Jaky typ barvy na brzdice?

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dawwwid 14. 4. 2005 17:37

Nevite nekdo, jestli barva na brzdice musi byt specialni, tepluvzdorna, atd. nebo to muze byt obycejna barva na kov? Vyber tech specialnich je totiz mizerny...;).Diky David
Skoda Octavia II., tdi 77kW, 2010
Dawwwid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukke 14. 4. 2005 17:50

Slyšel jsem, že dobrej je Hammerite. Ale dá se koupit samozřejmě i speciální barva na brzdiče. Obyčejná by tě kvůli teplotě zčernala.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček

Odeslat příspěvekod mfilip 15. 4. 2005 09:24

Mno k tomu bych mohl neco napsat. Ja jsem pouzil na trmeny specialni spray za 300 Kc i obycejny spray za 90 Kc i obycejnou barvu za par Kc. Podle mneho nazoru pro normalniho cloveka uplne staci spray za par desetikorun anebo ta barva. Zakladem ale je perfektni ocisteni pred nastrikem, ja to ostrikam vodou, po uschnuti to jeste vytru benzinem, dulezita mista zakryju novinamu a paskou a strikam 2x az 3 x. V soucasne dobe mam trmeny nalakovane hnedo cervenou - obycejnym autosprayem na karoserie ) a problem neni v odlupovani ale v proste totalnim uspineni, zabordelovani, zamasteni atd. Na trmenech se usazuje svinstvo s desticek a to bude vzdy spinit. Z tohoto hlediska neni rozdil mezi specialnim sprayem nebo obycejnym sprayem. Na Brave se mi zadrelo kdysi brzdove prase a specialni barva se mi vykourila uplne stejne jako kdyz se mi zadrelo lozisko a buben byl natren obycejnou barvou.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Moose 15. 4. 2005 09:54

já jsem natřel třmeny ,,obyčejným,,hammeritem a barva drží jak přibitá :))) - již 3 roky...
Moose

Odeslat příspěvekod Moose 15. 4. 2005 09:56

ještě k barvení - třmeny jsem očistil drátěným kartáčem a natíral jsem štětečkem...
Moose

Odeslat příspěvekod arbacher(smazano) 15. 4. 2005 10:11

Já taky přidám zkušenost-taky jsem použil hammerite o očistil třmeny a bubny kartáčem a natíral to štětečkem,jeden moc hcytrej mechanik mi řek že to sleze a ejhle už to tam drží ty dva roky..Z mé zkušenosti ti vystačí malej hammerite za 150Kč úplně bohatě když tam dáš dva silný nátěry..pokud máš jen kotouče,úplně v pohodě..
Live to ride-ride to live
arbacher(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cossie(smazano) 15. 4. 2005 12:43

Taky se přidám , mám taky hamerite už 3 roky a bez nějakých problémů - neodlupuje se ani se to nešpiní :wink: , co jsem slyšel tak např spray od dupli color vydrží prd :?
Cossie(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vopelista 21. 4. 2005 10:42

No vidite to. Ja kdysi pouzil hamerite a bylo to nic moc. pri jednom intenzivnejsim brzdeni ta barva zkrabatela. tak jsem se "nastval" kompletne sundal brzdice a rozebral je na prvosoucastky. pote jsem vzal kovove dily a nechal je za 300,- opiskovat, dale jsem zakoupil novou sadu gumicelk, gufer a pistku za cca 1000,- opiskovane dily jsem nastrikal zinkovym sprejem (350°C) a na nej barvou do 650°C (pro jistotu) no a nakonec sem to strcil doma do trouby a pri 250°C sem to 1/2 hodiny pekl. po 2 letech mi to konecne dela jen radost. protoze tohle zarucene drzi :-)
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček

Odeslat příspěvekod turboleon 22. 4. 2005 12:53

No, jám mám tři roky Foliatec a je to to nejlepší, co lze dát. Jen ta cena... Ale nechá se sehnat kolem 800.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod kubakod 22. 4. 2005 15:45

Tak to se dibim, ze vam barva drzi, to asi nemate moc rychle vozy ;-) nebo jezdite slusne. IMHO je to k nicemu, stejne je to za chvili spinave...
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moose 22. 4. 2005 17:13

kukabod
: ja to mel na OOOO a4 avant, a pomalu sem s nim nejezdil... :wink: ale fakt... hammerite drží... :wink:
Moose

Odeslat příspěvekod J_A_M_A 14. 5. 2005 21:40

aj ja sa pridám.....vyčistené drátenou kefou,očistené benzínom, 2 x hrubšia vrstva bieleho spreja AUTOEMAIL za cca 90 SK ako základ + 1 vrstva červeného spreja toho istého typu. 2 roky to drží bez problémov, len sa to veľmi špiní.... Je zbytočné kupovať 800 - 1000 korunové pixle špeiálnej farby....
J_A_M_A
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mark 12. 7. 2005 14:17

Hammerite - pouzity presne podla navodu a drzi vyborne :)
Honda Jazz 1,2 LS 2004 Milano Red
mark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TOM_1.8T 29. 7. 2005 10:21

Tak Hammerite můžu potvrdit. Mám jej na brzdičích asi měsíc a drží se skvěle. Dík za radu. I při intenzivním a opakovaném brzdění nic, neloupe se ani nečerná. Očištěno nahrubo (šroubovák nebo něco, prostě oškrábat), pak ocel. kartáč, pak opláchnou acetonem... nanést štětcem. Dle návodu aspoň dvě vrstvy. Lépe schne někde v teple a čím dýl tím líp. Aspoň 24 hodin. Plechovka 125g za necelejch 150Kč, ještě mi 1/2 zbyla. Pozn: aceton i tech benzín barvu leptá. Takže po montáži to chce očistit něčím jiným.
TOM
TOM_1.8T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HOOK 29. 7. 2005 10:37

Sakra, koukam, ze kazdy ma natrene trmeny, pripadam si uplne meneceny :)
HOOK
Štamgast

Další stránka