Za kolik jezdíte s benzínem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 15. 9. 2019 23:03

Mne to pod 7 nejde...to by som musel jazdit ako total matoha podla tacho predpisu vnoci po okreske.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod XB_1 15. 9. 2019 23:10

Arnie J píše:I některé atmosféry :nenapadne

To jo, ale asi ne koncepcne 20 let stary jako moje. I kdyz si rikam, ze na tech 20 let to je docela jeste pekny :)

-- 15. 9. 2019 23:12 --

glider píše:Mne to pod 7 nejde...to by som musel jazdit ako total matoha podla tacho predpisu vnoci po okreske.

Takhle jezdim :-) i kdyz okresky uplne taky ne, pri 110 je to jeste v pohode pod 7, od 120 se to lame a 140 je za 8.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MirecBA 15. 9. 2019 23:26

Arnie J píše:I některé atmosféry :nenapadne

Tie sa nepocitaju tie su extrem
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 16. 9. 2019 08:33

NR-BB-DK cez Donovaly za 8l/100km...v BB po skonceni dialnice to bolo 9.
Cesta spat cez Terchovu a ZA do NR za 8,2l/100km.

Dialnica 130GPS, inak 60/100 klima on 2 ludia..

2.0 103kW

MirecBA píše:
glider píše:Hmm tak to sme sa o den minuli.

si bol turovat ? My sme sa s deckami ledva dostali na prvy Krivan a aj to som musel mali vydierat , lebo ju zacali boliet aj vlasy :D

Jj motal som sa po okoli, na Krivani 2tydne dozadu...vyviezli ste sa lanovkou a tych 15minut odslapali co :D
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 9. 2019 09:13

XB_1 píše:
Arnie J píše:Mondeo Mk.4

Jj..clovek se snazi, aby jel pod 7 a foukacky se prohánej a jezdej pod 6 :) ale zase ma ten dvoulitr docela hustej zvuk :-D
Na druhou stranu kaslu na servis, po 10tkm dam sam olej s filtrem za 700..ted jsem teda koupil drazsi Magnatec jakoze chytry molekuly mi dorovnaj vybrouseny válce, vykon stoupne aspon o 20kW a jezdit to bude za 6 :-D by me zajímalo, jestli na ty studeny starty je to fakt setrnejsi. Tech bude dost, az bude zima :(

A těch 120 po dálnici bylo taky tachometrových? :-S
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Ingos 16. 9. 2019 10:45

Jinak abych odčinil chybu, hodím sem dojmy z Frankfurtského autosalonu.

Budu srovnávat s rokem 2015, kdy jsem tam byl taktéž. Letos celkově mnohem méně automobilek, ale snad díky tomu i mnohem méně lidí. Minule jsme tam rovněž byli první den v sobotu a od 11h tam nebylo v některých halách k hnutí.

Začali jsme offroadovou vložkou, na kterou minule stála nekonečná fronta. Chtěli jsme Mercedes G nebo Ford raptor, které jezdili tu nejtěžší překážku, ale čekačka byla 2h. Svezli jsme se Tarracem a taky to bylo fajn. Pokud se chcete svézt, doporučuju opravdu přijít před 9h kdy otevírají a hned tam spěchat.
https://www.youtube.com/watch?v=WloAdT7R4bk&t=42s

Hala VW.
Audi: Bohužel celkem dost lidí ale: super modely, byly tam snad všechny RS a S modely, RS6 a RS7 vypadají neskutečně, nádhera, sen. Překvapila mě SQ8. Nejsem fanda SUV, ale reálně není tak obrovské a sedí se v něm parádně.
Jako jediná značka z celého autosalonu tam primárně netlačila E-modely viz např. část Mercedes.

VW- klasika všechny modely, všechny GTI, T-roc R Facelift Passat + Passat GTE, hodně CNG.
A samozřejmě ID3. Bohužel jsem si nesedl, bylo pořád moc lidí, ale nakoukl jsem a naživo interiér vypadá mnohem lépe než na fotkách. Exteriér proč ne, zejména zadní část pěkná. Kufr hrozně malý.

Seat- Hodně orientované na Cupru, Ateca CUPRA Terramar edice, Tavascan, Leon R, jinak klasika nic speciálního.

Porsche- Taycan, Taycan, Taycan, asi tak. Lidí jako sra…., naživo pěkné auto, sedl jsem si, přístrojový štít až moc velký, ostatní modely byly obsypané lidmi, nešli jsme.

Škoda- Superb PHEV + Citigo IV, V podstatě není žádný rozdíl mezi klasickým modelem a hybridem, potažmo EV. Moc se mi líbily Scala a Kamiq Monte Carlo, pěkné sedačky, v červené s černými doplňky-hezké.

Lambo- SION ve zlaté barvě je nádherné monstrum, ale samozřejmě za sklem, bez VIP se nekouknete. Jinak URUS a Aventador tuším.

Hala FORD+HONDA
Ford- Obrovský důraz na hybridy, bylo jich tam víc než klasických modelů. Celkově nic moc, málo aut k nahlídnutí, půlka byla za plexisklem, jako by to byly auta za 5M.
Zkusil jsem poprvé novy Focus, interiér fajn, materiály ok. Puma nemastná neslaná nijaká, Fiesta pěkná, Mondeo za zenitem, sedačky opravdu hrozné.

Honda- Pár aut, Civic Type-R, HR-V, CR-V- přišlo mi, že tam byli z povinnosti.
Honda E- za mě nepoužitelné auto, max pro dva lidi. Vzadu si nesedne ani větší dítě, materiály a zpracování děs.

Mercedes + Smart- Největší zklamání. Minule měli tu stejnou halu, která je obrovská, přes rok využívána jako koncertní sál. Krásně vystavené modely v patrech, desítky modelů, všechny možné i nemožné AMG.
Letos v přízemí namačkaných 20modelů Mercedes a Smart, všechno hybrid nebo EV + pár modelů AMG a jeden Maybach. Pak člověk musel po eskalátorech vystát frontu a následně ušel půl kilometr cik cak halou, aniž v podstatě potkal auto, a když už potkal, tak si do něj nemohl sednout. Všude Eco, Elektro, promítání videí na 150 ploch. Spíš jako v galerii než na autosalonu a mraky lidí v úzkém prostoru.

Hala classic cars
Nádherné kousky. Stovka starých Mercedesů a Porsche 911- téměř všechny na prodej, to jsem čuměl. Ceny 50 000-900 000 euro. Občas Lambo, Ferrari, zejména speciální edice, jedna Škodovka tudor :D, VW brouk, staré transportéry atd. Nevýhodou malý prostor a dost lidí.

Hala BMW, Jaguar, Land rover, Opel, Hyundai.
Land rover- Pro mě nezajímavá značka. Sedl jsem si do pár modelů, za mě interiér dizajnem nee.

Opel- Opět hlavně E-Corsa, pěkné auto, jinak v podstatě nic jiného velmi málo aut.

Hyundai- velmi pozitivně překvapen, celkově s VW halou nejlepší prezentace.
Nexo- pěkný interiér, kvalitní materiály, krásný matný lak, pohon a cena nesmysl.
I10- na segment miniaut supr interiér a materiály, v N paketu moc pěkný exteriér.
Tuscon N paket- normálně nemusím, s paketem úplně jiný level.
Ioniq- pěkné, uvnitř kvalitní, trošku blbě zvolené šedé a béžové barvy plastů a látky.
I30 N special edition- Hodně agresivní, kapota a doplňky s karbonovou folií, matný lak, supr sedačky, moc hezké.

Jaguar- opět asi přijeli spíše z povinnosti. Všude tlačili i-pace, který jste si mohli i projet mezi kuželkami na ploše 20x20m (nechápu jaký to mělo smysl). Jinak F-pace a jeden XE a XJ.

BMW- EV, EV, autonomní řízení. Ale měli tam i klasické modely. Hodně 8. řada, M5 a SUV. Bylo tam dost lidí Nějak mě to úplně nezaujalo.

No a to je vše. Ještě jsme zkoukli jednu halu dodavatelů, kde 99% z nich řešilo nabíječky a v hale Fordu ještě byli klasičtí výrobci. Nádhera Brembo stánek, kdy člověk vidí jak obrovské jsou třmeny a kotouče carbon keramických brzd.

Celkově jsme to i s obědem a pár pauzami na odpočinek stihli za 7h projít, minule jsme tam byli do 7 do večera a všechno jsme tak nějak proletěli. Méně je tady za mě více.
Bydleli jsme hned u letiště, cena za 4 osoby 2600/noc + snídaně 10E na osobu, za mě super.
Přímo u dálnice a za 15minut jsme hezky zaparkovali 800m od Západní brány, kudy chodí 10* méně lidí, než hlavním vchodem. Loni kolony aut, letos nic, město v západní části úplně prázdné, pecka.
Ingos
Nováček

Odeslat příspěvekod XB_1 16. 9. 2019 11:14

MV_cz píše:A těch 120 po dálnici bylo taky tachometrových? :-S

Jj, gps 115. Divil by ses, kolik jsem toho predjel :) v levym ale zrychlim na 140, pokud vidim, ze by me nekdo dojel. Moc provoz ale nebyl.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 16. 9. 2019 11:15

Preco to pises do benzinovej temy?
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 9. 2019 11:17

XB_1 píše:

Jj, gps 115. Divil by ses, kolik jsem toho predjel :) v levym ale zrychlim na 140, pokud vidim, ze by me nekdo dojel. Moc provoz ale nebyl.

Divil no, protože s puntem nám to někdy tak vychází, že se mu 130 gps nechce :mrgreen: Jako samozřejmě záleží na tom čase a taky jaká dálnice to byla. Protože na D1 se 120 rozumně jet nedá, buďto vlevo 130+ nebo vpravo za kamčákama 89 km/h gps :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod David_C3 16. 9. 2019 12:02

Zlín - Trenčín když jedu do 100 a nepředjíždím kamiony 8-)
Přílohy
20190227_141409 (1).jpg
VW Touran 1.5 TSI 110kW DSG ME white
ex: Fabie kombi 1.2 81kW DSG Style
David_C3
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ingos 16. 9. 2019 12:06

glider píše:Preco to pises do benzinovej temy?

Pretože jsem tam jel benzínovým autem ;)
Ingos
Nováček

Odeslat příspěvekod XB_1 16. 9. 2019 12:07

MV_cz píše:
XB_1 píše:

Divil no, protože s puntem nám to někdy tak vychází, že se mu 130 gps nechce :mrgreen: Jako samozřejmě záleží na tom čase a taky jaká dálnice to byla. Protože na D1 se 120 rozumně jet nedá, buďto vlevo 130+ nebo vpravo za kamčákama 89 km/h gps :D

Tohle bylo na Pribram v sobotu odpoledne. D1 je mazec, nastesti tam uz nejezdim.

-- 16. 9. 2019 12:42 --

MV_cz píše:nebo vpravo za kamčákama 89 km/h gps :D

A taky vlevo za kamcakama 91 gps :-/
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MirecBA 16. 9. 2019 13:17

glider píše:Jj motal som sa po okoli, na Krivani 2tydne dozadu...vyviezli ste sa lanovkou a tych 15minut odslapali co :D

15 minut sme mali len neplanovane prestavky, ktore si vynutili decka, som musel klamat, vyhrazat sa, uplacat :D
asi sme zanedbali turistiku a teraz ....

takze na chlep a na chatu pod chlebom sme sa uz nedostali, nahradny plan bol janosik, dinopark a salas

-- 16. 9. 2019 13:21 --

David_C3 píše:Zlín - Trenčín když jedu do 100 a nepředjíždím kamiony 8-)

slusne, to tie stare 1.2TSi su proti tomu uzrane *****
skyactiv G157
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 16. 9. 2019 16:03

Naftou by to bolo minimalne o liter menej :D
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Pierr3 16. 9. 2019 16:07

nafta patří do kamen
Pierr3