Nejnedocenější Mistři světa F1

Formule 1, Moto GP, WRC a jiná rychlá kola

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Erkoplast 25. 3. 2014 21:24

Denis Hulme. Strašně málo lidí (a to i z těch kteří se o F1 docela zajímají) vůbec ví že někdo takový existoval. Takže možná přesnější by bylo napsat nejméně známý mistr světa. O jeho kvalitách netřeba pochybovat, dá se říct že čím byl starší, tím jezdil lépe. A byl ohromně všestranný, dvákrát čtvrtý skončil v Indy 500, v Le Mans ho o vítězství v roce 1966 připravila jen týmová režie Fordu a v Can-Am s Brucem McLarenem neměli konkurenci.
Erkoplast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod errorjoe77 27. 3. 2014 13:46

nedoceněný - nedoceněnější - nejnedoceněnější. Jedna slabika z toho nadpisu trochu vypadla. Ale je fakt, že to je hrozné slovo. :-)
errorjoe77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod btnk 29. 3. 2014 15:12

nowick píše:2009 Jenson Button...

S tím souhlasím tenhle chlapík jezdí dlouhodobě dobře a když vyhrál titul, tak se nemluvilo, o tom jak je kvalitní jezdec, ale že má nejlepší auto.
btnk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod will83 30. 3. 2014 01:30

Myslím, že by se spíš hodilo nejvíce nedocenění.....Jinak pro mě Denny Hulme, protože jezdil a vyhrál v sezóně 1967 (pro mne nej sezóna - poslední bez křídel jen "mechanical grip", 320 Km/h bez přítlaku, nebezpečné přírodní tratě - to byla pro mě ta pravá formule 1). Hulme neměl zdaleka nejsilnější motor.........
will83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zix 28. 7. 2014 19:29

Tohle je sice zajímavý téma, ale je to spíš o tom koho nám média/weby o F1 nacpou nebo co si zjistíme - sou totiž mrtvý piloti o který se píše hodně nebo častějc (Senna, Fangio,) + ty co se vyjadřujou k aktuálnímu dění (Prost, Lauda, Stewart, Villeneuve) = tedy o těch víme že sou mistři světa a proto nám nepřijdou jako nedoceněný, když se to u nich často zmiňuje.
Pak sou piloti s více titulama a o těch většina ví fanoušků, tedy taky díky tomu povědomí (+ si hodně lidí o nich najde víc info) mi nepřijdou nedoceněný.

Ty co sou nedoceněný sou většinou piloti co získali jen 1 titul, protože neměli tolik let úspěšných a tedy není tolik zážitků z jejich jízd nebo bojů s někým.
A nebo ty co zemřeli před/brzo po zisku titulu a proto ani neměli dlouho "mediální slávu" - Hawthorn a Rindt, kterej ani neví že je mistr světa.

Já sám mám mistry světa, který tolik neuznávám - Hunt, Rosberg a Button. Nebo piloty u kterých mi trvalo dýl než sem si je zapamatoval a věděl kdy cca jezdili - Hulme, Jones. To už je ale téma trochu mimo.

Ale i tak bych našel piloty, který si myslim, že by si zaloužili víc slávy než třeba Senna, kterej to má hlavně kvůli smrti. Nebo proč není více obdivovanej Prost s více tituly?
Dal bych sem :
Sebastian Vettel - je spousta pilotů co nikdy na titul ani zdaleka neměli z více důvodů (né jen kvůli pomalýmu vozu) a on dal i přes nízkej věk tituly rovnou 4 a jasně drtil týmovýho kolegu (hlavně po roce 2010) + soupeře který měli dobrej vůz (beru hlavně roky 2010 a 2012).
Nino Farina - na to že je historicky první mistr světa, tak se o něm píše hodně málo.

Dál to piloti který sou známý, ale dokázali neskutečný věci a proto by si podle mě zasloužili mnohem větší slávu :
John Surtees - jedinej kdo má titulky od motorek i F1. Sice mu k tomu bylo dost pomáháno, ale i přesto má můj respekt, protože ten titul dal a přitom mohl zůstat u motorek, na kterých mu to šlo skvěle.
Jack Brabham - jedinej kdo má titul se svým týmem - místo jezdění v top týmech (tedy bojoval o tituly) budoval svůj tým úplně od základu, i přesto se mu to vyplatilo a dočkal se titulu ve svým voze a to k němu neměl daleko v roce 1967, kdy mu ho "vzal" Hulme v jeho voze.
Zix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smokie 3. 8. 2014 09:23

Docenenost a nedocenenost nie je o mnozstve medialneho zaujmu v aktualnej dobe, ale o tom v akom pomere je skutocna hodnota vysledku a mediami/fanusikmi pridelovana hodnota vysledku.

Tym, ze sa dnes uz nepise o Jimovi Clarkovi, hodnota jeho vitazstiev a titulov neklesa. Poviem to jednoducho. Ty si myslis, ze je to o tom kolko sa o nich pise, ale ono je to o tom AKO sa o nich pise a hovori.

Napriklad Mark Webber v Red Bulle. O nom sa hovorilo, ze je za zenitom a ze s tym timom nic nedokazal a podobne. Ale pritom sa nikto nepozera na to, ze on s tym timom odrobil vsetku tu ciernu pracu, ktoru dnes Vettel nedokaze urobit a cuduje sa preco je jeho auto pomale a nevyhrava. Teda Webber je nedoceneny, v tejto suvislosti.

Alebo Keke Rosberg. Ziskal jeden titul, s pomocou jedneho vitazstva v sezone. Takto sa o nom vacsinou v mediach a publikaciach pisalo. Hlavne kvoli tomu, ze ho potom porazal Prost. Pritom, ale opat unika autorom vsetka ta praca, ktoru Rosberg musel vynalozit aby sa prebil a aby zvitazil.
Jeho titul ma rovnaku hodnotu ako tituly inych jazdcov, ale vdaka tomu, ze mal jedno vitazstvo a ze potom nestacil na Prosta, sa vela ludi na ten titul pozera cez prsty.
Smokie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zix 6. 8. 2014 22:21

Smokie - psal sem i "nebo co si zjistíme", tedy kdo chce tak ten zná všechny mistry světa. Kdo nechce, tak zná hlavně ty o kterých se píšou články nebo se k nečemu vyjadřujou - tedy bych řekl většina "menších" fanoušků co F1 tolik nežerou a tedy nemusej uznávat (nebo vůbec znát) některý mistry světa - kdo totiž F1 sleduje hodně let a pořádně, tak musí respektovat každýho mistra světa.
Takže záleží jakej typ fanouška myslíme. ;-)

Webber měl dobrej pouze rok 2010 a pak ho Vettel pěkně drtil, takže bych ho rozhodně nezařazoval mezi nedoceněný, ale možná spíš mezi přeceněný. Nechci tu ale řešit jezdce, který sem nepatří.

Keke Rosberg byl dobrej pilot a dost mu škodí, že má jen 6 vítězství a proto ho taky novináři ve článcích "nevynášejí do nebes".
Pro mě je to slabší mistr světa, protože si myslím, že by titul neměl kdyby nezemřel G. Villeneuve a Pironi neměl nehodu. Nic to samozřejmě nemění na tom, že skvěle využil tý situace a proto je mistr světa.
Zix
Kolemjdoucí

Předchozí stránka