Co s brzdiči levých pruhů?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mikey89 18. 3. 2009 21:27

Pos.raldescu píše:To máš blbý ... musíš víc papat 8-)


Nebo víc cvičit a míň sedět :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A je tu jezdec 23. 4. 2009 20:02

No nic, občas se stane,že to brzdič přežene a pak si nějaký ten týden nepojezdí... :shock: . 8-)
A je tu jezdec
A je tu jezdec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 6. 5. 2009 15:15

No dřív jsem měl více trpělivosti a po dojetí brzdiče jsem mu dal cca 10s času uhnout. Když mu to nedošlo, tak jsem blikal doleva, pak poblikával dálkovejma a nakonec troubil. Při totálním neúspěchu sem předjíždel zprava s rukou na klaksonu a významně zíral doleva, abych navodil dojem, že se prostě musím kouknout kdo to proboha řídí.

Časem jsem rezignoval. Když se přibližuju k autu, ktere jede osamoceně vlevo, tak problikavam rovnou. Když vidim, že nereaguje, tak beru rovnou zprava a po předjeti poděkuju blikačkou.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 6. 5. 2009 16:02

Sakrys, mozna by sem meli zakazat pristup jedincum z MM ci Zive :lol:
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eswe 6. 5. 2009 18:09

Tak jsem se tedy prokousal až na konec.No to tedy zírám.Táhne mi na padesát,vždy jsem měl rychlý auto,ale tohle jsem nikdy neřešil.Ať si každej jede jak se cítí,všichni nejsou mistři světa.To bych chtěl vidět,jak někteří pisatelé na každém kilometru naráží zezadu do kamionu,kterej předjíždí druhej kamion,aby ho pustil.A jestli mě někdo začne vyblikávat,tak otevřu okýnko a asi mi selže pistole :-)))
eswe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Užovka 6. 5. 2009 20:30

2eswe: uz 70 let se u nas jezdi v pravo, ja to delam taky problikam, protroubim a pak objizdim z prava kde je volno...no bral bych za to ridicaky...blokovani provozu aspon 10 bodu...a to ze lidi chrapou na krizovatkach kdyz padne zelena dalsich 5 bodu minus !!!
BMW 320d (E93) Bj. 2013
Fiat Fiorino JTD
Užovka
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 7. 5. 2009 11:28

Pokud je v pravo volno tak nemá smysl problíkávat ani troubit, protože to by jsi ho tím pravým už dávno předjel. A najde se spoustu lidí, kteří ani tak nepustí. Už jsem zažil jak jsem jednoho musel předjet odbočovacím, protože mě nechtěl pustit. Jak jsem to udělal tak přidal, aby na mě pak mohl ukázat, že jsem jednička :-) ale do té doby nemohl přidat a uhnout :roll:
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 7. 5. 2009 12:33

A mě fascinuje jedna jediná věc...

Jak moc vám vadí "brzdiči" a přitom sami porušujete zákon vícekráte. Předjíždění zprava a překročení maximální povolené rychlosti. Plus ještě neoprávněné užití výstražného signálu.

Tak kdo je horší? :mrgreen:

Chce to víc policajtů na dálnicích. Více měřit a více postihovat pžedjíždění zprava - za to bych opravdu střílel.
beat
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bob 7. 5. 2009 12:51

pokud tě někdo předjel zprava, tak to buď bylo zoufalým manévrem, nebo jedeš jako pako - když tě furt někdo může předjíždět zprava ...

Na silnici mi nevadí nedodržování zákonů samo o sobě. Jedu stylem "jet a nechat jet". Pravověrný "brzdič" ale jede stylem "***** a nenechat jet rychleji než já" případně "úmyslnou nebo neúmyslnou blbostí zdržet, omezit a ohrozit jiné i sebe"
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 5. 2009 12:53

Někdy se v pravém ani jet nedá...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 7. 5. 2009 12:57

docela mi funguje nová metoda - dojedu brzdiče a začnu "zahřejvat" přední pneumatiky - cikcak za ním. začne se bát, co je to za blázna za ním uhne.

2eswe - jen si dej bacha - ozbrojenejch nás po silnici jezdí víc ;-)
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 7. 5. 2009 13:19

beat píše:A mě fascinuje jedna jediná věc...

Jak moc vám vadí "brzdiči" a přitom sami porušujete zákon vícekráte. Předjíždění zprava a překročení maximální povolené rychlosti. Plus ještě neoprávněné užití výstražného signálu.

Tak kdo je horší? :mrgreen:

Chce to víc policajtů na dálnicích. Více měřit a více postihovat pžedjíždění zprava - za to bych opravdu střílel.



No jo. O "piratech" co predjizdej zprava se pise casto. jak je to nebezpecne a bezohledne a ja nevim co jeste.

Jenze je treba si uvedomit, ze predjeti zprava jde provest jen jako dusledek protipredpisoveho jednani nekoho jineho. Aby slo predjet zprava, tak k tomu potrebujes nekoho jineho, kdo porusuje predpis take a to jeste driv nez ty.

Jak predjedes auto jedouci podle predpisu zprava? Jedine tak, ze pojedes za plnou tlustou carou a tom se tu nebavime.

Zkusme si secist dopravni prohresky.

Brzdic co jede vlevo: 1) porusuje prespis, protoze nejede v pravem pruhu 2) brani v predjizdeni
Ten za nim: 1) pravdepodobne porusuje rychlost (ale neni to nutne pravda) 2) predjizdi zprava

Jednoznacne me z toho vychazi jako ten vice provineny ten prvni a navic tu situaci celou zpusobil!

Jedina rozumna cesta jak se zbavit na silnici "piratu" predjizdejicich zprava je soustavne pokutovat za bezduvodnou jizdu vlevo! Vyresi se dve mouchy jednou pokutou :-)
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaakecal 7. 5. 2009 13:32

proti takovýmhle argumentům se už vymyslet nic nedá, jediné co mně napadá je "pako a vypatlanec"


ono nejde o porušování předpisů, ono jde pouze o "já, jenom já jsem nejlepší, mně musíte pustit, já jsem bůh" (nebo pako)
aaakecal
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 7. 5. 2009 13:33

Snail: to bych se bál, že mi to zadupne...
x-father : krásně popsáno.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 7. 5. 2009 13:36

ještě se mi to nestalo - většina lidí se o auto bojí (vem si, kolik "leštičů" je tady na garáži). A brzdiči patří v 90% k leštičům.
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků