Je reálně nutné mít u sebe řidičák?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod SerifJohn 13. 5. 2021 15:26

Vana666 píše:Já jezdil rok a půl s propadlým ŘP a taky vše v klidu
Kontrolu jsem ale neměl


Tohle me dnes hodne rozesmalo. :D

To je asi jako bych napsal: Ctyrkolka je na pikacu. Jezdim celej rok bez ctyrkolky a vsechno bez problemu. Ale nikdy nebyly podminky, abych ji potreboval. :-P
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 5. 2021 15:56

nj, měl jsem raději lhát ? :-)

GeneHawkins píše:Ne. Fotografie.

Obávám se že nemáš pravdu. Ještě jsem neviděl fotografii která by samotná stačila k relevantnímu ověření totožnosti. Můžeš dát konkrétní příklad ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 13. 5. 2021 16:05

No podle fotogtafie na RP by me nepoznala ani vlastni matka, ale nic jineho oni nemaji. Das jim RP, ksicht jakz takz sedi, je to cajk. Pokud je ksicht jinej, asi budou chtit dalsi papiry,’nebo jine overeni.
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 13. 5. 2021 18:21

Vana666 píše:Obávám se že nemáš pravdu. Ještě jsem neviděl fotografii která by samotná stačila k relevantnímu ověření totožnosti. Můžeš dát konkrétní příklad ?

Hele, podívej se, v jakém jsme vlákně. O "ověřování totožnosti" píšeš akorát ty, já jsem psal o ověření podoby.
K ověření totožnosti řidiče opravdu ve valné většině neslouží OP, ale ŘP.
Samozřejmě, že by v zásadě nebylo nutné s sebou ŘP vozit, ale při současném stavu digitalizace by pravděpodobně poněkud zdržovalo, kdyby si měli všechny informace zjišťovat v databázi, protože k tomu, jestli je to opravdu ten, za koho se vydává, je potřeba ověřit právě podoba podle fotografie. A to - si myslím - zatím běžně na mobilu nemají a museli by do auta.
A teď co, vzít si řidiče s sebou, aby mohli podobu porovnat? Jistě je to řešitelné, ale bude to zatím asi dost zdržovat.
Proto píšu o ověřování podoby podle ŘP, aby hned viděli, jestli ten doklad patří k řidiči.
K úplnému ověřování totožnosti opravdu ŘP nestačí, protože jednou z ověřovaných skutečností je i bydliště, které na ŘP není. Ale OP není člověk povinen u sebe nosit, takže jeho přítomnost v tomto vláknu smysl nemá.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 5. 2021 18:32

No mezi ověření podoby a ověření totožnosti bych dal v tomhle případě rovnítko. Samotná podoba je policajtům nejspíše k ničemu, ne ? Důležitá je totožnost.
A pokud mají všechny ostatní údaje ohledně způsobilosti k řízení v databázi, stačilo by jen ověřit totožnost dle OP nebo pasu, kterýžto doklad by v systému bez řidičáků musel být v autě povinný.

Samotný řidičák bez ověření údajů v databázi policajtům přece nemůže stačit, dotyčný může mít třeba zákaz řízení a bez prověření by mu jen zasalutovali a pustili dál.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 13. 5. 2021 19:51

Arnie J píše:Už se mi stalo, že jsem u sebe neměl nic kromě malého techničáku a prošlo to :)


Já si jednou zapomněl auto a taky ok.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků