od kdy jsem držitelem řidičského oprávnění?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

od kdy?
Konec hlasování: 22. 4. 2014 11:11
od okamžiku převzetí protokolu o zkoušce (odborná i praktická) 2 %  7%  [ 2 ]
od okamžiku podání žádosti na obec s rozš. půs 0 %  0%  [ 0 ]
od okamžiku kdy to u nich zpracují (obec s rozši půs) 1 %  3%  [ 1 ]
od okamžiku kdy má řidičák v ruce 23 %  88%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 26

Odeslat příspěvekod hongmi 22. 4. 2014 15:21

Nejsou-li predlozeny, tak te ani nepusti ke zkousce. Po zkousce uz mas vse potrebne splneno, takze mas pravni narok na ridicske opravneni. Je to dane zakonem, takze vznika narok automaticky po splneni zakonnych podminek.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hyza 22. 4. 2014 15:59

hypoteticka situace :
slozil jsem uspesne zkousky a ridim. chytnou me policajti. nebude to nahodou posuzovane trochu jinak? prestupek rizeni bez opravneni je definovan jako prestupek proti § 3 odst. 3 písm. a), ktere zni:

a) osoba, která je držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorových vozidel (dále jen „skupina vozidel“) uděleného Českou republikou, státem, který je členským státem Evropské unie nebo smluvní stranou Dohody o Evropském hospodářském prostoru (dále jen „jiný členský stát“), nebo jiným státem podle mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána a která upravuje oblast silničního provozu[44]


jelikoz se domnivam ze ridicsky prukaz je jenom papir, a ridicske opravneni je abstraktni zalezitost kterou ma ten papir prokazat, tak absence dokladu pri silnicni kontrole jenom znamena, ze nemuzeme prokazat ze to ridicske opravneni mame, a tudiz mi osobne z toho vyplyva, ze kdyz budu jezdit po uspesne absolvovane zkousce, tak nepacham prestupek "rizeni bez ridicskeho opravneni", ale zrejme neco jineho.

i § 109 rika, ze
(3) Řidičský průkaz vydá příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností na žádost držitele řidičského oprávnění.
z toho mi taky logicky vyplyva, ze v momentu kdy zadam o vydani ridicskeho prukazu, uz jsem drzitelem, a tak si myslim ze vysledek ankety je blbost. ale taky se muzu mylit.

-- 22. 4. 2014 16:09 --

goes píše:hongmi: z toho co pises mi jen vyplyva, ze clovek co absolvuje autoskolu a udela ji, tak ma pravni narok na to, aby mu bylo ridicske opravneni udeleno, ne to, ze absolvovanim mu bylo udeleno. Dle meho proste dokud nemas ridicak, tak ti ridicske opravneni nebylo udeleno.

ale jinde se rika, ze zadat o ridicsky prukaz mohou jenom ti co uz maji ridicske opravneni. takze jestli tam po potvrzeni o uspesnem slozeni zkousky a zadosti o ridicak neni nejaky dalsi pravni ukon, zrejme dle zakonu cr udeluje ridicske opravneni buh bez povsimnuti kdykoliv mezi absolvovanim zkousky a prijetim tve zadosti na urade.

-- 22. 4. 2014 16:10 --

zadam vysvetleni!!! :D
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 4. 2014 16:16

:oboze Notykokotpojebanytomihotamzandejzbokuabezlbrikantu
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 22. 4. 2014 16:19

s timhle vysvetlenim nejsem spokojen :)
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 22. 4. 2014 17:55

Ridicske opravneni je nabyto ze zakona automaticky splnenim podminek uvedenych v zakone, jedna se o podminky jako vek, zdravotni zpusobilost, odborna zpusobilost (slozeni zkousky), myslim, ze jeste statni obcanstvi CR. V okamziku, kdy zadatel o ridicske opravneni vsechny podminky splni, vznika mu automaticky narok na ridicske opravneni. Oficialne ale bude jakykoliv urad tvrdit, ze ridicske opravneni je udeleno az predanim ridicskeho prukazu. Soud to tak ovsem brat nebude, ten bude vychazet ze zakona, tedy ve prospech ridice. Ale tak zalezi na tom, jak se bude umet ridic branit rozhodnuti spravniho organu a zda poda spravni zalobu k soudu.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 22. 4. 2014 18:34

hongmi píše:Nejsou-li predlozeny, tak te ani nepusti ke zkousce. Po zkousce uz mas vse potrebne splneno, takze mas pravni narok na ridicske opravneni. Je to dane zakonem, takze vznika narok automaticky po splneni zakonnych podminek.

Přečti si, co musíš předložit, abys dostal řidičák, a neplácej blbosti.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 22. 4. 2014 19:38

To musis predlozit, aby te vubec pustili ke zkousce.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paty07 22. 4. 2014 20:10

Vzhledem k tomu, že mám řidičák realtivně krátce, tak si vzpomínám jak jsem čuměl při převzetí řidičáku, že datum platnosti bylo datum podání papíru na odbor dopravy.
Jak by se to teda posuzovalo?
Zastaví mě bez papírů, něco sepíšou, bude se to dále řešit a mezitím si vyzvednu ŘP, dotáhnu na správní řízení(?), kde předložím řidičák, kde je platnost od podání papírů na magistrát? Sklapnou paty a půjdou si po svých?
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hyza 22. 4. 2014 20:35

Tam jsem miril mym dotazem.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 23. 4. 2014 07:49

hongmi píše:To musis predlozit, aby te vubec pustili ke zkousce.

Žádost o vydání ŘP? Fotografii? Poplatek? Čestné prohlášení?
Plácáš blbosti. Pokud tyto věci nepodáš, řidičák nedostaneš a oprávnění k řízení nevznikne.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 23. 4. 2014 15:35

Ale vznikne, zakon nevyzaduje fotografii a jine blbosti ke vzniku ridicskeho opravneni. Ridicsky prukaz neni to same jako ridicske opravneni.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 23. 4. 2014 15:41

Je, už jsem psal. Odkazuješ se furt na zákon. Konkrétně?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 23. 4. 2014 15:45

Vydání řidičského průkazu
§ 109
(1) Řidičský průkaz se vydá osobě, které bylo uděleno řidičské oprávnění.

jak to muze byt to same? ptam se uz asi po desate, navic je tady priklad, kdy na RP je datum platnosti od podani papiru, ne od prevzeti RP. vysvetleni, GH?
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 23. 4. 2014 15:47

Protože to udělení "řidičského oprávnění" je fakticky splněno právě vydáním řidičského průkazu. Vydáním, nikoli převzetím.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 23. 4. 2014 15:50

Ne, ridicske opravneni nabyde ridic automaticky uspesnym slozenim zkousky, pak uz zada jen o vydani RP a ne o udeleni RO.
hongmi
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků