Kutik mladeho ciptunera ~ zaujimave upravy motora a ine...

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod garážmistr 18. 5. 2022 22:40

Nebuď hnidopich.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod Ingos 18. 5. 2022 23:07

goes píše:Mr.Cimbu

Ten teď dával rozhovory. Občas se trochu ztratí v tom co říká, ale pár zajímavých informací tam zazní.
Např. se přiznám že jsem nevěděl, že u správného čipu turbomotoru se nepřidává žádné větší množství paliva, pouze víc vzduchu :hm. Tím pádem by mělo dojít k poklesu spotřeby při stejném zatížení.

https://www.youtube.com/watch?v=3pRTFt4Nr3w

https://www.youtube.com/watch?v=KsuiU4PZFWY

https://www.youtube.com/watch?v=T8q42zdwNYc

-- 18. 5. 2022 23:09 --

A zajímavý názor na powerboxy.

https://www.youtube.com/watch?v=6u3RZiIbHxc
Ingos
Štamgast

Odeslat příspěvekod tslany 18. 5. 2022 23:11

Já to znám obráceně, že se na vzduch přidá míň paliva, ale tak atmo, no. V devadesátkách jsi mohl koupit lean-burn japonce, nic novýho.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 5. 2022 23:14

Ja cipuju nakupem lepsiho motoru
anonymni

Odeslat příspěvekod tslany 18. 5. 2022 23:20

Uff teda video celkem vhodný max pro nějakýho dementa s báfem, jako High Performance Academy to má zpracovaný asi líp, ale tak dobrý.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 5. 2022 23:27

Arnie J píše:a Arnold v Mazdě jen čumí, kam ten ztuzený Golf zmizel

:D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 5. 2022 05:29

MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 5. 2022 06:11

MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod garážmistr 19. 5. 2022 07:52

Ingos píše: u správného čipu turbomotoru se nepřidává žádné větší množství paliva, pouze víc vzduchu :hm. Tím pádem by mělo dojít k poklesu spotřeby při stejném zatížení.

Přidáš na vzduchu a poměr si ohlídá řídící jednotka dle požadavku na výkon.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod Ingos 19. 5. 2022 09:00

Tvrdí že ne, že maximální množství vstřikovaného paliva zůstává stejně, pouze se tam přidá navíc vzduch a jedeš na chudší směs. Plus posun předstihu nebo předvstřiku.
Ingos
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2022 09:06

tak to opravdu nefunguje, to je zjednoduseni pro urcity rezim zateze motoru, bez vice paliva by vice vykonu nedosahl
anonymni

Odeslat příspěvekod tslany 19. 5. 2022 09:17

Jakoby trošičku málo víc by dosáhl, ale jinak to jsou demence.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Ingos 19. 5. 2022 09:20

Prodlouží čas hoření díky dřívějšímu vstřiku paliva a zlepší prohoření díky většímu množství vzduchu. Dává mi to smysl pro oblast středních otáček okolo maximálního krouťáku, ale pro maximální výkon ve vyšších otáčkách už moc ne.
Nvm, nikde jsem to takhle neslyšel, ale zrovna Janda, který načipoval desetitisíce aut asi ví co říká. :hm
Ingos
Štamgast

Odeslat příspěvekod tslany 19. 5. 2022 09:22

null
Naposledy upravil tslany dne 19. 5. 2022 09:45, celkově upraveno 1

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2022 09:23

Ingos píše:Prodlouží čas hoření díky dřívějšímu vstřiku paliva a zlepší prohoření díky většímu množství vzduchu. Dává mi to smysl pro oblast středních otáček okolo maximálního krouťáku, ale pro maximální výkon ve vyšších otáčkách už moc ne.
Nvm, nikde jsem to takhle neslyšel, ale zrovna Janda, který načipoval desetitisíce aut asi ví co říká. :hm

Ano. Stahl soft z netu a to jebal kazdemu. A desetitise sut nenaciooval
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka