Octavia 1.9 TDI 66 kW chiptuning

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod superkutil 16. 10. 2006 10:13

Vidím, že si pořád všichni pletou termín čipování s termínem jezdit jako šílenec s plynem na podlaze. pozor2 Ale čipování je o zlepšení vlastností motoru a o zvýšení momentu ale ne za cenu zničení motoru, ale za cenu vyšší účinnosti a tudíž i snížení spotřeby při zachování stylu jízdy. Takže nevidím důvod proč nečipovat auto i když nejezdím jako šílenec.

Kamarád jezdí v pohodě, přečipoval Renault Megane a jezdí se spotřebou o litr nižší.

Chci se zeptat, jaký má pro mne přínos filtr pevných částic?
superkutil
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 16. 10. 2006 10:50

Chci se zeptat, jaký má pro mne přínos filtr pevných částic?
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 16. 10. 2006 11:34

To gewehr: Možná bych to upřesnil. Ty za mnou nebudou dýchat saze, já budu dýchat to co bude vypouštět ten přede mnou. A když vezmu, jaké hrůzy jezdí po silnici, tak nevidím žádný důvod, proč bych měl investovat peníze navíc. Nebo je snad za to od státu nějaká kompenzace - úleva silniční daně?

Dost se starám o ekologii a snažím se vézt sebe, rodinu i známé, aby se chovali ekologicky a šetrně k přírodě a ostatním lidem. Zjistil jsem ale, že jsem asi pěkný blbec, protože jsem jediný kdo to dělá a protože dneska každý akorát myslí na sebe a ne na druhé. Počínaje poslancema a vládou. :tleskani
superkutil
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 16. 10. 2006 11:43

Problem je v tom, ze ked si to povie kazdy... ale inak je pravda, ze FAP filtre by bolo treba nejak systemovo podporit, pretoze ked automobilka ponuka auto s a bez FAP s dost znacnym cenovym rozdielom, tak je to na zvazenie, bezny clovek je dost limitovany cenou. Nicmene otazka znela "jaký má pro mne přínos filtr pevných částic?" a odpoved je stale rovnaka: nebudes dychat sazde, pretoze predpokladam je prostredie je na planete iba jedno a vsetci dychame ten isty vzduch :wink:
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 16. 10. 2006 14:29

superkutil > stejne te filtr pevnych castic bude dodatecne cekat na jakemkoli dieselu, v DE us to zavadej a CR se zanedlouho taky chytne, proste maj na to zakon a i na starsi diesely se to dodatecne domontovava a chtej za to tusim 800 euro :D , a jakej to ma protebe dusledek, no ze jednoho dne nebudou tvoje deti a deti tvejch deti chodit po ulici s maskou na obliceji :wink:
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 16. 10. 2006 20:40

To Saman: No bydlím v Praze v blízkosti Jižní spojky a mám 24hodin šílený hluk do 10000 kamiónů, které okolo mého bytu projedou. A to nemluvím o osobních vozech. Takže myslím, že ty filtry by se měli nejdřív montovat do kamiónů než do osobních vozů.
superkutil
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ale 20. 10. 2021 05:48

Ať nezakládám nové téma - máte tip na co nejlevnější zvýšení výkonu pro 1.6 TDI 77 kW? Motor má najeto přes 500 tis. km a ne a ne umřít, tak bych mu rád pomohl :) Zatím sem objevil nejmíň čip za 4250 Kč, víte o něčem levnějším?
C220d (S206)
ale
šek
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod ale 20. 10. 2021 07:16

Příliš pracné. Nicméně značím si to jako záložní variantu.
C220d (S206)
ale
šek
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 10. 2021 08:27

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 10. 2021 13:24

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 10. 2021 13:52

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků