Limity CO2 2021

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 22. 1. 2020 13:28

Je to trapárna. Jen jsem zvědavej, kdy ty kokoti uvalej nějaký pěkně mastný výpalný na starý herky. To bych se asi docela prohnul :D
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod powerball 22. 1. 2020 13:30

stacilo by kdyby se u nas zavedl slovenskej model prihlasovani aut a asi by te to stalo peknejch par korun navic :))
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2020 13:31

Tak on už přihlášeno má
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod powerball 22. 1. 2020 13:33

Tak kdyby si jeste někdy v životě chtel koupit jiny auto se silnym motorem.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 22. 1. 2020 13:34

powerball píše:stacilo by kdyby se u nas zavedl slovenskej model prihlasovani aut a asi by te to stalo peknejch par korun navic :))

Upřímně se divim, že to u nás ještě není :D
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod jurajec 22. 1. 2020 13:55

Brekot v mediich se rozjizdi naplno. Ty automobilky to nevedely vubec predem ze to prijde ?! Jakou zodpovednost maji vuci investorum, je chyba ze neinvestovaly do cistych technologii uz o nekolik let drive...

Podelali to s dieselgate, do te doby lobysti v EU fungovali skvele.

Nevim jaky opatreni by vyhnalo cechy do ulic, projde cokoli co je napadne :D jsme hodne pasivni narod.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod Petrs77 22. 1. 2020 14:03

Co si myslíš, že se stane při zavedení poplatku třeba 100tis u nových aut s objemem nad 2 l.? Vůbec nic, resp. většina bude souhlasit, protože se osoli život bohacum. Většina lidí, pokud si už náhodou koupi nové auto, se vejde do toho objemu.
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod Olsztyn 22. 1. 2020 14:15

Předpokládám že na petrolhead fóru zůstanu v názoru osamocen ale stejně:
Já si nemyslím že to jsou "ekokraviny". A ještě predešlu že opravdu netoužím po elektro autě, který navíc nevím jestli má vůbec eko přínos. Nestydím se přiznat, že věřím, že jsme v řádným eko průseru (věděli jste třeba toto? https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2282 ... i-biologve).
A jsem rád že se to na vyšších úrovních řeší. Sice evropa to nevytrhne (+ zaoceánský lodě, dieselový vlaky atd.) ale aspoň se někde začne. Mohlo by se začít jinde, no Evropa jediná na to má asi prachy. Máme se jak prasata v žitě - POTŘEBUJEME aby auto jezdilo min 200, kupujeme mraky sraček který nepotřebujeme, když si ženská nekoupi 14 dni neco na sebe tak je nervózní. Nic se neopravuje (teď mám v opravě 12 let starý hifi a prej se na to mám *****), děti maj takovejch plastovejch krámů od příbuzenstva že už neví ani co mají. Rekonstrukce bytu co jsem dělal byla ekologická pohroma, třetina materiálu se vyhodila nikdo to ani zadarmo nechtěl (musel by zvednout ***** od mobilu a dojet si pro to), řemeslníkům třídění nic neříká (v součtu hodiny mýho třídění) atd atd. Před 50 lety se mliko prodávalo ve vratným skle, před 25 Pribináček v papiru, teď už se snad prodá víc piva v plechu (za víc) nez v lahvi.
Z afriky, kde nepůjde za pár let kvůli vodě vůbec žít sem toho bude proudit víc a víc (taky bych šel), což vyvolá další problémy.
Nemám řešení (limity co2 řeší jestli tisícinu problému?) ale spláchnout to tím že jsou to ekokraviny neberu. A teda dětem nezávidím
Olsztyn
Nováček

Odeslat příspěvekod powerball 22. 1. 2020 14:20

ja s tim naprosto souhlasim.na ten nas extremni soucasnej blahobyt a rozezranost dojedeme.sem naprosto presvedcenej o tom ze za nekolik malo dekad bude celej svet v hroznym pruseru a sem rad ze sem se nenarodil ted nekdy ale uz pred vice nez triceti lety.

-- 22. 1. 2020 14:21 --

ale na druhou stranu rozhodne nerikam ze vsechny tyhlety eko vymysly jsou dobry.to zdaleka ne a myslim ze elektro auta nas fakt nezachranej.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod jurajec 22. 1. 2020 14:31

Souhlasim, a pomalu nam konci zima - je idealni cas vybirat na leto klimatizaci do baraku at za to pak neplatite majlant v létě.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 22. 1. 2020 14:33

tady u nas jeste zima ani nezacala.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod Petrs77 22. 1. 2020 14:34

Souhlasím, že se ekologie musí řešit, jen si nemyslím, že elektromobily k tomu prispejou.

Třeba blbé plasty, furt se řeší, že se málo třídí, přitom jsme v tomhle relativně na špici, a na druhé straně plasty ze žlutých popelnic většinou končí ve spalovne, protože není ekonomické je využít. Nějak takhle mi připadá i elektromobilismus.
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 22. 1. 2020 14:36

nekde to trideni funguje takhle :D
Obrázek
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod Olsztyn 22. 1. 2020 14:36

jurajec píše:Souhlasim, a pomalu nam konci zima - je idealni cas vybirat na leto klimatizaci do baraku at za to pak neplatite majlant v létě.

Buď trochu eko a píchni si před okna strom :D :D
https://www.zahrady-hastik.cz/presazovani-stromu/
Olsztyn
Nováček

Odeslat příspěvekod burty s krenem 22. 1. 2020 15:08

Olsztyn píše:Předpokládám že na petrolhead fóru zůstanu v názoru osamocen ale stejně:
Já si nemyslím že to jsou "ekokraviny". A ještě predešlu že opravdu netoužím po elektro autě, který navíc nevím jestli má vůbec eko přínos. Nestydím se přiznat, že věřím, že jsme v řádným eko průseru (věděli jste třeba toto? https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2282 ... i-biologve).
A jsem rád že se to na vyšších úrovních řeší. Sice evropa to nevytrhne (+ zaoceánský lodě, dieselový vlaky atd.) ale aspoň se někde začne. Mohlo by se začít jinde, no Evropa jediná na to má asi prachy. Máme se jak prasata v žitě - POTŘEBUJEME aby auto jezdilo min 200, kupujeme mraky sraček který nepotřebujeme, když si ženská nekoupi 14 dni neco na sebe tak je nervózní. Nic se neopravuje (teď mám v opravě 12 let starý hifi a prej se na to mám *****), děti maj takovejch plastovejch krámů od příbuzenstva že už neví ani co mají. Rekonstrukce bytu co jsem dělal byla ekologická pohroma, třetina materiálu se vyhodila nikdo to ani zadarmo nechtěl (musel by zvednout ***** od mobilu a dojet si pro to), řemeslníkům třídění nic neříká (v součtu hodiny mýho třídění) atd atd. Před 50 lety se mliko prodávalo ve vratným skle, před 25 Pribináček v papiru, teď už se snad prodá víc piva v plechu (za víc) nez v lahvi.
Z afriky, kde nepůjde za pár let kvůli vodě vůbec žít sem toho bude proudit víc a víc (taky bych šel), což vyvolá další problémy.
Nemám řešení (limity co2 řeší jestli tisícinu problému?) ale spláchnout to tím že jsou to ekokraviny neberu. A teda dětem nezávidím

s plastem a kravinama souhlasim. i s tim, ze je treba neco delat a premyslet.
ale auta jsou tak snadny cil, ze je to uz trapne.

kazdy by mel zacit sam u sebe a pokud je to malo, tak regulovat spis veci jako niceni pudy a zabirani, misto nakladnejsi rekultivace brownfields, resit co se pestuje a kde, zaplavy, hromadeni vody... je toho spousta, jenze by to trvalo dele a auta jsou snadna. naridime ted a neinvestovali jste do novych technologii? jo ono to neni tak snadne a nejsou reseni? nevadi, my to stejne naridime. jen marne premyslim, proc tam neni nejaka poptavka po mene debilnich resenich. jebat sebe sama.
ale ze svet na to ***** celkem a v africe nikomu nevadi, ze si tam prcaji z nudy a delaji jen zatez pro planetu, to je ok... demokracie cas od casu potrebuje anarchii, protoze tem demokratum z te svobody casem vzdy jebne a potrebuji kopanec.
VW Golf VI Variant 1.4TSI 90kw (@103)
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
burty s krenem
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka