Udelejte si obrazek

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Caddy 5. 10. 2005 11:48

no co, jaky obrazek... zni to spise jako marketingove recicky...at mi nikdo nerika, ze neni naftak uz drazsi na provoz...navic je sice hezky, ze ma nizsi CO, ale co treba ty saze, o tech uz nemluvi...?

proste clanek pro podporu toho, co je i tak modni....a ze by tam bylo neco noveho, mi neprijde
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod Bond007 5. 10. 2005 11:54

caddy: nemusi fakt byt drazsi na provoz...zalezi v jakych autech ten naftak je :D
jinak souhlasim ze je to dost jednostranny pohled...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Caddy 5. 10. 2005 12:00

Bond007: jasne, budu se opakovat, kdyz reknu, ze BMW diesely umi nejlip a ma u me vyjimku (= ze bych s tim dokonce i byl ochotny jezdit) :))
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod Marwinus 5. 10. 2005 12:09

Hmm, tak mi to prijde jako slusna "marketingova masirka"
Marwinus
Nováček

Odeslat příspěvekod marcodvorak 5. 10. 2005 13:28

Marwinus píše:Hmm, tak mi to prijde jako slusna "marketingova masirka"

Mám stejný názor.
marcodvorak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond007 5. 10. 2005 14:01

caddy: ale ono i to TDI neni spatne, kdyz ma tu spravnou peci atd...ten motor ma jen trochu jinou charakteristiku a kazdej ho ennavidi protoze ho maji vsichni :)
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 5. 10. 2005 14:07

Me se trochu nezda to ze se A8 vyplati skoro hned. :o To mi prijde hodne pritazeny za vlasy aby se A8 v TDI vyplatila driv nez najedete 10tis. km
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod HOOK 5. 10. 2005 14:55

O tom, jsetli se to vyplati, nebo ne tu prece nedavno byl clanek, jedina znacka u ktere se to vyplatilo BMW. Nejhur na to byl tusim Mercedes S a Audi A8 tam byla ta navratnost snad az po 300tis km
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod Caddy 5. 10. 2005 15:29

Bond007: ne proto, ze ho maji vsichni, ale protoze ho vsichni chteji a delaji z nej kult...a navic ho vetsina povazuje za zavodni motor :)
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod elit 6. 10. 2005 18:22

Caddy píše:Bond007: ne proto, ze ho maji vsichni, ale protoze ho vsichni chteji a delaji z nej kult...a navic ho vetsina povazuje za zavodni motor :)

Hele...ty zavidis, ze to jede i bez benzinu, ze? Asi by se vetsina mela smirit s tim, ze moderni dieslove motory mnohdy i benzin predci a nemeli by se zatracovat jen proto, ze jezdi na naftu.

A prosim, prestante argumentovat sazema...najednou jste velci ochranci prirody.
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod kmarty 6. 10. 2005 22:58

Saze nesaze. Diesel chrochta a *****. Kazdej a bez vyjimky. Rozdil je jen v tom jestli vic nebo min. S tim nic nenadelas :-)
kmarty
Nováček

Odeslat příspěvekod JirkaK 6. 10. 2005 23:14

Nějak zapoměli na jednu věc - servis. Tedy spíš ho odbyli porovnáním rozvoďáku. Jenže zatímco i Favorit najezdí při slušném zacházení 500 tkm a stačí měnit olej a svíčky, průměrné TDI bude mít druhé turbo, několik repasí vstřikovačů a asi tak pátou váhu vzduchu... A to se taky musí započítat.
Neboli jak tvrdím já - diesel je zdánlivě levnější náhražka motoru.
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod luk 6. 10. 2005 23:49

Už je to tu zase. Není to skrytá reklama koncernu v MF DNES / iDNES? Nebo jsou jenom fandové do nafty? Podobně tendenční články už tu byly nedávno - tehdy jsem kvůli tomu založil fórum Invaze dehtů.

Nu což, když budou všichni kupovat naftu a benzin nikdo, poměr cen se otočí (třeba benzin 29,50 a nafta 32,80). A my, příznivci benzinu, na tom jen vyděláme :-D
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Caddy 7. 10. 2005 10:43

elit: ja nejsem ochrance prirody, ale sebe a sve rodiny :) Jsem nekde cetl, ze ty skodlive latky z dyzlu se drzi do metru a neco vysky...coz se me jeste tyka, pokud sedim v aute... (chodec uz by mel byt mimo to nejhorsi, pokud neni dite nebo zvire, popripade lezici bezdomovec...)
Caddy
Amík roku 2006

Další stránka