SENNA

Formule 1, Moto GP, WRC a jiná rychlá kola

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod arnost 12. 2. 2007 21:52

marepa píše:nicmene docela by mne zajimalo, jak by dnesni ridici typy Raikonen, Massa, atp jezdily s tehdejsima strojema, kdy tam jeste nebylo tolik elektroniky (vim ze nekdy na prelomu tam uz naopak bylo moc elektroniky a pak se to zakazalo)

No, nepodcenoval bych je. Za svuj "profesni" zivot prosli spoustou automobilovych trid a vetsina z nich jezdila na motokarach ...

Ale taky bych byl rad, kdyby se F1 oprostila od elektroniky. Rizeni motoru mi prijde jeste OK, cidla a monitoring ruznych parametru take, ale jakekoli "pomucky" ne. Ja bych byl dokonce pro zavedeni "klasickych" prevodovek :-) a samozrejme 3 pedaly ...
arnost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 13. 2. 2007 09:36

2Arnošt : No ta elektronika, to je na delší diskuzi.Jsou tady jiné formulové serie, kde záleží nejvíc na jezdci.F1 je hlavně o technice...a o penězích :)
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázali.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod arnost 13. 2. 2007 11:56

T.E.CH píše:2Arnošt : No ta elektronika, to je na delší diskuzi.Jsou tady jiné formulové serie, kde záleží nejvíc na jezdci.F1 je hlavně o technice...a o penězích :)

Jiste ze je o technice. To se ale prece nevylucuje s tim co sem psal. Uz jenom kvuli jednoznacnosti vykladu pravidel a kontrole - pokud se neco zakaze, tak absolutne. Krasnym prikladem je kontrola prokluzu - to je vec, ktera podle me nema se zavodenim a umem ridit nic spolecneho. Do bezneho provozu je to jiste uzitecna vec zvysujici bezpecnost, ale na zavody nepatri.
Ja chci videt jak kdo umi ovladat auto, a ne kdo ma lepsi techniky, programatory ... to z toho muzeme ty piloty rovnou vysadit a nechat ty auta jezdit bez nich. Na uzavrenem okruhu by to slo udelat ...
arnost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karma.police 13. 2. 2007 12:26

souhlas.on kdyz ctes to rekviem za Sennu tak zjistis,ze s o tridu horsim autem jim dokazal stacit,nekdy i porazet.holt to byl pan jezdec! :tleskani :tleskani :tleskani
Trident fan
karma.police
Nováček

Odeslat příspěvekod T.E.CH 13. 2. 2007 13:29

karma.police píše:souhlas.on kdyz ctes to rekviem za Sennu tak zjistis,ze s o tridu horsim autem jim dokazal stacit,nekdy i porazet.holt to byl pan jezdec! :tleskani :tleskani :tleskanin/quote]

Ano SENNA je pro mne nejlepší jezdec co kdy v F1 jezdil.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod marepa 13. 2. 2007 13:40

arnost: tak samozrejme sem nechtel rict, ze neumeji jezdit !!! to bych si nedovolil .. nicmene si myslim, ze driv to museli byt vice chlapy .. takovy raikonen je podle mne "decko" a treba v rally v 80 tych letech s bestiemi jako Audi Quattro S1

ale mozna ze se to opravdu tak nezmenilo a jeom to tak na mne pusobi .. je pravda ze dneska se zase nekde jezdi rychlej :) - treba okruhy
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod marepa 13. 2. 2007 17:19

nicmene clanek mne privadi k otazce ??

mohla za to tyc rizeni ??

bylo by opravdu smutne, kdyby u smrti nejlepsiho pilota F1 hralo "podstatnou" roli selhani mechaniku :hm
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 13. 2. 2007 17:30

no já tehdy fandil Prostovi, ale Senny bylo škoda, i když na Prosta neměl šanci ....
Dr. 120L
Inventář

Odeslat příspěvekod Slezman 13. 2. 2007 20:02

díky za tip, včera v noci jsem sledoval všechny videa na youtube a tak matně vzpomínal, už si to moc nepamatuju ... neusínalo se mi z toho dobře ...
Škoda Favorit LXi, 05/1994
Slezman
Nováček

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 2. 2007 13:10

Dr. 120L píše:no já tehdy fandil Prostovi, ale Senny bylo škoda, i když na Prosta neměl šanci .... /quote]

V roce 1994 Prost už nejezdil ..a na Prosta měL pozor2
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 26. 2. 2007 23:45

marepa píše:nicmene clanek mne privadi k otazce ??

mohla za to tyc rizeni ??

bylo by opravdu smutne, kdyby u smrti nejlepsiho pilota F1 hralo "podstatnou" roli selhani mechaniku :hm

Tyč řízení je asi !!! nejpravděpodobnější možnost.Bohužel...
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 16. 4. 2007 15:04

Nestáhl jste si to video co jsem odkazoval na začátku někdo??Nějak to odtamtud zmizlo...:(
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázali.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod pepa-1 28. 5. 2009 21:37

Sennův Lotus 98T Renault z r. 1986 s komentářem pamětníků. Na okruhu Silverstone řídí Martin Brundle:

http://www.youtube.com/watch?v=-6EDpta36O8
pepa-1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod acer.t 4. 5. 2011 23:04

předpokládám, že nikdo to video na youtube co nechala F1 zablokovat nemá :D :-\
BMW Z4 3.0si RV 2006 - 15 000 nádherných km za námi
BMW 316i Compact RV 2002 - Na prodej jen do dobrých rukou.....SZ
-My dream is not car, My dream is BMW(M3 - E46, Z4,130i...)
acer.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod metaljohn 29. 6. 2011 08:53

Pokud vás zajímá Ayrton Senna, tak moc doporučuju perfektní skoro 3 hodinovej dokument o něm.

http://www.csfd.cz/film/291617-senna/

Probírá se tam jeho život od začátků závodění v F1, je tam hodně dobových záběrů, rozhovorů s lidma okolo něj (Alain Prost, Ron Dennis...). Fakt je to výborný, dost jsem se o něm dozvěděl, byl to pan závodník. :tleskani

Jenom mě trošku mrzelo, jak si v jedné části protiřečil. Když přišel Williams s el. pomocníkama včetně aktivního zavěšení, tak Senna reagoval ve smyslu, že to neuznává, že takovej boj s počítačem je pro ostatní nerovnej atd, ale pak do Williamsu nastoupil...
MX-5 NB 10thAE, ex BMW E46 323i
Nikon D5000 + 18-105 DX VR
metaljohn
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka