Biosložka v prémiové naftě?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod polda 16. 9. 2021 23:25

Dobra maxmoucha byla v Budapesti. Jo trochu z ruky.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 17. 9. 2021 04:24

mohu ti natankovat do kanďáku jak se dneska bude vracet z temešváru :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 17. 9. 2021 04:53

kurtoid píše:Co jsem teď čučel na Vaculíka jak byl na náplavce, tak tam cosi málo pronesl o prémiových naftách. Zmínil se o tom, že jedni tu prémiovou naftu vyrábí tak, že aditivují tu obyč., u jiných se to zase dělá z úplně jiného ropného produktu a je to vlastně něco jiného než stand. nafta (navíc oblažená měřem). Řekl, že ta lepší, "druhá" varianta je třeba u MOL. Hned druhý den jsem poprvé zkusil nabrat 20 litrů a rozdíl na našem dvacet let starém pracantovi TDI byl poznat skoro hned. Běžně jezdím na Vervu, protože pracantovi Effecta nechutná a dost se třepe a motor jakoby lehce klepe v určitém pásmu, s Vervou je klid. Verva je ale nejspíš jen "aditivovaná Effecta", ale nevím to jistě. S tou prémiovou naftou od Mol bylo auto hned citelně dravější v nižších otáčkách, motor jakoby hned ožil, taky nádherně startuje, pocitově je ale hlučnější. Jako celkem mě to překvapilo, nicméně cenovka Mol premium nafty celkem brutální - o 2Kč dražší než Verva, takže to skončí jen o pokusu. Kdybych měl ale novějšího nafťáka, tak nejspíš jezdím na Mol.

Podle benziny má verva 20% etbe a 0% ethanolu, mol 1% ethanolu, EuroOil 0% etbe a 0% ethanolu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 9. 2021 05:45

metyn píše:mohu ti natankovat do kanďáku jak se dneska bude vracet z temešváru :D , dědek

Co do kanďaku...aspoň do barelů, možná ještě líp do zachytnych nádrží :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 17. 9. 2021 05:47

anebo taky pěstí :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod PeTr7650 17. 9. 2021 06:31

maxmoucha je dobrá všude, ale drahá jako čert

pro mě je důležitý, aby benzín voněl. Zkuste si v česku při tankování nasát* vůni benzinu, co se line z nádrže. Ano, ucítíte *****, protože českej benzín nevoní, nijak.

Stačí vyjet na východ, Rumunsko, Maďarsko, Ukrajina a při tankování budete v opojení benzínových par.
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 17. 9. 2021 06:55

evlo píše:Podle benziny má verva 20% etbe a 0% ethanolu, mol 1% ethanolu, EuroOil 0% etbe a 0% ethanolu


Ale to máš benzín, ne naftu. A Benzína i to OMV uvádí ethanol do 0,5%, mol má pak do 1%. ETBE ničemu nevadí, to je narozdíl od ethanolu velmi stabilní složka. U Eurooilu člověk nejspíš nenajde ty aditivace, které jsou dnes pro přímovstřikový motor hodně důležité.

-- 17. 9. 2021 07:58 --

Jean ViC píše:Jenže já v Sezimově Ústí mohu narazit na to že tam nebude, a pak si placebo efektem to privodim že ty lepší vlastnosti si přiřadím jiné nafte


Evo, Evotech, Evo Plus - to je ta prémie. Bohužel to komunikují dost špatně, očekával bych sjednocený název. Pro tam musí být to "evo".
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yndezit 17. 9. 2021 07:25

N98 z Ono má v sobě ETBE?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 17. 9. 2021 08:35

kurtoid píše:
evlo píše:Podle benziny má verva 20% etbe a 0% ethanolu, mol 1% ethanolu, EuroOil 0% etbe a 0% ethanolu


Ale to máš benzín, ne naftu. A Benzína i to OMV uvádí ethanol do 0,5%, mol má pak do 1%. ETBE ničemu nevadí, to je narozdíl od ethanolu velmi stabilní složka. U Eurooilu člověk nejspíš nenajde ty aditivace, které jsou dnes pro přímovstřikový motor hodně důležité.

-- 17. 9. 2021 07:58 --

Jean ViC píše:Jenže já v Sezimově Ústí mohu narazit na to že tam nebude, a pak si placebo efektem to privodim že ty lepší vlastnosti si přiřadím jiné nafte


Evo, Evotech, Evo Plus - to je ta prémie. Bohužel to komunikují dost špatně, očekával bych sjednocený název. Pro tam musí být to "evo".

*****, doufal jsem, ze si toho nevsimnes, doslo me to jak jsem dopsal, ze pisu pycovinu a pisu o benzinu krom eurooilu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 9. 2021 08:44

Lukas063 píše:
metyn píše:mohu ti natankovat do kanďáku jak se dneska bude vracet z temešváru :D , dědek

Co do kanďaku...aspoň do barelů, možná ještě líp do zachytnych nádrží :D



Buchlováky vypadly, Vyškov na příští týden jenom. Tak někam tam .Dík :D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků