Čím natřít brzdové třmeny?

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Rygs88 22. 10. 2007 08:34

Potřebuju poradit čím natřít brzdové třmeny. Jestli použít jenom samostatný sprej na třmeny nebo se vyplatí koupit celou sadu (čistič, barva, tužidlo) a také od jakého výrobce. Přednost má určitě kvalita a výdrž před cenou. Zkrátka co z vlastní zkušenosti (ne)doporučíte. Díky!
Rygs88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod žaneček 22. 10. 2007 08:58

Určitě mě tu hned za chvíli odborníci pomluví, ale mě se nejvíc osvědčilo obyčejné natření Hameritem. Vybrat příslušný odstín, očistit, odmastit a natřít přímo na nápravě. Stačí jen sundat kolo.Takto mám natřeno něco přes tři roky, neodloupl se ani kousek, stále vypadá jak nové.
žaneček
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubenij 22. 10. 2007 09:05

Jj, ja to udelal stejne, tak pred mesicem a neco a zatim uplne v poho az na bordel od brzd :) Jeste uvidim po zime :D
bubenij
Nováček

Odeslat příspěvekod racek 22. 10. 2007 09:09

JJ, Hamerite je sazka na jistotu :-)
Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.

***FCUK OF SHELL***
racek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepino34 22. 10. 2007 09:27

Já to pořádně obrousil a dvě vrstvy Alkytonem.
pepino34
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSmith 22. 10. 2007 09:49

Rygs88: já bych sprej nepoužíval, štěteček je lepší. Sprej těžko uhlídáš kam ti stříká, štětečkem si to namatláš a když budeš šikovnej, tak nezprasíš ani okolí :)
JSmith
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paveld 22. 10. 2007 10:18

jj, Hamerite je supr, taky s nim mam dobrou zkusenost... a pokud chces jo neco kvalitniho a netrvas na tom ty trmeny natirat na aute, tak opiskovat a komaxit :).
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soused 22. 10. 2007 10:21

Taky mam vyzkoušený Hammerite a jsem s ním spokojený!!!
Soused
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 22. 10. 2007 10:26

Sice pises trmeny, ale pro ty kdo budou natirat i bubny - barvu na bubny radeji s mirou, lepe tenci vrstva, nez tlusta, aby se zachovala moznost odvadeni tepla. Jinak na Hammerite slysim vsude chvalu, nejspis si ho na to taky koupim.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 22. 10. 2007 10:46

Já použil spešl barvu od Foliatec, má vynikající krycí schopnost i výdrž, je dvousložková, výborně se nanáší, součástí sady je čistič - ale je drahá. Cca 700 balení.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rygs88 22. 10. 2007 10:51

No tak toto řešení mě nenapadlo :wink: Ale podle ohlasů je vidět, že je poměrně oblíbené. Přesto bych měl ještě pár dotazů:
a) jaký ten hamerite používáte? (zatím jsem se po něm nedíval, tak nevím jestli je víc druhů nebo se liší pouze barevnými odstíny)
b) jaké úpravy provést před nátěrem? (myslím očištění a tak)
c) bude ten hamerite dostatečně odolný vůči tepelným změnám - protože třmeny se při brždění určitě hodně zahřívají
d) kolik vrstev nátěru provést?
Díky všem!
Rygs88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rygs88 22. 10. 2007 10:59

A ještě jeden dotaz: Jakou barvu třmenů byste navrhli pro toto auto: http://www.mazdaklub.cz/tech_gallery.php?id=52&p=1 (toto není moje auto, ale v podstatě mám to stejné, akorát ještě se zadním křídlem :wink: )
něco z těchto barev: http://www.foliatec.cz/index.php?expand=301&dump=301
Naposledy upravil Rygs88 dne 22. 10. 2007 11:22, celkově upraveno 2
Rygs88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 22. 10. 2007 11:00

cernou
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod žaneček 22. 10. 2007 11:14

Pokud je mi známo,tak Hamerite je jen jedna barva, liší se prodávanými odstíny,v posledním roce jsem viděl i v kladívkovém provedení.Já třmeny natíral ve fázi,kdy tam byly ještě zbytky pozinkování, takže jsem to jen pomocí štětce umyl technickým benzinem. Ale po zkušenostech z natírání jiných věcí než jsou třmeny doporučuji vzít starý nůž a oškrábat třmeny před odmaštěním. Je na nich vrstva spečeného prachu z desek a mastnoty.po odmaštění přímo na mírně orezlý kov má Hamerite nejraděj. Zašumí si chemickou reakcí a drží, takže žádné smirkování na bílý kov.
Jo a jedna vrstva stačí, je to taková hustší barva.
žaneček
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubenij 22. 10. 2007 12:28

Ted nevim jestli uz taky Hammerite nema vic druhu podle podkladu, ale tady spis ne. Ja to teda vzal smirglem, bo to auto ma uz 10 let tak to fakt uz nebyl mirne orezly kov :lol: Pak odmastit a jede se :D
bubenij
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků