

-- 1. 7. 2020 23:01 --

Jo co by mne na tom s...o by byly ty čínský gumy. Chtěl bych to nahradit něčím normálním, jinak bych to nevzal.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 7. 2020 23:36

maincoonsback píše:Motor je v tom v podstatě ten stejný co mám teď a na výkon si na skútr 300 stěžovat nemohu. Jede to všechno stejně, to už tak nějak myslím víme.

tak je stejně a "stejně"

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 7. 2020 12:14

Uznávám, že tady na tohle jsem trošku změnil názor. Ne nijak zásadně, ale trochu ano.
Kdybych neměl tu motorku, tak bych asi taky stále prioritně řešil, jestli má skůtr 16 a nebo 18 kW, ale na rovinu. Kvůli 2 kW bych nekoupil něco co by:
- se mi vůbec nelíbilo (což je třeba případ toho levného Kymca)
- a nebo bylo o 1/4 , či 1/3 dražší (což je případ X-max, nebo Forza).

Tím neříkám, že kdybych teď šel koupit 300ccm skůtra, že bych vzal ten SR Max (a to píšu schválně ten název), ale rozhodně by zásadní váhu nemělo těch pár kW, i když zrovna ta Yamaha je zase jedna z nejsilnějších, takže tady to srovnání trochu kulhá a tam už ten deficit výkonu může být znát.

Podle mne naopak dobrá cena, rozumná váha jsou poměrně silné argumenty u skůtru, a jestli má v max 125 a nebo 129 už je tak nějak fakt jedno. Každopádně a na tom se asi shodnem všichni, že čím větší výkon, tím lepší, ale pak je to zase cena. Kdo to neřeší a je mu to jedno, má dnes na výběr u 300 v podstatě mezi Hondou a Yamahou (případně Vespou, ale tam je to trochu jinak), kdo to řeší, do výběru zahrne Kymco, nebo i toto Malagutti (a nebo Beverly) a má tak širší výběr a ještě může při nákupu ušetřit.

A na rozdíl od auta myslím, že na ztrátě hodnoty, když si to nechá pár let, rozdíl nepozná, zvlášť když u skůtru to riziko, že to někde vyválíš je s autem nesrovnatelně větší.

Netvrdím, že tohle je nejlepší skůtr na světě, motor není nejvýkonější, ale zase bude jeden z nejspolehlivějších a cena je fakt dobrá a nic zásadního tomu nechybí. A myslím, že když je to předělávaná Aprilie, že ten výkon tomu za rozumné peníze půjde poladit (o chlup aspoň). Já na tom svém mám teď 25t. km, je to už staré jak Metuzalém a fakt sem na tom neměl jediný problém (teda krom toho, který máme všichni co máme cokoliv od koncernu Piaggio a nebo Ducati v Brně).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 2. 7. 2020 12:20

uz sem se bal, ze tu nevyblijes jak mas motorku... splneno, tak ostatni muzeme pokracovat v normalni debate
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 7. 2020 12:54

Náhodou tě musím pochválit, má to hlavu a patu :D Já bych teda těch 22 tisíc navíc za X-Maxe asi vyhecoval, přece jen to už je 6 kW nebo kolik.

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod goes 2. 7. 2020 12:57

jako ruku na srdce o oblasti 15-20 kW hraje kazdy KW nesmirnou roli a 2 kW jsou proste uz dost znat. Natoz 5 nebo 6. Kdyz budeme nekde u 70-100 kW tak tam uz bezny ridic 2-5 kW proste nepozna. U skutru je kazdy kw nejaky ten kmh navic a hlavne lepsi pruzne zrychleni a videli jsme v realu ty rozdily kdyz uz se jede.

-- 2. 7. 2020 12:58 --

ja budu tajne doufat, ze Honda vrazi en infotajment na xadv abych mel co matovat a kdyz ho tam neda, tak budu matovat jinde no.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 7. 2020 13:04

Arnie J píše:Náhodou tě musím pochválit, má to hlavu a patu :D Já bych teda těch 22 tisíc navíc za X-Maxe asi vyhecoval, přece jen to už je 6 kW nebo kolik.

Tak víš co. Ano. Ale kdybys horkotěžko dával dohromady těch 120 t... zase bys to viděl jinak.
A pak... Třeba pro mne by to byla ta psychologická hranice, kde bych byl nervozní Xmax někde nechat, aby nespadl atd... a u toho levnějšího by mi to už bylo třeba buřt... Vidím to teď, když někam jedu na skůtru (to už pomalu ani nezamykám) a nebo na motorce.

Je to jen hledání argumentů. Já bych to nezatracoval.

A PEMM je super (ve srovnání s Dmotem), ale asi taky vyzkouším Motomo..., jestli to nebude ještě lepší.

Takže třeba u mne by hrozně záleželo na tom, kdo to tady v Brně bude servisovat a prodávat. To je fakt už teď základ. Ty věci tak nějak všechny fungují a nebo naopak fungují na pytel stejně (záleží na úhlu pohledu zda si optimista a nebo pesimista) a zásadní pak je ten servis (během užívání). A vždycky je to asi super..., jen do doby, kdy se vyskytne první problém, kde se tak nějak předpokládá proaktivní přístup toho servisu.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránka