Překročení rychlosti v Německu

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelass 4. 9. 2012 23:23

kamarád, kterej teďka začal tejdně jezdit do Vaterlandu, tak říkal,že ho kolegové upozorňovali na to, že ho to dožene, konrétně z D ano. Tak nevím. Každopádně Mouchovo vysvětlení je víc jak výmluvné
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Kája Mařík 4. 9. 2012 23:35

A jak mi to tam sluší... :love:
jste kokoti
Kája Mařík
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2012 08:41

Mě dohnala i pokuta z Nového Zélandu na autě z půjčovny... Takže ona to zase až taková sranda nebude...
Holt za blbost se platí...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Brus 5. 9. 2012 08:48

robbert píše:Mě dohnala i pokuta z Nového Zélandu na autě z půjčovny... Takže ona to zase až taková sranda nebude...
Holt za blbost se platí...

to je něco úplně jiného
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2012 08:57

Není, máš to pokutu jako pokutu...
Navíc ve smlouvě s půjčovnou bylo, že může řídit více řidičů, ale prostě, když udělám blbost, tak musím počítat s tím, že se mi to může nějakým způsobem vrátit...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod m4lcolm 5. 9. 2012 09:00

To je neco uplne jineho.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2012 09:18

Asi máte pravdu, že překročit o deset nebo o padesát je něco úplně jiného :D

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 9. 2012 09:23

stejnak masakr, kdybych mel na sebe psane nejake auto asi bych se bal ho pujcit, on udela vylet a ja pak bych mel necekany pruser...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2012 09:27

Na druhou stranu víš, komu auto půjčuješ, ne? takže buď dotyčného znáš a pak tu pokutu zaplatí nebo ji zaplatíš sám a přijdeš o "kamaráda"...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rasilez 5. 9. 2012 09:43

Zalezi kde ta vyfotili, mesto, mimo mesto, dalej zalezí komu "patri" radar, ci je to mestsky alebo statny, podla toho sa da ocakavat aj nasledna reakcia. Vyska pokuty uz bola napisana:
http://www.bussgeldkataloge.de/
Do teraz sa male priestupky, s nizkou sumou pokuty pri vyfoteni radarom vacsinou riesili - neriesenim. Naklady na uradny preklad, doziadanie policie cudzieho statu o sucinnost pri zistovani identifikacie priestupcu, poplatky za to, zasielanie obsielky....boli vyssie ako suma za samotny priestupok.
Tato zlozita a pomerne draha procedura pri zistovani majitela auta s cudziou SPZ a nasledne vymahanie pokuty mali uz odpadnut (2011), ale ci k tomu doslo a udaje sa medzi statmi vymienaju ako to kaze EU, to je otazne. (taky taliani a nemci spolupracuju na 1*) Ak ten zakon je uz v praxi, tak ti obsielka s pozdravom dojde.
No v tvojom pripade by mala dojst aj tak, ci tak, kedze suma za prekrocenie rychlosti 160/200EUR ako pokuta uz je slusna a rentabilna na vymahanie aj pri vyssie zmienenych nakladoch ako som pisal vyssie.
Aporpo, ak budes s tym istym auto a SPZ v D, nedajboze opat ta chytia policajti, (nie som si isty, ci to nemozu pri namatkovej kontrole spravit aj colnici)tak ta na 99% skasiruju aj za stare hriechy.
A body do Flensgurgu sa pripisuju aj soferom z inych statov!
Rasilez
Nováček

Odeslat příspěvekod Majkky 5. 9. 2012 09:50

robbert píše:Na druhou stranu víš, komu auto půjčuješ, ne? takže buď dotyčného znáš a pak tu pokutu zaplatí nebo ji zaplatíš sám a přijdeš o "kamaráda"...

Dotyčnej to ale může půjčit někomu jinýmu :-]
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2012 10:03

Já se nebavím o "oficiální" verzi. ;-)

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 9. 2012 10:11

robbert píše:Na druhou stranu víš, komu auto půjčuješ, ne? takže buď dotyčného znáš a pak tu pokutu zaplatí nebo ji zaplatíš sám a přijdeš o "kamaráda"...

nejrychleji me napadla situace ze te zastavi a nepusti te dal nez dokud zaplatis treba i velkou pokutu a klidne ne jednu a to budes mit auto pujcene od znameho... takove mile prekvapeni na vylete :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod RudiTF 5. 9. 2012 23:29

robbert píše:Nechodí, ale pokud se tam vrátíš, můžeš si ten flastřík užít...
Btw když je někdo debil, tak ať se nevyvlíká ale platí... Každému dle zásluh...

nemáš pravdu :pozor
Pokuta by ti měla přijít pouze pokud pojedeš autem se značkou zaregistrovanou u nich( klasickej případ převozních značek). Maj tě v systému, takže pak obyčejnou poštou ti pošlou výherní poukázku s fotkou a pokud bys tu nezaplatil, pak ti hrozej možný problémy s řádně narostlou pokutou při případný kontrole.
Jinak se překročení rychlosti se zahraniční RZ( aspoň česká) nikde neeviduje, takže v klidu se můžeš navrátit s původníma RZ i autem :lol: Očekával sem možnej problém i u hloubkovejch kontrol a nikdy nic, snad to dlouho vydrží :tleskani
RudiTF
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod m4lcolm 5. 9. 2012 23:31

Ta poslední věta... to jako fakt? :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka