Policejní kontroly - Středočeský kraj

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Majkky 3. 11. 2012 13:24

Pirátství je hřích a mělo by se to tvrdě trestat.
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 3. 11. 2012 16:49

m4lcolm píše:Me postoje z vyhranenych garaznich debat pred lety se nemeni, jizdni styl take ne. Nikdy jsem netvrdil, ze jezdim dusledne podle predpisu a dodrzuji rychlost. Debaty byly o tom, ze na rozdil od nekterych (casto jiz byvalych) garazniku nepovazuji vyrazne prekracovani rychlosti za prispevek ke zvyseni bezpecnosti provozu, nemyslim, ze by ridici dodrzujici predpisy byli nebezpecni a ze by meli strhavat do skarpy sve vozidlo, jakmile je dojede nejaky zavodnik. Proste ve zkratce, spousta ridicu argumentujicich rozumem misto predpisu ho moc nepobrala. A za tim si stojim. Co se zmenilo, je prostredi. Nevadi mi bodovy system, ale ze mi nikdo nemusi od ledna nic dokazat a z ridice se stava dojna krava obecnich rozpoctu. Pritom to ani skutecne piraty ala weeper neohrozi, tohle dopadne na rozumne, svizne jezdici ridice s vysokym najezdem, jako jsem i ja. Proto zvazuju mozna reseni a rozhodnu se podle toho, jak to bude v realu od ledna vypadat.

Nikdy vyšší rychlost za příspěvek bezpečnosti nepovažuje, pouze konstatuje, že se nebezpečnost jeho jízdy nemění s růstem rychlosti, to je vše. Ani nikdo neřekl, že dodržující řidiči musí jet zákonitě nebezpečně. A už vůbec ne, že mě každej musí uhýbat do škarpy, když přilítnu za něj - já to beru jako nadstandart a vždy za takové jednání děkuju a nevynucuju si ho.

Jinak tak byl mířen můj příspěvek --> měnící se prostředí, i relativně slušný řidič jako ty nakonec dostane od systému po tlamě a jedinou reakcí je se bránit.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafel 3. 11. 2012 17:21

m4lcolm píše:Proto zvazuju mozna reseni a rozhodnu se podle toho, jak to bude v realu od ledna vypadat.


Od ledna se toho moc nezmění, resp. na to, co se změní, stačí navigace s kvalitní databází
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkky 3. 11. 2012 17:24

Tím bych si nebyl tak jistej. Podle mě vzroste počet měření bez kasy.
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 11. 2012 17:26

Toho se osobně obávám taky. Škoda že tu není pepek, aby to potvrdil ze zákulisí, alespoň tady v Praze
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 3. 11. 2012 17:30

Majkky - to je imho kravina, protože obecná odpovědnost provozovatele se vztahuje pouze na automatizované měření rychlost = stacionární měřidla (úsekovky, Traffistary od CR, miniúsekovky).
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 11. 2012 17:38

Weeper píše:Dnes opět PČR na konci stoupání na dvouprodu u Benešova I/3 směr ČB - odpočívadlo s radarem. Schopnost detekce B995 i po všech těch letech výborná. Dlouho jsem je tam neviděl.

ty kraso tak to abych se tam bal...
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafel 3. 11. 2012 17:44

Weeper píše:Majkky - to je imho kravina, protože obecná odpovědnost provozovatele se vztahuje pouze na automatizované měření rychlost = stacionární měřidla (úsekovky, Traffistary od CR, miniúsekovky).

Přesně tak, alespoň si ten zákon přečtěte
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 3. 11. 2012 18:28

Weeper píše:
m4lcolm píše:Nikdy vyšší rychlost za příspěvek bezpečnosti nepovažuje, pouze konstatuje, že se nebezpečnost jeho jízdy nemění s růstem rychlosti, to je vše. Ani nikdo neřekl, že dodržující řidiči musí jet zákonitě nebezpečně. A už vůbec ne, že mě každej musí uhýbat do škarpy, když přilítnu za něj - já to beru jako nadstandart a vždy za takové jednání děkuju a nevynucuju si ho.

Jinak tak byl mířen můj příspěvek --> měnící se prostředí, i relativně slušný řidič jako ty nakonec dostane od systému po tlamě a jedinou reakcí je se bránit.

Nenarazim ani tak na diskuze s tebou, preci jen jsem tu o neco dele a ze zacatku, kdy jsi nebyl moc aktivni, to zde bylo hodne vyhranene.

-- 03 lis 2012, 18:29 --

Jean ViC píše:
Weeper píše:Dnes opět PČR na konci stoupání na dvouprodu u Benešova I/3 směr ČB - odpočívadlo s radarem. Schopnost detekce B995 i po všech těch letech výborná. Dlouho jsem je tam neviděl.

ty kraso tak to abych se tam bal...

Notoricky zname misto...
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Majkky 3. 11. 2012 18:42

mafel píše:
Weeper píše:Majkky - to je imho kravina, protože obecná odpovědnost provozovatele se vztahuje pouze na automatizované měření rychlost = stacionární měřidla (úsekovky, Traffistary od CR, miniúsekovky).

Přesně tak, alespoň si ten zákon přečtěte

:-[
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 3. 11. 2012 19:05

Me desi kombinace dvou veci - narust ruznych usekovek v Praze v kombinaci s rostouci aktivitou mericu, ktera je dle meho v prime souvislosti s legislativnim podnebim a atmosferou, ktera temto mereni preje. Holt starostove v parlamentu.

BTW vsadim se, ze drive nebo pozdeji nejaky kreativni starosta prohlasi mereni z auta bez zastavovani za automatizovane a zkusi tak vybirat. Stejne jako se v minulosti nasel blbec, co zkousel pokutovat na zaklade mereni toho informacniho radaru ukazujiciho rychlost projizdejicim ridicum.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 11. 2012 19:47

Koukám samé černé scénáře
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 3. 11. 2012 20:10

m4 - já pevně věřim, že
automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích
se nedá obchcat snad ani v našem banánistánu. U mobilní hlídky musí být obsluha, která zařízení zapne a nastaví.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafel 3. 11. 2012 20:17

kdo je blbej ať platí

-- 3. 11. 2012 20:20 --

ještě že v zákoně je slovo "používaného", což je rozdíl od slova použitého - používaného znamená nějaký úzus, což o lidarech nastavených na automat (což standardně umí...) říci nelze, že byl byl vžitý úzus
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 3. 11. 2012 20:23

Tak tak. ;-)
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků