Jak nastartovat moderní dyzl?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 19. 3. 2021 11:16

Starý dyzl ma žhavicí svíčky a před nastartováním se čeká, u moderního ne. Jakto?

Moderní třeba 10 let starý

-- 19. 3. 2021 11:23 --

Jakože prostě oktavie cfhc člověk otočí klíčkem a třeba sekundu a půl to startuje a hotovo, delika člověk otočí klíčkem, nic se neděje tak pět sekund, což si myslím jsou ty žhavicí svíčky aktivní, pak to udělá zvuk a nastartuje.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 3. 2021 11:26

Nemá přímý vstřik vyšší tlaky a tedy i zahřátí vzduchu?
A kromě toho i nové motory mají žhavení
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 3. 2021 11:27

To jsem právě přemýšlel jestli to nějak souvisí s tlaky.

Ještě teda rozdíl je, že u deliky vůbec není slyšet, že by to točilo motorem, jsem fakt nevěděl jestli má dyzl startér když upadl drátek že startéru, vždycky udělá to takový "tuk" a nastartuje, kdyžto to oktavie udělá třikrát takovej ten točící zvuk a nastartuje.

Proto jsem si právě říkal, že třeba moderní dyzl řeší ten ohřev nějak vyšším tlakem paliva. Ale asi teda ne.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 3. 2021 11:40

dnešní auta mají taky žhavicí svíčky, ale nemám žádný, který by se startovalo klíčkem - u startovacího čudlu to poznám tak, že v mrazu chvilku trvá (třeba půl sekundy až sekundu), než začne motor točit, do tý doby se to předžhavuje
Naposledy upravil pozpatku_fijA dne 19. 3. 2021 12:39, celkově upraveno 1
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 19. 3. 2021 12:25

Slyšel jsem, že některý auta si už "předhžavujou" při otevření dveří řidiče, případně při jeho posazení na sedadlo. Ale asi to bude lež jako všechno.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 19. 3. 2021 12:28

moderní auta žhaví stejně jako starý, když mi u jednoho bawa odešla řídící jednotka žhavení, tak byl celkem porod to nastartovat i když bylo jen kolem nuly

Takže ano, žhaví, ale suď bůh, jak to mají vymyšlený. Třeba trojková ovce po zmáčknutí čudlu taky žhaví pár sekund, než začne točit startérem. To čekání je nekonečný . .

co se pamatuju, tak třeba moderní Fiat ještě dožhavuje po nastartování pár sekund
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 3. 2021 12:57

To může být že O2 má ještě Real klíček, že startuje a zároveň žhaví, ale nema na to ikonku, delika teda má jen fake klíček, kdy teda otočíš že startuje a čeká to, a taky nemá ikonku
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 19. 3. 2021 12:59

delika má bezklíč? :-O nebo co je fake kliček?
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 19. 3. 2021 13:00

Novsie auta zhavia akonahle odomknes a otvoris dvere u vodica.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 3. 2021 13:00

To má klíček, ale otočíš a prostě to nestartuje, pak o udělá zvuk, a nastartuje. Teda záleží podle teploty, někdy to startuje rovnou a to je i slyšet, že to otáčí motorem, když je pauza, tak pak nejde slyšet otáčení
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 19. 3. 2021 14:55

zamis píše:Slyšel jsem, že některý auta si už "předhžavujou" při otevření dveří řidiče, případně při jeho posazení na sedadlo. Ale asi to bude lež jako všechno.

Lez to neni, je to pravda.
A v tom je ten trik rychleho nastartovani.
Sak si otevri kapotu a otevri ridicovy dvere.
U mne to vselijak bzuci, cvaka a dokonce z pod zadniho narazniku se ozyva takovy kratky vrzot a furt nevim, co to je.

Tady toto:
mfilip píše:Zvuk
[youtube]http://youtu.be/c6iyaj3x3zo[/youtube]

A dela je toto (ten plast je podbeh LZ kola)
Obrázek

Co to je?
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ma3n 5. 6. 2023 09:36

glider píše:Novsie auta zhavia akonahle odomknes a otvoris dvere u vodica.


rok vyroby od 2022?
Ma3n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 6. 2023 10:12

Předžhavení měla už T4.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 5. 6. 2023 10:25

Tak hlavně moderní diesel žhaví už v momentě kdy otevřeš dveře řidiče. Takže žhavení po otočení klíčkem je bud žádné, nebo minimální. Jako jediné dieselové auto co jsem měl a mám je můj Ford Ranger, ten nežhaví vůbec. Navíc je to Ford takže klíčkem jen otočíš na start a pustíš a ono se to nastartuje automaticky, jako kdybys měl tlačítko.

Jako kontrolku na žhavení tam má a problikne během startování, ale startuje je to jako benzínové auto.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 6. 2023 10:39

nevím no, delika když člověk startuje, tak třeba 10s nic než začne startovat, protože to žhaví, to je daleko déle než od kliky ke startu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků