Nebezpečná místa - Praha

Místa na českých silnicích, na kterých je dobré dbát maximální opatrnosti

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DD 27. 7. 2006 08:04

+ Letenska plan - naprosto vymlaceny povrch, zanorene kanaly, nekolik hupu v obou smerech. Pokud to jde, radsi tamtudy vubec nejezdim
+ prijezd na Spejchar od Stresovice - v levem pruhu u zastavek tramvaji asi 7 cm zanoreny kanal, mnamka pro gumu a rafek
+ svetla na Vltavska -> Nabr. kpt. Jarose - jsou naprogramovany tak, ze obema smerum v jednu chvili skoci oranzova (jednomu na zelenou, druhemu na cervenou). Kdyz bude chtit jeden stihnout projet a druhy se rozjede na oranzovou, je o zabavu postarano.
+ sjezd na Liben/Vysocany z magistraly u Bulovky - negativne klopena prava, ktera konci carou a prednosti v jizde; pokud nekdo jede mirne rychleji, muze se podivat zblizka na svodidla
+ Kostelni ulice, P7 a Vaclavak - defaultne prednost zprava, ovsem malokdo to vi (obvzlast na Vaclavaku, i pres vyznaceni na silnici), takze neni nouze o legracni scenky
+ najezd na privadec k D1 od Bohdalce a JS (kolem Agipu, vyjezd u OC Chodov) - kdyz tam clovek prijede z krizovatky Lešanská/Türkova, neni tam zadny pripojovaci pruh, ale rovnou vjezd na privadec, coz nejednou zpusobilo nehodu
+ plus stovky dalsich, na ktere si ted nevzpomenu ;)
DD
Nováček

Odeslat příspěvekod bruselak14 2. 9. 2006 01:39

lukys píše:Když už jsme u těch semaforu, uurl=http://mapy.cz/?mp=base&zm=14&cx=133247168&cy=136124736&pw=549&ph=476]Veselská s Kbelskou u Tescaa/url], na jedny strane padne cervena a na druhy skoro hned zelena, a kamioni co jedou z dalnice R8 a pokračujou dal po Kbelsky(E55) jsou slusne rozjety a kdyz jim padne oranzova nebrzdej. Takze pokud jste prvni na semaforech tak nechat padnout zelenou, zaradit, rozhlidnout a pak vyjet. Nechat se zboku srazit kamionem co jede 80km/h nemusi bejt 2xpříjemny... :?-/quote]

tam jsem zazil zrovna tuhle horke chvilky stal jsem s ostatnima na cervene od TESCA a padla orazova tak se uz vsichni pomalu chystali k rozjezdu pak zelena tak se zacali rozjizdet a naraz se to tam z leva od vysocan prohucel kaminon evidentne na cervenou musim rict ze jsem mel pocit jako znovu zrozenej kdyz jsem si predstavil jak nas mohl vsechny pekne zmasakrovat a ten motorkar co ceklal na svetlech vedle mne rekl tolik srostych slov po sobe ze jsem to jeste nezazil
takze lidi bacha radsi se tam poradne rozhlidnete ikdyz mate zelenou to nikomu zivot nevrati ze mel podle predpisu pravo jizdy :hm
skoda superb elegance 2.8 V6 30V, ford mondeo ghia+ 2.0 TDCI, peugeot 206 look 1.4
bruselak14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubulak 28. 10. 2006 22:37

Nájezd na R7 z letiště, opravdu nechápu jak u komunikace tohoto typu může někdo zapomenout na připojovací pruh. A takových míst je na R7 víc. Na českých rychlostních silnicích a dálnicích prostě vůbec nelze spoléhat na to, že někde připojovací pruh bude.
bubulak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod masoprst 9. 7. 2007 02:10

Prijezd po D8 (R8) směrem do Prahy, zhruba naproti OMV v protisměru.
Jsou tam dva průběžný pruhy rovně, jeden odbočovací na Kbelskou - směr Hloubětín, Letňany.
V tom odbočovacím obvykle kamióny vytvořej souvislou kolonu. Ten odbočovací pruh se hned na hranici křižovatky rozšiřuje na dva. Dost často auta z toho nově vzniklýho paralelního odbočovacího tvořej kolonu, která suverénně stojí i v tom pravým průběžným na R8, nebo se najdou experti, kteří se z průběžnýho cpou do odbočovacího mezi kamióny tak, že zastavěj. Tak tam dávejte bacha ať někoho nesejmete zezadu.
masoprst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.man 28. 4. 2009 15:51

Nikdo sem už nepřispívá, ale přece jen to sem přidám.

* sjezd z D1 na 0. km směr Vršovice, pozor u napojování dole pod Jižní spojkou. Do toho se občas rozsvítí semafor od tramvají. Jsou tam denně bouračky.

* Křižovatka Vyskočilovy a sjezdu z magistrály (z centra) na Budějovickou.
Je tam špatně seřízený semafor, z magistrály svítí oranžová - překlapává na červenou ale z Vyskočilovy je už zelená. Dost často tu lidi projížděj z magi rozjetí na červenou.
m.man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 4. 2009 16:14

m.man píše:* Křižovatka Vyskočilovy a sjezdu z magistrály (z centra) na Budějovickou.
Je tam špatně seřízený semafor, z magistrály svítí oranžová - překlapává na červenou ale z Vyskočilovy je už zelená. Dost často tu lidi projížděj z magi rozjetí na červenou.

Tak takto je to tam nastavené už drahno let a divím se, že tam ještě nebyla nějaká smrtelná nehoda...
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod spitfireIX 29. 4. 2009 20:05

Nebylo by jednodušší a kratší vyjmenovat bezpečná místa?
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod dj-bobr 27. 12. 2009 20:17

Jedu si od Střešovické vozovny do Strahovského tunelu a jak se do tunelu vjíždí, tak krátce před značkou konce omezení rychlosti náhle BUM, ve vozovce díra jako kráva.. až mi z toho na gumě vyskočila boule. Nebydlíte někdo poblíž, že byste to zalili betonem?
mimochodem, všimli jste si, že Strahovský tunel ve směru od Střešovic na Smíchov není označen značkou Silnice pro motorová vozidla?
dj-bobr
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 12. 2009 20:20

A opačně jo?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod dj-bobr 27. 12. 2009 20:29

Opačně jo - spíš mi přijde, že tam tu značku prostě nedali, protože za tunelem je všechno tak, jako kdyby tam byla..
dj-bobr
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 12. 2009 20:41

To máš jedno, páč v obou směrech je stejně 70
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod rogerer 15. 1. 2010 10:38

Praha 9 - nájezd od nákupní zóny (ikea, globus) na R10 směr MB....jede se jakoby na D11 a po podjetí radiály se najede na R10 ovšem není tam napojovák ale stopka - z ní najedete pres odstavak do levyho...jenomze kousek za tou stopkou po směru jízdy začíná odbočovák zpět do nákupní zóny a většina autíček si ten odbočovák prodlouží o pár metrů do odstaváku..takže prakticky to vypadá tak že stojíte na stopce a pul metru pred vámá se mihne v odstavaku sjizdejici kamion a dalsi vozy :-) viděl jsem tam už si pět krizovek (s klaksony a brzdenim) a věčně tam sou naky nehody..... :-) takze at nikoho nenapadne si z toho odstavaku delat napojovak..
edit: jo a 80kmh tam nikdo nejezdi---vetsinou uz 130+
rogerer
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 1. 2010 11:01

Já tam jezdím 90 tacho. Nejsem vrah. 8-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod rogerer 15. 1. 2010 11:31

odstavakem? :-D

a ono ti to jede i rychlejc?
rogerer
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 1. 2010 11:34

Do 100 je to docela svižné. 8-)
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka