Mobilní radar

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robotom 17. 6. 2019 13:36

Zdravím,
minulý týden jsem v obci předjel auto, které jelo asi třicítkou, přejel jsem přitom plnou čáru. O 100 metrů dál stál policista, který držel v ruce mobilní radar (takovou malou rouru o velikosti několika desítek centimetrů, do které se díval). Bylo mi jasné, že jsem jel rychleji. Čekal jsem, že o něco dále bude další hlídka, která mě stopne, ale nebyla. Když jsem už ujel několik set metrů a stále nic, tak jsem se vrátil na místo měření a zastavil u toho policisty. Vyslechl jsem si krátkou přednášku, jel jsem prý 62 km/h. Chtěl jsem to řešit na místě, ale to prý nešlo a přijde mi domů obálka. Prý to bude tisícovka za rychlost a dva tisíce za plnou čáru. To mi přijde jako docela pálka, ale jsou to horní limity, tak třeba by to byla někde uprostřed.
Moje otázka ale zní, jestli není možné, že vlastně nic nepřijde? Neslyšel jsem, že by někoho hlídka změřila a pak mu přišel domů dopis. Nechodí ten jen v případě, že řidiče změří stacionární radar? A když už tedy něco přijde, bude tam i ta plná čára? Nechodí takové pokuty jen za rychlost nebo jízdu na červenou?

Předem díky za odpovědi.
robotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 6. 2019 13:49

Kdyby ses nevrátil, tak jsi z toho vyklouznul za 0 Kč, teď se může stát cokoliv :D
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 6. 2019 13:51

navic jen ten nejzavaznejsi prestupek lze pokutovat, takze to mensi se skrta ne?
nebyl to mestak?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 6. 2019 13:51

Nebylo to podle popisu spíš tohle.
https://www.policie.cz/clanek/behem-kra ... hniku.aspx
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 6. 2019 13:54

Jean ViC píše:navic jen ten nejzavaznejsi prestupek lze pokutovat, takze to mensi se skrta ne?

Nelze automaticky sčítat, ale spáchání více přestupků je přitěžující okolnost.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 6. 2019 13:55

garážmistr píše:Nebylo to podle popisu spíš tohle.
https://www.policie.cz/clanek/behem-kra ... hniku.aspx

hele a jeden ridic co jel nad povolenou rychlost, to byl ten co se prijel priznat ... nebo ten dalekohled jim i meri rychlost?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robotom 17. 6. 2019 14:01

garážmistr píše:Nebylo to podle popisu spíš tohle.
https://www.policie.cz/clanek/behem-kra ... hniku.aspx


Průměr by tak mohl sedět, ale byl to spíše válec a nebylo to zahnuté, jako na té fotce. Navíc to nebylo na trojnožce, ale měl to v ruce (jasně, třeba to mohl z trojnožky sundat). Říkal jsem si, že je to docela vymakané, protože on se otáčel i do protisměru a vzhledem k tomu, jak s tím manipuloval, bych řekl, že to bylo hodně lehké.

-- 17. 6. 2019 15:08 --

Ten článek je z minulého roku, třeba inovovali :-D Jinak to bylo v Pardubicích.
Možná by dávalo smysl, že kontrolovali třeba telefonování. Navíc nechápu, proč by se to nedalo řešit na místě.
Napadá mě, jestli tam nestáli jen jako preventivní opatření, že by třeba došly papírové stojany... :-D
robotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 17. 6. 2019 22:15

Ty jo, vracet se za cajtama, kteří mě možná změřili. To by mě nikdy nenapadlo :D mazec.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robotom 17. 6. 2019 23:15

Chtěl jsem vědět, kolik jsem jel :-D
robotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal220 18. 6. 2019 04:07

Předjíždění přes plnou asi policajt nesmí řešit na místě(úřad dá body o možná odebere na pár měsíců ŘP) navíc takhle načapají víc šoférů než kdyby za každým jeli.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 6. 2019 06:36

Ty k tomu radši nic nepiš, co slovo, to ho... perla.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 18. 6. 2019 07:08

Tvůj a .. názor.Třeba Robotom pak napíše jak dopad.Hádám že to tak bude.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod burty s krenem 18. 6. 2019 07:15

Plna čára neni žádný bod
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 18. 6. 2019 07:23

Při předjíždění..
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 6. 2019 07:25

Pořád ne...
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků