Prokluz spojky po chituningu TDI - poradte

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jaroslav 17. 7. 2006 13:50

Nedavno jsem tu psal dotaz na chipovani TDI 77 kW u Seata Altey.

Tak uz mam udelano, chip ve znackovem servise na udajnych 103 kW. Zrychleni 0-100 km/h se mi zlepsilo z puvodnich 12,5 sek na 9,7. Motor opravdu tahne mnohem lepe v celem rezimu. Pri normalni jizde zustala spotreba stejna. Takze takhle je to OK.

Akorat mam maly problem – v oblasti max kroutaku, kolem 1900-2000 ot, mi pri plnem plynu obcas proklouzava spojka. Mechanik v servisu me varoval, ze spojka u 77 kW TDI je velmi slabe dimenzovana a muze to delat. A ma pravdu...

Prosim, nenadavejte – to je ono, nema cenu chipovat, nikdy bych tohle neudelal atd. Spis mi poradte, co ted?

V podstate mam tyto moznosti:

- vratit jednotku zpet na puvodni nastaveni (to servis nabizi zdarma v ramci vyzkouseni)
- nechat naladit mensi narust vykonu, aby k prokluzu nedochazelo
- neco udelat se spojkou - bud dat silnejsi pritlacne pruziny (pokud existuji) nebo ji vymenit za jinou, vice dimenzovanou, treba z 2.0 TDI, ale nevim jestli tam bude pasovat a kolik by to stalo. Ja bych si tipnul, ze pohonna jednotka v Altee i Octavce bude stejna...mam na mysli motor spojka i prevodovka. Nevite nekdo, jak je dimenzovana spojka, na jaky max kroutak?
- nedelat nic a jezdit s tim dal, jen se snazit vyhybat plne akceleraci v urcitem rezimu motoru.

Toz kurna, co s tim? Dik moc vsem.
Jaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 17. 7. 2006 13:52

daj tam spojku z 2.0TDI 103kw a mas po starostiach..
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jaroslav 17. 7. 2006 13:56

Mas s tim nejake zkusenosti? Vejde tam rozmerove? Ktere dily se budou muset vymenit? Lamela, pritlacak, vypinaci lozisko....co vic? Kolik to tak asi muze stat?
Jaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jim 17. 7. 2006 14:06

kolik máš najeto jen s chipem a celkově?
začala prokluzovat hned nebo až časem?

jinak se zkus kouknout na stranky http://www.dieselpower.cz/forum , tam se téma spojek hodně řešilo, určitě bys tam našel odpověd na tvůj problém...

jinak spojka z 2.0TDI tam asi nepůjde, je to 6-kvalt, apod...
Naposledy upravil Jim dne 17. 7. 2006 14:07, celkově upraveno 1
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod gewehr 17. 7. 2006 14:07

Ked tam budes chcet dat novu spojku z 2.0TDI, tak ta to vyjde hodne draho. Sorry, ale lacnejsie ako chip a nova spojka by ta vyslo, keby si su kupil rovno 2.0 TDI. Moja rada, vrat motor do stavu v ktorom si ho kupil, nevies co ine je dimenzovane inak. Dnes sa serti na vsetkom.
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod oscar 17. 7. 2006 14:09

nastav si niz omezovac kroutaku - tj poladit cip.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod gewehr 17. 7. 2006 14:09

To ze je 6 neznamena ze tam nepojde. Dokonca je vysoko pravdepodobne ze to zamenitelne robia. Ale financne je to otazne.
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Jim 17. 7. 2006 14:10

oscar píše:nastav si niz omezovac kroutaku - tj poladit cip.

to je taky řešení, aspon v mém případě to tak fungovalo... :)
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod Ráček 17. 7. 2006 14:17

Jestliže ti spojka již klasicky prokluzuje, tak stačí dát nové obložení. Cena cca. 5.000,-CZK. U Skoda Octavia I odcházelo obložení po 70tis km. Máme ve firmě 5 vozů s CHT a u všech stejný průběh. Kolik máš najeto ??
Ráček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaroslav 17. 7. 2006 14:49

Mam najeto 16 000 km, chip jsem instaloval pri cca 12 000 km. Zacalo to prokluzovat hned ten den, co jsem si auto odvazel ze servisu. Vymena oblozeni by tedy urcite nepomohla.

Ale dela to nepravidelne....zalezi na podminkach. Kdyz jsem dost nalozeny nebo jedu do kopce, dela to skoro pokazde. Naopak poprazdnu nebo po rovine temer nikdy...je to pochopitelne. Jinak pokud motor pri akceleraci trochu vice vytocim a po prerazeni je tam vice nez cca 2300 ot, tak to neklouzne nikdy.
Jaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gewehr 17. 7. 2006 15:08

Sorry,tak este raz. Nevidim dovod, preco kupit o 50tKc tisic lacnejsie auto s motorom vykonu 77kW, pootom vrazit x tisic do chipu na zvysenie vykonu na 103kW (udajnych), nasledne investovat dat dalsie tisice do upravy chipu na jeho znizenie na na dajmetomu 90kW, pripadne upravenie spojky a prist tak o zaruku, ked sa da kupit SERIOVKA s vykonom 103kW. Rozdiel v cene je tusim nejakych 50tKc, ked od toho odpocitas cenu cipu, a naslednej upravy tak mas rozdiel nejakych mozna 20tKc, ked sa ti pos*re nejaky mechanicky diel tak si v hlbokom minuse. Cize najlepsie bude vratit to do povodneho stavu (ak to este ide) a nabuduce kupim silnejsi motor so vsetkym co k tomu patri.
Naposledy upravil gewehr dne 17. 7. 2006 15:14, celkově upraveno 1
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod j2j 17. 7. 2006 15:11

nechal bych to vrátit do původního stavu nebo naladit chip na nižší nárůst výkonu - třeba jen 10-15%.
j2j
Nováček

Odeslat příspěvekod gewehr 17. 7. 2006 15:18

Standartne sa u spojok pouziva tusim koeficient bezpecnosti 1.3 Takze ked zvysis o 30% si na limite. To je zhruba tych 100kW. Kedze sa ale Kb nedava len tak pre srandu kralikov, uz as ichapes, preco ti to niekedy preklzuje. A co ostatne mechanicke casti? Davno je ta doba prec, ked bolo vsetko predimenzovane. Hosiiii zlevnujeme.... a co brzdy, preveril si ci su aspon totozne s tou 103kW verziou, ci myslime iba na motor, ostatne je doplnok?
Naposledy upravil gewehr dne 17. 7. 2006 15:20, celkově upraveno 1
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Jaroslav 17. 7. 2006 15:19

to gewehr: Ono dnesni konkurence na chiptuning je takova, ze mne to stalo ve znackovem servisu 8 000 Kc. Takze zadna velka palka.

Jinak jezdim hooodne s rozumem, skoro jako duchodce. Nemam auto na blbnuti a predvadeni se - spis abych mohl obcas prejet vlekouci se kamion a mel nejaky vykon v rezerve.

Vymenu spojky za silnejsi beru jako krajni moznost. Preladeni na nizsi vykon mi firma nabidla zdarma v ramci zkusebni lhuty na auto, takze nebude stat nic.
Jaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gewehr 17. 7. 2006 15:23

Jinak jezdim hooodne s rozumem, skoro jako duchodce. Nemam auto na blbnuti a predvadeni se - spis abych mohl obcas prejet vlekouci se kamion a mel nejaky vykon v rezerve.

tak preco si si vlastne dal chip? Sak 77kW TDI s Mk takym akym ma uplne na predbiehanie staci. Podla mna si vyhodil peniaze... Jazdim podobne ako ty, mam ale 81kW TDI a to su motory prave na kludne jazdenie. Daj to do povodneho stavu a budes vysmiaty :D
gewehr
Inventář

Další stránka