úvaha - nic není lepší!

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co by jste při svém ježdění ocenili více?
Konec hlasování: 30. 11. 2006 09:56
Naftový motor 24 %  23%  [ 24 ]
Benzínový motor 52 %  50%  [ 52 ]
Úplně jinou alternativu (vodík, elektro, vzduch...) 27 %  26%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 103

Odeslat příspěvekod Saman 13. 9. 2006 14:11

expert0001 píše:Saman - už aby to bylo. Se moc těším jak bude nafta děsně drahá a já si za levný peníz dobíjím svůj první elektromobil na noční proud. A kdyby snad stát moc prudil se zdaněním elektřiny, tak si koupím na střechu sluneční baterie a nikdo na mě nemůže :P :D Mr. Green

EDIT: myslel jsem střechu u baráku. střecha auta je na to asi moc malá :hm :))/quote]


Mi us sme nasi strechu na panelaku z 1/3 pokryli solarem a zasobujem tim svetla ve fsech spolecnych prostorach domu, intercom, osvetleni dvorku, a takove ty podobne zarizeni okolo baraku, je to schopne utahnout i prez den sekacku na travu a bezne elektricke naradi, takze nabyjeni Tesly by to asi taky zvladlo 8) :D .
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 13. 9. 2006 14:19

toto patrilo do inej temy :D
Naposledy upravil gewehr dne 13. 9. 2006 14:24, celkově upraveno 1
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 13. 9. 2006 14:19

Saman - jojo už si vzpomínám, že jsme v nějaké diskusi řešili, že se ty články (ne)vyplatí. Tak vidíš jakej seš průkopník....... Ještě ten elektromobil a jsi 100x zelenější než Bursík & Jacques dohromady :wink: :tleskani Mr. Green

(bursíkovci zatím jenom smradí na bionaftu - čadí jim to jak lokomotiva a vydávaj to za ekologickej počin. Kdyby jezdili alespoň na biolíh, tak neřeknu. Ale vytahovat se se zazema z přepálenýho oleje...... nevím nevím........ :hm :P 8) )
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod expert0001 13. 9. 2006 14:21

gewehr píše:Mal. Ale fyzicky kontakt (akrem manzelky teda) nemam rad a vsetky taketo konflikty sa snazim riesit do vzdialenosti 10m. :P



Copak? někdo ti chtěl rozbít hubu, že jsi ho osmradil v dieselu? :hm :D Mr. Green .

Já vím. Asi to sem tak docela nepatří...... :wink:
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Saman 13. 9. 2006 14:39

expert0001 > No pokud Tesla prijde v nejblizsich letech s necim peknym na elektriku, tak o tom budu dost vazne uvazovat, rocne se svim autem najezdit par desitek tisic km a jeste k tomu celkem dlouhe trasy (100-200km a jen minimum cukacek po mestech), takze me baterky vydrzej dlouho a pokud by to panely utahli nabyt za den, tak nemam co resit, auto mi dost casto stoji 1-2 dny bez jezdeni, takze pokud Tesla dodrzi co slibila, a postavi neco za rozumnej peniz, tak nebudu vahat a du dotoho, a na blbnuti budu mit Felinu nebo neco Americkyho ze 70 let se spotrebou 20-30 litru na 100, s cim vyjedu 2x do roka na srazy a tak :D .
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 20. 9. 2006 13:24

Zatím auto nemám, ale do konce roku bude. A motor musí být benzínový, kvůli lepšímu zvukovému projevu. Jsem zkrátka sportovnější řidič. Výhody nafty, třeba že táhne odspodu mě nechávají chladným. Naftový motor zase nemůžete tolik točit. Zkrátka nafta mě neoslovila a to jsem s ní jezdil.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 20. 9. 2006 21:40

seterwohipikule: jestli toužíš po výrazném zvukovém projevu benzínového motoru tak doporučuju něco z řady Š 105-130, a špatný není ani Maluch :) Navíc budeš mít velmi sportovní pocity i v rámci povolených rychlostních limitů
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 9. 2006 13:41

Vana666: Haha. Co je na tom, že se mi líbí hezký zvuk u auta? Lepší než chrochatjící a čoudící ropák.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 21. 9. 2006 13:52

Nejlepsi je stejne heroin...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izuel 30. 11. 2006 21:55

El Carlos píše:
0040 píše:Jasně že je benzín lepší a vždy bude. Naftu si koupí pouze socky co nemají peníze na benzín. Naftu jsme vždy dávali pouze do kamen.z/quote]

Vyvaruj se prosím tě těhle projevů. Smyslem topicu je dát najevo, že podle mne je pro každýho něco jinýho.

Jinak bych tu nezapojoval pořád zmínku o spotřebě dieselu, protože to není pouze o tomhle. Já bych si třeba koupil diesel i kdybych najezdil jenom 15 tkm ročně, protože se mi líbí jeho vlastnosti a chrochtavý zvuk motoru, ale chápu, že někdo radši tišší benzín s úplně jinýma vlastnostmae/quote]


ALe je lepší a samozřejmě ,že je turbo diesel lepší!! o tom by nemělo býti sporu,nejen ,že je lepší po celkové stránce,ale technologicky je učinější!!! například : lze dosáhnout příznivější spotřeby při výkonu kde benzín žere 20 litrů, diesel má lepší pružnost, když je potřeba předjet s dieslem nemusí se podřazovat o 2 rychlosti.. dyť si vemte při kolika otáčkách dosáhne benzín maximum 5,5-6 tis? třeba mondeo (tdci 96 KW) má max výkon v 3800 ot. A když vytočíte benzín na 6 tisíc po dobu 5 minut je to nejmíň nad 13-15 litrů spotřeby stoprocentně, to je odpověď proč je diesel lepší ! odpověď není ,že pro někoho je lepší to a pro druhé ono! stejně tak jako pravda je jen jedna, diesel - pružnější,výkonější-v závislosti na otáčkách,více "učinější" zkrátka lepší! tak to prostě je!, žádné uvahý nemají smysl! vůbec nezáleží kolik najedete ("pouze u noveho" auta by se mělo přihlednout k ceně za diesla k najetým km - příplatek je dosti velký)spotřeba u dieslu je také lepší lepší je lepší! 8) lepší= učinější. lepší=není o penězích.

ps: Taková hondička accord 2,2 i-CTDi by sesekala i báwika 320i běňo jako nic.. a když ne, tak by báwík točil jak šlak Mr. Green

sory za OT jestli to nebyla uvaha :hm
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurgensen 30. 11. 2006 23:49

Dieselova "ustava" spatrila svetlo sveta :o ...
jurgensen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kowalski 1. 12. 2006 01:07

Benzin.

Nafta *****, kouri, chrochta a prubeh vykonu turbodieslu je mi proste protivny. Potrebuju slapnout na plyn a citit zatah nejlepe az nekam k 8000 otacek.
Kowalski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ToMIG 1. 12. 2006 22:38

izuel: díky, v podstatě si shrnul všechny nesmysly kterými "argumentují" majitelé dieslů Mr. Green

Jinak vyhovuje mi samozřejmě benzín :wink:

EDIT: jinak nafta se vyplatí jen tomu kdo jezdí opravdu hodně (30-40 t. km a víc) a jezdí spíše klidně, nebo lehce svižněji.
Dle svých zkušeností minimálně polovina ze zastánců dieselu se nesvezla pořádným benzínem, takže mají v podvědomí pouze TDI vs. špatné benzíny VW (starší, netřeba FSI).
Potom vznikají nesmysly a fámy o tom, jak benzín žere 2x tolik a netahá oproti dieselu odspodu...
Power is nothing without control
ToMIG
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MKMAN 1. 12. 2006 23:15

me penezence vyhovuje diesel. za 2 roky pres 120kkm takze benzin no way. s bodovym systemem se ovsem vyhoda nepatrne stira.
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod izuel 1. 12. 2006 23:24

ToMIG píše:izuel: díky, v podstatě si shrnul všechny nesmysly kterými "argumentují" majitelé dieslů Mr. Green

Jinak vyhovuje mi samozřejmě benzín :wink:

EDIT: jinak nafta se vyplatí jen tomu kdo jezdí opravdu hodně (30-40 t. km a víc) a jezdí spíše klidně, nebo lehce svižněji.
Dle svých zkušeností minimálně polovina ze zastánců dieselu se nesvezla pořádným benzínem, takže mají v podvědomí pouze TDI vs. špatné benzíny VW (starší, netřeba FSI).
Potom vznikají nesmysly a fámy o tom, jak benzín žere 2x tolik a netahá oproti dieselu odspodu...e/quote]


Tak já to samozřejmě maličko poupravím,... nic sem neargumentoval, jen sem převedl úvahu v "praktickou" pravdu, když už tu padla zmínka o FSI, tak jen abych reagoval, tak když chceš jet s FSI za 6 litrů (např 110 KW 2.0 béňo) tak to musíš opravdu šolichat ale jde to! (to pak odpadá z logiky věci kupovat dvoulitra) a jestli pojedeš svižně nebo spíše mu budeš šlapat na krk a budeš to točit přes 5 tisíc ,protože je tento motor velice dobře odhlučněn, tak tak jezdit budeš,možná se ti to zalíbí ,ale ta spotřeba 15 litrů se ti opravdu líbit už nebude.takže si dej dohromady 1+1 a uvědom si co je lepší (globálně) a to jsem také psal! to ,že s dieslem najedeš pod 30-40 tisíc nedělá z turbodiesla nic nevýhodného,naopak vydrží délé..myslel jsem, že o tom sporu nebude, jak je vidět někdo neumí počítat :hm

ps: pro admina nebo moderátora, sory já nezačal, jen se bráním

ps2: jiná otázka srovnání by byla turbo benzín vs turbo nafta, ale i tak by nafta zvítězila, pač je to technologicky dané papa pampalaalaáá Mr. Green
izuel
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků