Tuning stk tp.

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod F1martan 4. 8. 2019 07:02

Rád bych se zeptal jak je to s těmy dnešními úpravami na autě např vylepšeným výfukem? Musí se mít povolení a jak ho získám? Chtěl bych vědět všechny podrobnosti jak abych prošel na stk a u policajtů.
F1martan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 8. 2019 07:21

Každý neoriginální díl musí mít homologaci jinak je problém ;-) bohužel většina dílů tyhle homologace nemá a pak jsou s tím jen patálie (někde tě na STK za úplateček pustí, někde ne, některý policajt bude dělat, že to nevidí a jiný bude buzerovat). Nedávno jsem takhle s MG absolvoval STK kam mě páni policisti dovedli a to kvůli tomu, že se jim zdálo, že mám na autě neoriginální nehomologovaní díly (samozřejmě to byli jen trotlové co si hráli na chytrý, protože 18" kola, 325mm brzdy, dvojtý výfuk, snížený podvozek, spojlery atd mám jen a pouze originál z fabriky jak to auto vyjelo, ale tohle auto v životě neviděli ;-) ).
Závěr je takový, že pokud ten daný díl homologaci nemá, tak máš smůlu, respektive můžeš zažádat o přezkoušení a schválení na Dekra, ale to vychází řádově na desetitisíce
Elektronický plyn je dílo satanovo!
JiříTechnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 4. 8. 2019 07:26

Ne. Mas pravdu jen z casti.

1. Dil musi mit sam osobe homologaci. Ze mize byt vubec pouziva v provozu
2. Dil musi byt homologovan primo na konkrwtni vozidlo
3. Vybrane upravy musi byt v TP

Dam prijlad ze jen bod 1 nestaci. Napr 20” kola muzou mit sice homologaci jako takovou ake pokud jejich rozmer nebudes mit homologovan a v TP tak je stejne pouzit nemuzes.

Nebo treba folie na skla. Ty mohou byt homologovany sle na prdnim stejne byt nesmi.

Vyfuk se menit nemuze uz proto ze se meni hlucnost vozu a emise. Takze by clovek nemel projit. Nebo musi jit na homologaci
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 8. 2019 09:28

Bod 2 beru automaticky jako součast bodu 1, je jasný, že nějaký univerzální TUV tady neobstojí...
Elektronický plyn je dílo satanovo!
JiříTechnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 4. 8. 2019 09:54

Ona spise nejde dvojka bez jednicky
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod F1martan 6. 8. 2019 16:50

Díky moc všem za rady.
F1martan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniál 25. 11. 2019 18:28

JiříTechnik píše:Nedávno jsem takhle s MG absolvoval STK kam mě páni policisti dovedli a to kvůli tomu, že se jim zdálo, že mám na autě neoriginální nehomologovaní díly

Jako, že se ti stalo, že pod dohledem tak jak auto je, tě dovedli na STK? Slyšel jsem že existuje nějaká mobilní měřička emisí, ale tohle?

Já mám teďka rezu sti a má průchozí kanón bez kata takže bublá jaksviňa, volant bez airbagu a klaksonu a hydru společně s parkovačkou...

Koleduji si o problém? Samozřejmě orig vejfuk i volant na stk mám... :-(
Geniál
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 25. 11. 2019 22:19

Koleduješ. Ale tak asi to nejhorší co je, že to nandáš na opakovanou. Uděláš a zase sundáš. Nic co bych moc řešil.
Pajjoun
Veterán