Co s brzdiči levých pruhů?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Weeper 9. 10. 2012 14:12

Road_Runner píše:
Mikey89 píše:A když to člověk dělá s rozvahou a blinkrem, není to o nic nebezpečnější než klasický předjíždění

Ale kdež - opravdu stačí jeden, který nepoužívá pravé zrcátko (proč také, když nepoužívá ani to vnitřní) a průšvih je na světě.

Naposledy, když jsem si řekla, že na to kašlu a jedu, tak se mi tohle přesně stalo. V Lockovském tunelu, ve směru dolů jsem pustila auto na volnoběh a blížila jsem (jak jsem později koukala) k takové asi čtyřicátnici v korejském SUV (nebo to byla Suzuki? to je jedno) předjíždějící v pravém pruhu. Kdyby se pak zařadila, krásně by to vyšlo, abych nemusela vůbec brzdit, jenže ona nic, přitom auto, co předjížděla, bylo dávno za námi oběma. Na "probliknutí" houkačkou nereagovala, tak jsem napřed za ní "srovnala krok", přibrzdila a po chvíli (kašlu ma ní) vyrazila zprava, kde bylo krásně volno skoro až ven (ono to z toho kopečka jede krásně, úplně samo). No a přesně ve chvíli, kdy jsem byla těsně za ní, tak přejela to pravého pruhu. Moje štěstí bylo, že zrcátka sice neznala, ale použila směrovku. Když se rozsvítilo to smětlo, okamžitě jsem brzdila. Opravdu klika, protože o jednu dvě sekundy později bychom se už srazili.

To Tě pak rychle přejde, dělat takové věci. :-)

Proč lidi vymýšlej, proč to nejde a proč je to nebezpečný, místo toho, aby se naučili to dělat bezpečně? Na drtivý většině dálnic je odstavný pruh a v případě komplikací není problém najet do něj nebo preventivně jet napůl v něm. Důležitý je taky nepodjíždět někoho hodinu, ale s kickdonwem - než podjížděný vůbec přejede hranici pruhu, tak už jsem dávno pryč.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 10. 2012 14:14

Ty jsi ale moudrý a rozumný, máš pro nás ještě něco dalšího do sbírky?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Slawall 9. 10. 2012 16:57

Podjíždění je občas pakárna..když jsem podjížděl posledně, tak jsem si všiml, že brzdič v levém, měl modrého Favoše, měl pravé zrcátko urvané. :-/
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 10. 2012 17:07

A podjížděl si odstavným?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Slawall 9. 10. 2012 17:15

Ne, tam odstavný není. Ale rychle a bezpečně. :-P
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 10. 2012 17:16

To je ovšem důležité
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Slawall 9. 10. 2012 17:17

Ale jak píše weeper, když podjíždět, tak rychle. Když jedu Pha - Ova, tak většinou minimálně jednou jsem nucen podjet...
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 10. 2012 17:17

Jen jednou, pche, já podjíždím skoro furt
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Slawall 9. 10. 2012 17:20

Píšu minimálně jednou. ;-) takže vetšinou je o častěji...
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod agathodaimon 9. 10. 2012 19:46

mafel píše:Tohle vlákno nějak umírá. Oživíme.
Rakušák na D1 - zrcátka neumí používat, málem kvůli tomu trefil dodávku, co ho musí předjíždět zprava a asi nikde v Austrii nemají na dálnici tři pruhy. Žádné blinkry, dálkové ani trubka nebyly až do doby, kdy už se mohl bezpečně zařadit a přesto to neudělal.

Pokud si dobře vzpomínám tak jejich dálnice A1 spojující Linz a Wien tříproudá je ;-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář

Odeslat příspěvekod A je tu jezdec 31. 12. 2014 12:40

Zdravím všechny jezdce, kteří se stále nenechali otrávit brzdiči levých pruhů. :-) :-)
Věřím, že se u nás jednou dočkáme, když né úplně svobodné dálnice jako v Německu, tak alespoň zvýšení rychlostního limitu na 160 km/h. :lol:
Brzdiči se tímto ukázní i na vícepruhé silnici v obci a přestanou "vychovávat".
Na svobodné dálnici nikdo nezávodí, ale naopak je bezpečnější, protože se nemusí stále sledovat tachometr ani policejní měřiče rychlosti a člověk se může v klidu věnovat provozu... 8-)
Přeji všem nám jezdcům krásný Nový rok a málo brzdičů.
A je tu jezdec
A je tu jezdec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 31. 12. 2014 13:27

Ono by stačilo povolit předjíždění zprava a taky by to hodně pomohlo. Aspoň by moje současné manévry vyšly z ilegality :))
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod evlo 31. 12. 2014 13:33

tak on na d1 pred prahou je ten pravej pruh proste v horsim stavu a hlucnejsi, takze chapu, ze vnem lide nejezdi.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mikey89 31. 12. 2014 14:37

Tak já D1 a D2 taky jezdím v levým když to jde... samo když někdo jede za mnu tak uhnu..
Ono by stačilo všude udělat třípruh, ale to by stálo peněz...
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod speleo 31. 12. 2014 14:44

Dokud budou ***** jezdit uprostřed a nebude povoleno předjíždět zprava, tak třípruh jsou vyhozený peníze, protože stačí jedno auto uprostřed a pravej je zcela zapikanej, byť bude úplně prázdnej.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka