Biosložka v prémiové naftě?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod labid 16. 9. 2021 18:34

Zdravím, tak jsem trochu pátral ohledně složení prémiových naft a mám v tom trochu zmatek. Dozvěděl jsem se, že i prémiová paliva obsahují biosložky, jen mají více aditiv. A aby toho nebylo málo, ještě jsou aditiva rozdělené na MEŘO - jakási první generace a FAME. Proto by mě zajímalo, jestli ona nová generace aditiv už není tak škodlivá, případně jestli se vyplatí brát základní naftu bez biosložky u Eurooilu a aditivovat si jí sám nějakým VIFem apod...
labid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powerball 16. 9. 2021 18:35

co to je premiove palivo?
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 16. 9. 2021 18:55

žeby palivo čepované do prémiového auta? :hm , no jo, co je ale prémiové auto? :hm , taky v tom nemám jasno :hm :D , dědek
Naposledy upravil metyn dne 16. 9. 2021 18:56, celkově upraveno 1
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 9. 2021 18:56

Mazda
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 16. 9. 2021 18:57

kua už zas, co mi lezeš do přízpěvku když ho edituju :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 9. 2021 19:03

**** na to a jezdit.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 16. 9. 2021 19:05

Ale s VIFem
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 16. 9. 2021 19:08

premiovy palivo je treba verva, ne? vyssi oktanovy cislo, vyssi cena, neni vsude myslim na kazdy benzince.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 16. 9. 2021 19:09

na vyssim oktanovym cislem neni vubec nic premiovyho.jen proste nektery (obvykle hodne vykonny ) motory to vyzadujou.ze to lidi tankujou do litrovy fabie a myslej si ze je to lepsi je holt vec druha.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 16. 9. 2021 19:13

Nebo litrovýho Upa.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 16. 9. 2021 19:14

ty to máš určitě poladěný tak to se nepočítá.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2021 19:17

powerball píše:na vyssim oktanovym cislem neni vubec nic premiovyho.jen proste nektery (obvykle hodne vykonny ) motory to vyzadujou.ze to lidi tankujou do litrovy fabie a myslej si ze je to lepsi je holt vec druha.


Kupodivu spousta hidne vykonych motoru si vystaci s n95 i mene bo jsou delany i pro usa. Ty vyssi oktany rady casteji takove stredni auta apod. Takovy koncern na tom stavel fsi i tsi no.

Premiove to bude bo je to drazsi a vetsinou jaou topove benziny prave ty vyssi oktanove s aditiv apod. Neznam moc noname pump co by mely 98+
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 16. 9. 2021 19:17

Každopádně MEŘO a FAME jsou biosložky.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 16. 9. 2021 19:19

goes píše:
powerball píše:na vyssim oktanovym cislem neni vubec nic premiovyho.jen proste nektery (obvykle hodne vykonny ) motory to vyzadujou.ze to lidi tankujou do litrovy fabie a myslej si ze je to lepsi je holt vec druha.


Kupodivu spousta hidne vykonych motoru si vystaci s n95 i mene bo jsou delany i pro usa. Ty vyssi oktany rady casteji takove stredni auta apod. Takovy koncern na tom stavel fsi i tsi no.

Premiove to bude bo je to drazsi a vetsinou jaou topove benziny prave ty vyssi oktanove s aditiv apod. Neznam moc noname pump co by mely 98+

no to jo, ale jsou to proste jen oktany.to je jako rict ze plnotucny mliko je vic premiovy nez polotucny.nebo eidam tricitka vic premiovej nez patnactka.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 16. 9. 2021 19:20

powerball píše:ty to máš určitě poladěný tak to se nepočítá.

Lil jsem i do serie, tyhle sráče mrňavý trpí na klepání a víc oktanů klepe míň. A měly by pomoct i s čistotou motoru. Tak do litrů jde Verva.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků