Přehození LPG do jiného vozu

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dandy.f 6. 9. 2014 08:49

Zdravím,
rád bych se zeptal, jestli má někdo zkušenost s "přehozením" celého LPG systému do jiného auta. Se současným jsem skokojen, ale musím koupit kombík. Výběr toho co bych chtěl není velký, tak uvažuju o přehození.

Co se kolem toho musí zařídit? Dá se potom prodat staré auto, kde už LPG nebude - koupí to někdo? Jaká je kolem toho byrokracie? Kdo todle vlastně dělá, LPG servis předpokládám?
Kolik si za to vezme?

Pokud bych koupil auto s LPG systémem, ale malou nádrží, dá se přehodit jenom ta nádrž? (teď mám opravdu velkou) Je to jen otázka mechaniky nebo je v tom nějaká další zrada?

Díky za případné odpovědi.
Renault Megane 2.0i 2007 -> VW Golf VII 1.4 TSI
dandy.f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 6. 9. 2014 08:50

jak velkou ji máš? Jen pro zajímavsot
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 9. 2014 08:54

Lze na auto se stejnym poctem valcu, cena prehozeni je cca. 10tis.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 6. 9. 2014 09:22

Podle mě přehození nedává smysl. Já bych prodal auto s LPG a koupil bych "nové" a nechal bych ho přestavět podle těch požadavků (velikost nádrže atd). Jak velkou nádrž máš a kde ji máš umístěnu?
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod dandy.f 6. 9. 2014 09:28

Díky za reakce. Současná nádrž je toroid na 75 litrů, plní se na 65, dojezd asi 700 kiláků. Když vidím auta s nádrží 45, moc se mi to nelíbí.

Že se to dá použít pouze na jiném 4válci je mi jasné. 10 tic. je cena o které bych ještě uvažoval. Spíš jestli se nesníží cena současného auta o dalších 10 tisíc, když to bude někdo kupovat, to se asi pozná že tam bylo LPG? Zůstanou nějaké "stopy" na motoru nebo někde? Díru v nárazníku bych samozřejmě nechal zalepit a zalakovat.

Spíš bych rád věděl, jaká je s tím spojena byrokracie, jestli nemusí nějaký úřad schvalovat demontáž, pokud jo tak kolik to stoji, jestli se to píše do techničáku apod.
Renault Megane 2.0i 2007 -> VW Golf VII 1.4 TSI
dandy.f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tycoon 6. 9. 2014 09:36

Jenže se ti může stát, že ten velký toroid se ti do nového auta nevejde - může mít menší prohlubeň pro rezervu. Máš to prověřené?
Stejně tak modernější auto může vyžadovat novější typ plynové řídící jednotky než máš ve svém současném autě.
Pokud by práce stála těch 10 tisíc, tak proč neudělat rovnou montáž za nějakých 25 tisíc se vším všudy? Starší auto prodáš s LPG za vyšší cenu než bez něj.
Naposledy upravil tycoon dne 6. 9. 2014 09:49, celkově upraveno 1
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 9. 2014 09:42

Ja si myslim, ze v tomto ma tycoon naprostou pravdu
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goodspeed 6. 9. 2014 11:30

+1
Goodspeed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 6. 9. 2014 11:32

Hlavně ten tvůj odhad 10tkč je z hodně levnýho kraje. Oficiálně to udělají tak za 18tkč.

Dobrý den, technicky proveditelné to samozřejmě je, ale potřeba dobře zvážit zda se to opravdu vyplatí.
Samotná montáž vyjde shruba na 12.000kč + drobný materiál (většinou cca. 1000kč), demontáž ze starého vozidla je 4-6.000kč.
Je potřeba se také ujistit o použitelnosti nádrže do auta které chcete pořídit
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandy.f 8. 9. 2014 13:26

Druhé auto zatím nemám, takže je to ve stadiu úvah, zda koupit auto už s LPG nebo to nechat přehodit. Rozhoduje finanční stránka věci. Jestli se to do nového auta vleze tudíž nevím. Díky dobrým zkušenostem s C4 bych údeálně chtěl C5 na plyn už předělanou nebo to přehodit. Je to větší auto takže předpokládám že by to tam vejít mělo.

Ale ještě je možnost koupit (cokoliv jiného) s hotovým LPG a jen prohodit nádrž, pokud by byla malá. Je to problém? Jde tam jen o mechaniku nebo ta nádrž funguje jen s originálním zbytkem LPG soustavy? A kolik by přehození jen nádrže stálo?

Pokud by mělo být přehození celého LPG systému za 18k, je to už moc drahé. I když nový plyn za 25k nebude, značkový řekněme BRC a s větší než standardní nádrží pod 30k nebude, možná taky 35k.

Jinak je otázka, jestli LPG hodnotu auta zvyšuje, nebo spíš snižuje, tím prvním si nejsem moc jistý ..
Renault Megane 2.0i 2007 -> VW Golf VII 1.4 TSI
dandy.f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 8. 9. 2014 15:24

Zvyšuje, určitě zvyšuje, ale ne o cenu přestavby. Spíše tak o polovinu.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 8. 9. 2014 15:54

Před 2 lety jsem toto absolvoval poté co jsem rozstřelil auto s rok starým BRC sekvent 24.

1) Demontáž autorizovanou firmou - potvrzení v papírech.
2) Evidence vozidel - odhlášení LPG na stávajícím autě
(pozor pokud bych nejprve odhlásil auto, tak již nikdy LPG "nezlegálním")
3) Montáž na nové auto autorizovanou firmou a nové papíry
4) Evidence vozidel - přihlášení LPG

Finance: demontáž = 1000, montáž + doplňkový materiál = 6400, poplatky cca 300
celkem necelých 8 tis.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 8. 9. 2014 16:03

Za tyhle prachy by se to podle mě vyplatilo přehodit. Kdo ti to dělal? Kdysi jsem to právě zjišťoval a dvě firmy mi sdělily cenu 15 - 20. Tak rozptyl je tedy značný.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 8. 9. 2014 16:09

Demontáž v Liberci, montáž tady: http://www.autogas-bartak.cz/
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod tycoon 8. 9. 2014 20:46

Dneska jsou ceny přestaveb hodně nízko. V zimě má většina montážních dílen akce, takže slušný základ se vleze do 25 tisíc a i to "špičkové" BRC se vleze do 30 tisíc.
Nádrž je IMHO nezávislá na typu přestavby (tedy až na výjímky, kdy např. některé Citroeny mají rezervu pod autem a pak je ten toroid jiný). Závislé ale může být auto vs. plynová řídící jednotka.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků