Přestavba Fabie 1,2 HTP na LPG a záruka.

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Joystick 27. 11. 2005 12:03

Zdravím. Prosím znáte firmu v ČR, která mi přestaví Fabii 1,2HTP ("fčerveným Péčku") na LPG a podrží mi záruku na motor aj.? Auto je skoro nové (vyrobeno III./2005) a má najeto necelých 8 tisíc km. Preferuji Jihlavu a okolí, ale nemám problém dojet i jinam po ČR. Předem díky za radu.

PS: Drobná maličkost: Při té přestavbě bych chtěl být přítomen a dívat se. Ne že bych se v tom nějak vyznal, jen mě to zajímá.
Joystick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joystick 28. 11. 2005 06:17

Fakt nikdo neví...? :|
Joystick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2005 09:26

vim, ale nechce se mi to psat furt dokola :)

- takze po udelani LPG prides o cast zaruky. Napr. na karoserii, pokud ti do ni budou vrtat. Pak i castecne na motor. DIvej, po udelani LPG ti kazda firma, co dela LPG musi dat na LPG zaruku. Pokud by se ti vyskytla porucha na motoru, tak bys musel prokazat, ze to bylo vlivem LPG a pak bys zaruku uplatnoval u toho, kdo ti delal LPG a pokud bys to neprokazal a prokazal bys, ze zavada by se stala tak jako tak, tak bys to reklamoval u prodejce auta. Zapomen na to, ze najdes nekoho, kdo prevezme plnou zaruku za motor. Pokud bys nekoho takoveho nasel, tak mi o nem pak dej vedet.

Co se tyce firmy, ktera ti to udela, tak v JIhlave nevim, ale v Brne bych sel do AGW...
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 28. 11. 2005 09:33

zkus se poptat na ww.lpg.cz
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smiley :-) 17. 12. 2005 01:26

Kde by som na Slovensku nasiel zoznam aut ktore sa daju prerobit na LPG?
Smiley :-)
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2005 22:27

Smiley: pro priste :)

- napsal jsem do prohlizece http://www.zoznam.sk
- pote jsem do pole vyhledavace napsal "LPG"
- pote jsem klikl na prvni odkaz
- pote jsem se koukl na FAQ
- pote jsem klikl na seznam aut, schvalenych k hromadne prestavbe :)

- takze: http://www.lpg.szm.sk/

- tam klikni na FAQ
- a hned prvni klik na seznam auto schvalenych :)

neni zac
anonymni

Odeslat příspěvekod Smiley :-) 18. 12. 2005 02:17

dakujem :lol:
Smiley :-)
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdendas 31. 1. 2006 07:54

LPG v HTP, tak to bude dělo :D
Naftovej Laurinek
Zdendas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 31. 1. 2006 08:21

Zdendas píše:LPG v HTP, tak to bude dělo :D>/quote]


Nebude to o nic horsi nez LPG ve S120, ve Favoritu, ve Felicii,...atd. LPG se nemontuje kvuli zavratnym vykonum.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 31. 1. 2006 08:33

Naopak, HTP je idealni motor na LPG, cilova skupina zakazniku neceka vykon, ale levny provoz a musi se uznat, ze to pak bude jezdit skoro zadarmo :-) Myslim, ze by Skodovka udelala dobry tah, kdyby to tam davala rovnou ve vyrobe.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 1. 2006 08:37

JardaB: no nevim, auto co jezdi na LPG za 7-8 litru je hafo a presto disponuji vetsim vykonem... takze pomer spotreba/vykon neni u HTP zrovna idealni
anonymni

Odeslat příspěvekod Jarda2 31. 1. 2006 08:42

Asi nestojíš o to, co ti napíši, tak se nezlob. Zvaž ještě jednou výhodnost instalace LPG. Sám jsem kdysi na LPG jezdil - nejsem tedy proti němu zaujatý, ale:
- dnes je instalace 3x až 5x dražší než byla do karburátorových aut. Aby jsi byl spokojen a vyhnul se problémům, musíš koupit nejdražší systém přímého vstřikování LPG. Ti co koupili levnější se směšovačem (byť do jiného typu auta) s tím měly problémy, vím o jednom, který to nakonec z auta po pár letech trápení vyhodil).
- klesne ti výkon a vzroste hmotnost auta. Firma se bude dušovat, že výkon neklesne, ale klesne. U slabého motoru to bude dost znát. Nádrž je tak těžká, že mi v techničáku snížili užitečnou hmotnost auta.
- spotřeba LPG je vyšší, než spotřeba benzínu. (zhruba o 2l/100km)
- pokud máš krátkou Fábi, moc místa v kufru již nezbyde
- prodraží se ti měření emisí, měl bys pravidelně jezdit na revize plynového zařízení (1x za rok)
- nesmíš do podzemních garáží
- o záruce již bylo mluveno
Zvaž to ještě.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 31. 1. 2006 08:45

NiceOne píše:Nebude to o nic horsi nez LPG ve S120, ve Favoritu, ve Felicii,...atd. LPG se nemontuje kvuli zavratnym vykonum.
Porovnej hmotnost Š120 a hmotnost Fábie. A doba jde kupředu.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 1. 2006 08:47

Jarda2: ja bych tve veci mirne poopravil :)

ad vykon - nikdo nerika, ze se vykon nesnizi, ano snizi, ale v radu procenta, temer nepoznatelne, citit to jde hlavne pri plne nalozenem aute.

ad spotreba - no o 2l se zvedne tak u auta, ktere zere 15l benzinu, jinak je to do 5% - overeno z praxe

ad kufr - muze dat toroid a koupit dojezdovou rezervu, tera v kufru nezabere temer zadne misto

ad revize - ano, prodrazi se. Stoji cca 400 Kc rocne, takze pokud za rok usetri par tisic, tak se to neprodrazi

- sekvence stoji okolo 40tis na 4-valce, smesovac do zakladnich vstrikacek - vetsinou jednobodu cca 20-25 a karbece okolo 9-12 tisic. Je to holt jako s naftovymi auty, taky je treba neco najezdit, aby se to vyplatilo.
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 31. 1. 2006 08:48

Me se teda zadnym autem za 8 nebo dokonce 7 litru LPG jet nepodarilo, pod 11 jsem to obcas dostal :-)
Jinak celkem souhlas s Jarda2, pokud nenajezdi 40+tkm rocne (to by byl ale ve Fabii maximalni masochismum :-) )
Ja to mam ve 3litru, tam uz to myslim docela smysl ma.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků