Diskuze s TV komentátory přenosů F1

Formule 1, Moto GP, WRC a jiná rychlá kola

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Variotek 28. 7. 2014 12:30

Já po zrušení nevolám, ale vidím že NOVA na to háže bobek, za ty roky se přenosy prostě nezlepšují. Taky nemám kabelovku, ale na na satelitu to bratia istí, popřípadě RTL....
Pomozte zabránit smrtelným nehodám na silnici. Jezděte po chodníku!
Variotek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomyš 28. 7. 2014 12:55

Variotek píše:Dnes to byla komentátorská bída....

Důvod?

-- 28. 7. 2014 12:56 --

GeneHawkins píše:No kdyby se na to Nova vykašlala, tak by to mělo jednu velkou výhodu. Nemusel bych Richtera poslouchat. To je něco otřesného. Ty naprosto nevyvážené výkřiky ve chvílích, kdy už o nic nejde, se nedají poslouchat. FUJ!

Po těch letech už mohu dnes bezpečně říci, že je to otázka vkusu. Jsou lidé, kterým se to nelíbí, jiní jsou tím nadšení. Takže asi tak.

-- 28. 7. 2014 13:00 --

errorjoe77 píše:Vy, co tady voláte po zrušení F1 na Nově, uvědomujete si, že ne každý si platí kabelovku? Já třeba na televizi zas tak často nekoukám, tak si vystačím s DVB-T. Pokud tam ale F1 nechytnu, tak mám asi smůlu, jen kvůli F1 si kabelovku platit nebudu. A sky sports nebo jiné online streamy pořád tu kvalitu obrazu prostě nemají a občas spadnou, to pak zážitek hodně kazí. Takže pevně doufám, že F1 i příští rok na Nově bude.

Upřímně, z kritiky přenosů F1 na Nově se stal debilní evergreen založený na historických fotbalových a hokejových přenosech tamtéž. Dnešní přenosy F1 nejsou nesolidní. Jsou jen osobité, což některým sedne, druhým ne. A těm, kterým ne, si hledají důvody o neprofesionalitě.
Tomyš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Variotek 28. 7. 2014 16:12

Jak psal kolega. Nevyvážené výkřiky v situacích kdy o nic nejde (případně je jisté že už se nic nezmění), jako třeba řvát že Ricciardo vyhraje závod mě přijde úplně mimo. Rádoby vtípky, o Massovy že to bude maso a k tomu samolibý smích jak je to vtipné. Přenosy sleduju střídavě na NOVĚ i Slovácích. Ale řeknu vám jedno, od RTL se mají obě televize hodně co učit.

Ještě si dovolím regaovat na to že se na NOVU nadává už od přenosů hokeje fotbalu. Zažít duo komentátorů Poulíček Tittelbach při přenosu hokeje nebylo nic hezkého, a to uznala i sama NOVA když na čas přetáhla Roberta Zárubu. Ve fotbale to bylo to samé. V tom má ČT obrovskou výhodu (i když Čapek už je taky pěkný brepta). A co se týče přenosů F1, na Primě to byla obrovská tragédie a na Nikodýma se vzpomíná ještě dodnes u táborových ohňů při vyprávění strašidelných příběhů. Je fakt že zkušenosti neměl, ale během let to bylo snad ještě horší. Horák byl extrémně zaujatý (ať už pozitivně či negativně) vůči některým pilotům. Já do NOVY moc neryju, mrzí mě že F1 tu asi nebude, ale jak sem už několikrát psal, oproti Primě přišlo jen velmi malé zlepšení a slibované změny se neuskutečnily. A navíc dávat místo kvalifikace záznam golfu nebo čeho je podle mě urážka fandů F1.
Pomozte zabránit smrtelným nehodám na silnici. Jezděte po chodníku!
Variotek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zix 28. 7. 2014 18:39

errorjoe77 píše:Vy, co tady voláte po zrušení F1 na Nově, uvědomujete si, že ne každý si platí kabelovku? Já třeba na televizi zas tak často nekoukám, tak si vystačím s DVB-T. Pokud tam ale F1 nechytnu, tak mám asi smůlu, jen kvůli F1 si kabelovku platit nebudu. A sky sports nebo jiné online streamy pořád tu kvalitu obrazu prostě nemají a občas spadnou, to pak zážitek hodně kazí. Takže pevně doufám, že F1 i příští rok na Nově bude.

Možná sem moc velikej optimista, ale řekl bych, že nehrozí, aby závody F1 byli u nás placený. Sice to v jiných zemích je, ale Pragosport by musel být pěkně blbej kdyby takhle snížil cenu takovýho sportu, kterej je ještě hodně atraktivní má ještě slušnej ohlas.
Může za to nějaká placená tv zaplatit hodně velký peníze, ale byl by to výdělek pouze pro pár let dokud by nevypršela smlouva a pak by cena šla hodně dolu (proto nahořejc píšu snížil), protože by logicky F1 ztratila spoustu fanoušků, který nejsou do toho tak zažraný, aby museli vidět každej závod jako "my závisláci".

Řekl bych že názornej příklad je Synot Liga, u který se mlelo jak to bude placený, protože za ní dají jiný tv větší peníze a nakonec máme stejně 3 zápasy zadarmo a pouze 1 na placeném Slovak Sportu - a to možná bude brzo zadarmo, když má být v DVB-T, ale nechci to rozebírat protože netuším na jakým programu to dávaj a který jejich program by měl být zadarmo.

PS. Přinejhorším je nás tu dost co máme Markízu, takže by to takovej problém nebyl. A tomuhle webu by asi jedině pomohlo, kdyby zůstali jen věrní pravidelní diváci než ty příležitostní co viděj pár závodů a hned "věděj všechno" + samozřejmě kazej diskuze.

Téma mimo - ke komentovnání: u mě není žádná novinka, že se mi komentování pana Richtra nelíbí. Bral bych více "vážnosti" a hlavně aby se věnoval závodu a né aby se věnoval novinkám nebo kravinám kolem - když budu chtít novinky, tak si je můžu kdykoliv najít sám kdy chci. Nejvíc mě štve, že kolikrát odstoupí jezdec, ale musím si to najít sám (nebo na Markíze), abych se takovou věc vůbec dozvěděl.
Dál mi jako více lidem vadí to zbytečný ječení u soubojů, u kterých je jasný jak to dopadne.

A mám 1 dotaz - proč se tady taky nevyjadřuje Pavel Fabry? Myslim si, že určitě nejsem sám koho by zajímali i jeho názory ;-) - tím samozřejmě nic proti Richtrovi, protože za tyhle výměny názorů/odpovědi má jedině plus.
Zix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod errorjoe77 29. 7. 2014 11:41

Já celkem s komentováním pana Richtra problém nemám, má prostě takový styl, jaký má. Hlavně si nedovedu představit, že se jen kvůli kritikům najednou změní. Už jsem to tu psal dříve, je mi sympatické, že pan Richtr nemá komentování F1 jen jako profesi, ale je opravdový nadšenec. Nikdy jsem si nevšiml, že by říkal vyloženě nesmysly. Občas se samozřejmě splete, ale taky se většinou hned opraví. Sám mám kolikrát problém vůbec sledovat, co se všechno děje. A když si představím, že bych ještě tohle všechno musel komentovat, tedy i přemýšlet nad tím co říkám, já bych si na to netroufl.

Ani mi nevadí to, že se občas pan Richtr věnuje věcem ze zákulisí. V dobách, kdy se toho na trati moc neděje, to dokonce vítám. A že příliš křičí při nevýznamných momentech, tak toho jsem si fakt asi nikdy nevšiml (možná proto, že křičím u televize v těch samých momentech). :-)
errorjoe77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomyš 29. 7. 2014 20:00

Variotek píše:Jak psal kolega. Nevyvážené výkřiky v situacích kdy o nic nejde (případně je jisté že už se nic nezmění), jako třeba řvát že Ricciardo vyhraje závod mě přijde úplně mimo. Rádoby vtípky, o Massovy že to bude maso a k tomu samolibý smích jak je to vtipné. Přenosy sleduju střídavě na NOVĚ i Slovácích. Ale řeknu vám jedno, od RTL se mají obě televize hodně co učit.

Respektuji ten názor, ale velmi s ním nesouhlasím.

-- 29. 7. 2014 20:11 --

Zix píše:
errorjoe77 píše:
Téma mimo - ke komentovnání: u mě není žádná novinka, že se mi komentování pana Richtra nelíbí. Bral bych více "vážnosti" a hlavně aby se věnoval závodu a né aby se věnoval novinkám nebo kravinám kolem - když budu chtít novinky, tak si je můžu kdykoliv najít sám kdy chci. Nejvíc mě štve, že kolikrát odstoupí jezdec, ale musím si to najít sám (nebo na Markíze), abych se takovou věc vůbec dozvěděl.
Dál mi jako více lidem vadí to zbytečný ječení u soubojů, u kterých je jasný jak to dopadne.
Komentování není téma mimo, neboť toto je téma "Diskuze s TV komentátory přenosů F1".

Že se Ti komentář nemusí líbit je v pořádku. Je také hodně lidí, kterým se líbí. Univerzální recept neexistuje. A jsem rád, že sleduješ televizní časomíru během závodu, která co dvě minuty říká, kdo je OUT, tak nutnost sledovat tyto informace jinde mi přijde spíš jako neschopnost podívat se na TV grafiku :)

-- 29. 7. 2014 20:13 --

errorjoe77 píše:Já celkem s komentováním pana Richtra problém nemám, má prostě takový styl, jaký má. Hlavně si nedovedu představit, že se jen kvůli kritikům najednou změní. Už jsem to tu psal dříve, je mi sympatické, že pan Richtr nemá komentování F1 jen jako profesi, ale je opravdový nadšenec. Nikdy jsem si nevšiml, že by říkal vyloženě nesmysly. Občas se samozřejmě splete, ale taky se většinou hned opraví. Sám mám kolikrát problém vůbec sledovat, co se všechno děje. A když si představím, že bych ještě tohle všechno musel komentovat, tedy i přemýšlet nad tím co říkám, já bych si na to netroufl.

Ani mi nevadí to, že se občas pan Richtr věnuje věcem ze zákulisí. V dobách, kdy se toho na trati moc neděje, to dokonce vítám. A že příliš křičí při nevýznamných momentech, tak toho jsem si fakt asi nikdy nevšiml (možná proto, že křičím u televize v těch samých momentech). :-)
Díky za ukázku těch alternativních názorů, které dokazují, že názory mohou být různé :) A to je podle mě na tom světě krásné!

-- 29. 7. 2014 20:20 --

Zix píše:
errorjoe77 píše:Proč se tady taky nevyjadřuje Pavel Fabry? Myslim si, že určitě nejsem sám koho by zajímali i jeho názory ;-) - tím samozřejmě nic proti Richtrovi, protože za tyhle výměny názorů/odpovědi má jedině plus.
Protože není ochoten nést kůži na trh internetových diskuzí jako já. Nevidí příliš smysl v tom oponovat výtkám, že se divák v přenosech TV NOVA nedozví, například, kdo už v závodě nepokračuje ;) Upřímně jej v tom chápu. Zrovna taková výtka mi přijde extrémně iracionální, tím spíš, když taková informace je na TV obrazovce přítomná prakticky nepřetržitě :-(
Tomyš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marucs 30. 7. 2014 05:07

V každém závodě má pan Richtr několik výkřiků, které by si mohl odpustit. Chápu, že to prožívá, ale mohl by to prožívat jiným stylem... Třeba když o něco šlo a komentoval pan Fabry, tak ve hlase bylo slyšet, že se usmívá a líbí se mu to. To mi přijde mnohem snesitelnější než "TO SE JEŠTĚ MÁME NA CO TĚŠIT!!!!" (to jsem si teď vymyslel, ale podobné hlášky nahlas říká běžně).
Marucs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Funferr 30. 7. 2014 20:09

škoda, že nejaktivnější téma tohoto diskuzního fóra je "komentování přenosů"... Radši bych diskutoval o F1 jako takové...
FORZA FERRARI
Funferr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod errorjoe77 31. 7. 2014 08:58

Tak diskuse s komentátory nemusí být jen diskuse o komentování ne? Já myslím, že s nimi (tedy vlastně jen s Tomyšem) můžeme diskutovat i o F1 jako takové, asi se zlobit nebudou. :-) Například o atraktivitě závodů? Poslední dvě velké ceny mě přímo nadchly, ovšem musím říct, že atraktivita byla do značné míry způsobena tím, že rychlí piloti startovali z hloubi pole, to je pak jejich stíhací jízda atraktivní vždycky.
errorjoe77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomyš 31. 7. 2014 11:09

Marucs píše:V každém závodě má pan Richtr několik výkřiků, které by si mohl odpustit. Chápu, že to prožívá, ale mohl by to prožívat jiným stylem... Třeba když o něco šlo a komentoval pan Fabry, tak ve hlase bylo slyšet, že se usmívá a líbí se mu to. To mi přijde mnohem snesitelnější než "TO SE JEŠTĚ MÁME NA CO TĚŠIT!!!!" (to jsem si teď vymyslel, ale podobné hlášky nahlas říká běžně).
Jak jsem se snažil vysvětlit, každý má jiný vkus. Jedněm se to nelíbí, druzí jsou z toho nadšení. Nelze se zalíbit všem.

-- 31. 7. 2014 11:10 --

errorjoe77 píše:Tak diskuse s komentátory nemusí být jen diskuse o komentování ne? Já myslím, že s nimi (tedy vlastně jen s Tomyšem) můžeme diskutovat i o F1 jako takové, asi se zlobit nebudou. :-)
Ano, bylo to tak myšleno, že se dá s komentátory(em) debatovat na jakékoli téma :)
Tomyš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zix 7. 8. 2014 12:26

Tomyš - To téma mimo sem psal, protože už to nebyla reakce na errorjoea. ;-)

Sleduju toho při závodě víc nebo si chci odskočit (v době reklamy) a proto třeba po delší době zjistím, že někdo odstoupil, když o tom jako komentátoři neinformujete. A abych čuměl na nějakou časomíru u mě zatím nikdy nehrozilo.

U toho Fabryho je škoda, že teda takhle doslova kašle na fanoušky, když se vydává za takovýho fandu. Navíc na něj kritika není ani zdaleka tak velká jako na tebe.

A mám ještě otázku - když už končíš s komentováním (viz nedávnej článek na konkurenci), tak to je protože Nova konečně končí s vysíláním F1? Nebo je to jiný důvod?
Zix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomyš 11. 8. 2014 08:26

Sleduju toho při závodě víc nebo si chci odskočit (v době reklamy) a proto třeba po delší době zjistím, že někdo odstoupil, když o tom jako komentátoři neinformujete. A abych čuměl na nějakou časomíru u mě zatím nikdy nehrozilo.

Abychom strojově co minutu opakovali pořadí a změny v něm, případně co minutu opakovali, kdo vypadl náhodou v době, kdy jste byli na toaletě, mi upřímně nepřijde jako reálné. Sledování časomíry během závodu F1 mi přijde jako součást principu. Kdo tu časomíru nesleduje, tak chápu, že nevidí spoustu zajímavých příběhů, které se 'na dálku' odvíjejí, a tím pádem i chápu, proč jim přijde závod nudnější. Koukat na závod bez časomíry je jako koukat na hokej, aniž byste věděli, jaké je skóre.

-- 11. 8. 2014 08:29 --

Zix píše:A mám ještě otázku - když už končíš s komentováním (viz nedávnej článek na konkurenci), tak to je protože Nova konečně končí s vysíláním F1? Nebo je to jiný důvod?
Všude jsou důvody uvedeny: chci se věnovat soukromí, které mi posledních 8 let kvůli F1 utíká. Co bude s F1 na českých televizích dál, bohužel netuším.
Tomyš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zix 11. 8. 2014 11:14

Tomyš - Schválně sem psal, že to je v době reklamy, tedy když je reklama tak a) sleduju Markízu nebo b) odskočení (třeba i pro pití což trvá pár vteřin a méně než wc).
Takže neboj pokud chci, tak slyším vše co na Nově říkáte a i tak mi tam občas chybí ta poznámka, že někdo odstoupil - pokud to samozřejmě předtím nevidím/neslyším na Markíze nebo jinde.

K časomíře - chápu že to někoho baví, ale vážně by mě nebavilo koukat chvilkama na tv, chvilkama na net. To bych si ten závod tolik neužil, když bych na něj čuměl jen částečně nebo napůl s netem.
Zix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomyš 12. 8. 2014 13:45

Po reklamě? Po každé reklamě dávám takové 'situation review', že se někdy bojím, že je to příliš! :)

Ad časomíra: jsem už formulí 1 moc poznamenám. Já si naopak neumím závod F1 bez časomíry vůbec představit :(

Jednou jsem sledoval závod JEN přes časomíru ;)
Tomyš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 8. 2014 19:46

Běžně. Mám totiž jenom tu Novu - a to je snad i ten life timing lepší...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Předchozí stránkaDalší stránka