Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 11. 2021 13:44

Jakou bulharskou konstantu pouziva goes?
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 11. 2021 14:04

Love
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 11. 2021 14:11

Slawall píše:Jakou bulharskou konstantu pouziva goes?


Vychází to ze studie prof. Marka Coopera, kde se to prepocitava s ohledem na vyuzitelnou energii z paliva apod. Ale treba ti ostatni odpovi lepe, kdyz se vlastne ptas jich.
anonymni

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 11. 2021 15:29

goes píše:takze ekvivalent 10,5 benalu...

na tyhle krátké trasy mi to v zimě žralo kolem 13 litrů benálu, takže pohoda. Navíc za ten benzín jsem musel platit ... za elektriku ne vždycky.

každopádně musíte počítat s tím, že u mě je to z kopca do kopca ... na rovinách jsou ty spotřeby poněkud jiné. I u toho benálu.
Naposledy upravil eLzyx dne 29. 11. 2021 15:30, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 29. 11. 2021 15:29

eLzyx píše:s Teslou model S jezdím teď v zimě za 26kWh/100km. Krátké trasy, kde nejvíc energie sežere ohřev baterky a kabiny. Víceméně jezdím jen po okreskách v rychlostech kolem 120km/h.
Měsíc zpátky, když ještě bylo docela teplo, se dalo jezdit kolem 20kWh/100km


Těch 26kWh Ti píše palubák, nebo to je to co do baterek nateče ze sítě?
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod tslany 29. 11. 2021 15:44

eLzyx píše:
goes píše:takze ekvivalent 10,5 benalu...

na tyhle krátké trasy mi to v zimě žralo kolem 13 litrů benálu, takže pohoda. Navíc za ten benzín jsem musel platit ... za elektriku ne vždycky.

každopádně musíte počítat s tím, že u mě je to z kopca do kopca ... na rovinách jsou ty spotřeby poněkud jiné. I u toho benálu.

Právě s těma kopcama by to mělo být lepší u elektra, rekuperace, ne?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 11. 2021 16:04

no jo, ale taky 2x tolik kobyl, takže si s tím dost hraju. Předjíždím tak, kde bych si s Volvem netroufl ...
Jako jestli někdo čeká, že s tím jezdím jako typický elektromaniak, všude o 20 míň, v ekorežimu, tak zapomeňte ... ty náklady jsou tak směšné, že tomu dávám za uši furt.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 29. 11. 2021 17:25

Jezdíš 120, ale dáváš tomu furt za uši. Takže jsi občas na plynu I delší dobu než vteřinu a půl? :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 11. 2021 17:52

občas jo. btw - 120 je tak akorát, aby mne to nestálo hodně bodů a peněz. Ne abych nevybil baterku. Ta mi na těch 25 tam a 25km zpět stačí i kdybych celou cestu valil 250.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 11. 2021 19:05

Tak to je pak pohoda
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b.s.t 29. 11. 2021 21:33

Nekenieh píše:
motorol píše:Legálně ne, pokud ano, pak nemá cenu se bavit o jakýchkoliv euronormach…


V případě nouze se opravdu nemá cenu bavit o normách. Na direktivním plnění norem za každou cenu staví vtip, že Rusko nás nikdy nemůže napadnout, protože jejich tanky nesplňují Euro 6.


Dřív jsme to měli ošéfované lépe. V zákoně jsme měli definováno, že po dálnici smějí tanky cizí mocnosti jet jen tři vedle sebe v jednom směru. A zkuste na tehdejší D1 vedle sebe nacpat tři T-72.
Omlouvám se za svou jízdu, raději bych šel pěšky, ale bohužel to nešlo jinak.
b.s.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nekenieh 13. 12. 2021 12:13

https://www.youtube.com/watch?v=NfWX95s ... urdybelski
POZOR! Z polské elektřiny se při jejím využití uvolňují saze. Zřejmě se do elektřiny dostaly při její neekologické výrobě v uhelné elektrárně.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 1. 2022 19:30

Dotace budou z NPO. Až 60% z rozdílu ceny.

Jestli do toho padnou i plugin hybridy, tak to bude hodně zajímavé. Teoreticky by měly, páč mají právo na Ecko na značce.

Ještě teda jak budou určovat rozdíl ceny.

Pokud by to bylo uvedu příklad:

Jeep compass 600 tis v Benzinu vers Jeep compass HPEV 1,1 mil, rozdíl 500 tis, u toho 60%, tak najednou ten HPEv by byl třeba za nějaký 850 tis s DPH...

A to bych do toho asi šel..., vc. Nabíječky na NZU.

Jak by dělali rozdíl ceny třeba u Fiatu 500 E vůbec netuším. Tam by to mohlo být taky hodně zajímavé /třeba e 900 - new 300, 60% z 600t/. Kurník..., Skvělé auto do města.

A v zásadě by nemusel být marný ani Enyaq... /Pro fanoušky značky/.

Jinak nebude to pro FO.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod PatV 22. 2. 2022 13:59

110km/h a střešní box = 27kWh/100km
dojezd na plnou baterii 280km, reálně s nějakou rezervou a nabíjením do 80% 200km


-- 22. 2. 2022 14:01 --

Hm, Arnie to už postoval včera v elektro koutku :(
3.0 V6
2.0 R4
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 22. 2. 2022 14:02

Neviděl jsem, ale je to s běžným řidičem nebo s řidičem fanatikem?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků