Nejnedocenější Mistři světa F1

Formule 1, Moto GP, WRC a jiná rychlá kola

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod snebka 21. 3. 2014 20:45

Koho vy osobně považujete za nejnedocenějšího šampiona F1?Já jich vybral více..

1961-Phil Hill-Phil vyhrál titul za smutných okolností, když jeho hlavní rival o titul stájový kolega Wolfgang von Trips zemřel společně se 13 diváky v Monze.Podle mě osobně je to vůbec nejslabší šampion v historii F1.Tím nechci říct že nebyl dobrým řidičem kromě triumfu v F1 zvítězil i ve slavné 24-hodinovce v Le Mans.Každopádně ve F1 předváděl sice pěkné výsledky, mnoho umístění na stupních vítězů ale kromě roku 1961 byl podle mě spíš takovým nevýrazným pilotem.Co na tom, že Ferrari bylo v sezóně 1962 dost nekonkurenční.Poslední rok ve F1 se také Američanovi moc nepodařil s Cooperem za celou sezónu vytěžil bod, zatímco Bruce McLaren hned 13.

1967-Denny Hulme jeden z nejvíce neprávem opomíjených mistrů světa a jediný šampion z Nového Zélandu!První dvě sezóny sice nestíhal Jacku Brabhamovi ale v té třetí už jezdil skvěle a hlavně dojížděl(většinou na bedně)což mu hodně pomohlo, když vezmete v potaz že vyhrál 2 závody oproti Clarkově 4.Posléze přestoupil k McLarenu a společně s Brucem McLarenem zažil první úspěchy tohoto slavného týmu-první pódium,dvě vítězství v prvním roce v týmu celkové třetí místo pěkná vizitka.Až do roku 1974 kdy skončil ve F1 se mu dařilo a třeba v roce 1972 skončil hned za nedostižným Fittipaldim a Stewartem.

1979-Jody Scheckter pro změnu jediný Jihoafrický mistr světa,zpočátku často boural a jezdci ho neměli příliš v oblibě ale podobně jako Hulme se dokázal zlepšit a už v roce 1974 v prvním roce Tyrrellu bez Jackieho Stewart skončil v celkové pořadí 3.Vyhrál jediný závod s 6-kolovým Tyrrellem ve Švédsku, skoro získal titul s nováčkem ročníku týmem Wolfem(s mimochodem překrásným zbarvením).Titulu se nakonec dočkal v roce 1979 kdy předčil i legendárního Gilese Villeneuva.Podobně jako v roce 1962 měla i v roce 1980 Scuderia Ferrari tragický vůz a Jody získal pouhé dva body za jedno 6.místo.

2010-13-Sebastian Vettel ač nejsem jeho fanoušek a byl jsem dokonce i rád za jeho odstoupení v Australské Grand Prix tak ho tu musím zařadit.Plno lidí na něj nadává že má plno chyb a tak dále já jím rozumím celou dobu co byl Mark Webber v Redbullu(2007)jsem byl jeho fanouškem tak mě hodně věcí co Vettel udělal namíchlo.Přesto nelze zpochybnovat jeho 4-triumfy kdyby nebyl schopným jezdcem tak ty 4 tituly prostě nezíská :-D .

Trochu jsem se rozepsal což nebylo úplně v plánu snad se mnou souhlasíte a jestli ne tak mi to klidně napiště :-)
snebka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Variotek 21. 3. 2014 20:53

Pro mě je to Keke Rosberg mistr světa z roku 1982. Co si budem nalhávat vyhrál titul jen díky tragické havárii v Zolderu G. Villeneuvea, a těžké havárii D. Pironiho na Hockenheimringu. Pomohly mu také problémy týmů s turbomotory. Drží také ne zrovna lichotivý rekord, jako jediný se stal mistrem světa s pouhým jedním vítězstvím v sezoně..

-- 21. 3. 2014 21:59 --

S tím že je nejslabším mistrem světa Phil Hill nesouhlasím. Jeho naháněná s Tripsem na Nürburgringu byla neuvěřitelná, téměř každé kolo překonávali traťový (i rychlostní) rekord. To že potom jezdil v F1 nic moc výsledky nemá nic společného s umem, tragédie na Monze těžce poznamenala Philovi psychiku....
Pomozte zabránit smrtelným nehodám na silnici. Jezděte po chodníku!
Variotek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snebka 21. 3. 2014 22:24

Drží také ne zrovna lichotivý rekord, jako jediný se stal mistrem světa s pouhým jedním vítězstvím v sezoně..
No Mike Hawthorn také vyhrál jediný závod v jeho vítězném ročníku 1958.

O Kekem jsem přemýšlel jako o jednom z hlavních kandidátů no nakonec jsem ho vypustil :-D
A co se týče Hilla on byl takový tichý chlápek a o tom že měl po Tripsově nehodě problémy s psychikou(to mi připomíná Gonzálese a smrt krajana Marimona) jsem nevěděl.Já tu Hilla dal prostě z důvodu, že kromě sezóny 1961 kdy měli jezdci Ferrari naprosto dominantní vůz se nikdy příliš nezapojoval do bojů o vítězství ale co člověk to názor :-)
snebka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomyš 22. 3. 2014 09:22

Nejnedocenější mistři světa F1

Sebastian Vettel
Tomyš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smokie 22. 3. 2014 12:14

Variotek: Tema znie NAJNEDOCENENEJSI majstri sveta, nie najslabsi. :) To znamena majstri sveta, ktorym sa im dostalo menej uznania, nez by si zasluzili.

Pre mna je najnedocenenejsim Jacq Villeneuve. Mnoho ludi znizuje jeho kvality, pretoze im lezi v zaludku, kvoli jeho vyrokom, nie kvoli jeho jazde.

-- 22. 3. 2014 12:14 --

Tomyš píše:
Nejnedocenější mistři světa F1

Sebastian Vettel

Ved ako inak ;-)
Smokie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Variotek 22. 3. 2014 12:17

Nejslabší nedoceněný i tak sem Rosberg patří. Ještě bych připomněl Alana Jonese...
Pomozte zabránit smrtelným nehodám na silnici. Jezděte po chodníku!
Variotek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snebka 22. 3. 2014 12:22

Alan Jones je podle mě, minimálně v Austrálii doceněný dost :-)
snebka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod achard 22. 3. 2014 12:56

Pokud hovoříme o nedoceněných mistrech světa (ať právem, nebo neprávem) určitě sem patří i Mike Hawthorn.

Aniž bych chtěl zlehčovat jeho tituly s motocykly, možná by sem mohl patřit i John Surtees, za volantem F1 tolik nezářil a jeho titul v roce 1964 byl spíše shoda okolností, než jezdecké umění...
achard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Variotek 22. 3. 2014 12:56

V Austrálii ano, ale dál ve světě? Přijde mi jako Denny Hulme, někteří ani neví že závodil v F1, natož že je šampionem. Když se sem tam zeptám na jezdce F1 z Austrálie nebo Nového Zélandu, každý řekne Bruce McLaren a Jack Brabham...

-- 22. 3. 2014 13:57 --

achard píše:Pokud hovoříme o nedoceněných mistrech světa (ať právem, nebo neprávem) určitě sem patří i Mike Hawthorn.

Aniž bych chtěl zlehčovat jeho tituly s motocykly, možná by sem mohl patřit i John Surtees, za volantem F1 tolik nezářil a jeho titul v roce 1964 byl spíše shoda okolností, než jezdecké umění...


Surtees může děkovat jen a jen Bandinimu...

-- 22. 3. 2014 13:59 --

Tomyš píše:
Nejnedocenější mistři světa F1

Sebastian Vettel


Možná pro někoho, já s ním problém nemám. Z těch co získali titul mistra vícekrát bych řekl že je nejnedocenějším Nelson Piquet..možná i proto, že ani jeden titul neobhájil.
Pomozte zabránit smrtelným nehodám na silnici. Jezděte po chodníku!
Variotek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nowick 22. 3. 2014 15:07

2009 Jenson Button - Všichni říkají, že byl mistrem jen proto, že měl tehdy Brawn GP nejlepší auto s foukanými difuzory... Nicméně 1) Brawn GP nebyl tehdy jediný, kdo je měl, neboť Toyota a tuším že ještě Williams je měli taky 2) Poté u McLarenu (především v roce 2011) dokázal, že rychlý určitě je...
nowick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirijost 22. 3. 2014 17:36

Jak může být někdo zároveň nedoceněný a i nejslabší teda opravdu nechápu. Pro mě je to asi Piquet. Sice má tři tituly a 23 vítězství v F1 ale nikdy nebyl zmiňovaný mezi nejlepšími jezdci historie, kde svoje místo určitě má. Dále určitě Jacques Villeneuve, jeden z největších talentů kteří se kdy v F1 objevili, bohužel si to zkazil sám přestupem k BAR kam šel vlastně jen pro peníze a nikdy už se nedostal na tu úroveň co měl ve Williamsu, škoda....
jirijost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buggybob 22. 3. 2014 19:21

Keke Rosberg sem podle mě nepatří - naopak mi přijde přeceněný ... Za prvé kvůlitomu co se tu už objevilo - tj. průběhu sezóny 1982 kdy titul získal ... a za druhé proto, že za celou kariéru dokázal vyhrát jen 6 závodů. Je řada pilotů, kteří vyhráli dvojnásobek a snad někdo i trojnásobek a nikdy se mistry nestali ... Takový Stirling Moss např. Kdo si na něj dnes vzpomene ...

K nedoceněným vedle Jacquese Villeneuva patří rozhodně i Damon Hill.

U něj bych vypíchl především pár věcí, kterých si vážím.
Do F1 nastoupil až v poměrně vysokém věku a začínal vedle Alaina Prosta a Ayrtona Senny ve Williamsu. Po smrti Senny se během chvíle zapojil do boje o titul, přestože Shumacher už byl v téměř nedostižné pozici a on sám mohl mít obavy, jestli je Williams opravdu bezpečným autem. V té sezóně (1994) bylo více kontroverzních momentů - a nejznámnější je ten v Adelaide ... Schumi boural a odepsal svůj vůz - a pak se s ním opět vrátil na trať a sestřelil Damona Hilla, který jel na vítězství, což by znamenalo zisk titulu ... Dodnes nepochybuji o úmyslu.
Damon Hill získal s převahou svůj titul v roce 1996, kdy byl Williams bezkonkurenčně nejlepší - na druhou stranu, už měl v týmu velkého soka Jacquese Villeneuva. A ten rozhodně nebyl ani z pomalých, ani z těch, kteří by titul svému kolegovi nechali (jako jeho otec Giles pomohl Sheckterovi) ...
Damon Hill své kvality prokázal následující rok ve slabé stáji Arrows, když málem vyhrál v Maďarsku - jen porucha převodovky zavinila, že musel výrazně zpomalit a dojel až druhý.
Vyhrál i s vozem Eddieho Jordana - i když už byl na ústupu ze slávy a nebýt rozkazu týmu, asi by ho před cílem dostal kolega Ralf Schumacher (a nebo by kolidovali) ...
Celkově zvítězil ve 22 závodech F1.
buggybob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VladaM 25. 3. 2014 11:55

Nigel Mansell.
Bojovník jako hrom.
Mohl mít, myslím, tři tituly, ale díky vyloženě smůle má jen jeden.
VladaM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snebka 25. 3. 2014 16:07

Mansell je doceněný dost, myslím si že to byl jeden z vůbec nejlepších jezdců všech dob :-)
snebka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Variotek 25. 3. 2014 16:24

VladaM píše:Nigel Mansell.
Bojovník jako hrom.
Mohl mít, myslím, tři tituly, ale díky vyloženě smůle má jen jeden.


V Adelaide smůlu měl, jeho havárii v Suzuce bych za vyloženou smůlu nepovažoval.
Pomozte zabránit smrtelným nehodám na silnici. Jezděte po chodníku!
Variotek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků