úvaha - nic není lepší!

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co by jste při svém ježdění ocenili více?
Konec hlasování: 30. 11. 2006 09:56
Naftový motor 24 %  23%  [ 24 ]
Benzínový motor 52 %  50%  [ 52 ]
Úplně jinou alternativu (vodík, elektro, vzduch...) 27 %  26%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 103

Odeslat příspěvekod *Victor* 4. 9. 2006 22:44

Vana666 píše:Výrobci to ví a montují proto do nafťáků přihřívače, které zajistí že se diesel ohřeje rychleji než benzíňák. Přihřívače se navíc dají snadno rozšířit na nezávislé topení.
P.S. jestli máš naftové zkušenosti jen z Avie a PV3S tak se nedivím že chceš jen benzín :D"/quote]

Bufík jsem tatrovákům záviděl. Když byla ráno velká kosa, PV3S startovala, jen když si čichla k éteru a Avie si musela "přečíst noviny", protože jsem měl věčně spálenou žhavicí svíčku. No jo, kde jsou ty roky vojenské...
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 5. 9. 2006 10:01

Najazdím cca 70.000 km ročne a mám benzín. Možem porovnávať, predtým som mal naftu (viď. podpis).

Čo sa týka dlhodobej spotreby, je u benzínu o 2,4 l/100km vyššia ako u nafty, pričom výkon mám takmer 2*vyšší, dynamika tiež výrazne lepšia.

Hluk - samozrejme benzín je tichší, ale ani ten dCi nebol špatný, oproti koncernovému TDI bol tichý.

Proste mi viac vyhovuje benzín, tá predošlá nafta bola ekonomická voľba, otázkou je, či stojí tých pár ušetrených KČ za to. A nie je to len preto, že auto používam ako služobné a zamestnavateľ mi platí PHM, pre benzín by som sa rozhodol aj keby tomu tak nebolo.

Ale kto vie, možno za 2 roky, keď budem meniť auto, budú nafťáky zase o stupeň lepšie, takže možno zas skončím u nafty :-)
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 9. 2006 10:24

nic neni lepsi nez BMM vymenit za 1.8T 132kW :D
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 5. 9. 2006 10:30

Jencek: tak se mi z auta ulomily nejaky dve skrinky:

Obrázek

jsou to ty uplne vpravo.

jede to lip, min to zere. trosicku hlucnejsi. :-D

(pro hnidopichy - mna obrazku je dvojlitr - ma jiny svody, pro informaci je to ale nepodstatne)
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 5. 9. 2006 10:43

oscar: kolik stojí poslední díl toho výfucku? :hm
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 5. 9. 2006 10:46

lmp: ten (po smeru jizdy) levej - falesnej cca 2500 ten pravej s koncovkou 2200. zhruba.

navarim tam zpatky ten starej.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 5. 9. 2006 10:47

tak to je za hubičku... Lupo má výfuk jeden a je dražší než ty 2 dohromady... naštěstí je z nerezu... :wink:
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 9. 2006 10:49

skrinky nevracet, jak to lip jede a vic to rve, tak je to jenom dobre :D

Asi pujdu urvat nejaky skrinky... ;)

edit tak ono to jeste min zere, tak zacinam byt rozhodnutej, protoze vcerejsich 3.800,- za benzin je trochu moooc :D
Naposledy upravil King of Potato People dne 5. 9. 2006 10:55, celkově upraveno 1
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 5. 9. 2006 10:50

na benzin stoji dva pul.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz_payne 5. 9. 2006 11:05

Nemuzu rict co bych pri jizdeocenil vic,jezdim jak benzinem tak dieselem a na kazdym se mi libi neco jinyho a podle toho jedu :wink:
cz_payne
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 5. 9. 2006 11:34

ze vas to bavi debatit kazdy den o tom istom. kazdy jediny clovek tu predsa vie ake su vyhody a nevyhody benzinu/nafty, naco to jak male deti stale omielat dokola?
a
Nováček

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 9. 2006 11:45

a a jake jsou tedy vyhody nafty??? nejak jim nemuzu prijit na chut. teda krom spotreby :(
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 5. 9. 2006 11:51

Jencek: a jaké jsou výhody benzínu??? nějak jim nemužu přijít na chut...
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 9. 2006 12:08

tos zere to jak tank, jede to jak z praku, taha to furt a nejen vocpoda, ma to zvuk, ze se ti najezi aj chlupi mezi pulkama (to je jasne nejvetsi plus :D )
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 5. 9. 2006 12:09

Lumpo píše:Jencek: a jaké jsou výhody benzínu??? nějak jim nemužu přijít na chut...c/quote]


Vune, jede to a ne jen tahne, je to levnejsi na udrzbu, snese to horsi zachazeni, v zime nejsou problemy, a nechrochta to :D .
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků