Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 12:54

maincoonsback: tenhle proces ale bude dlouhodobý a leccos se dá v průběhu dodělat a přizpůsobit
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2021 13:01

Lexx píše:On ho dá po 700 km do skříně a mezitím jezdí s novým řetězem. Po dalších 700 km dá ten druhý do skříně a jezdí s třetím novým. Takže po 2100 km má tři stejně (málo) vytahaný řetězy, ale kolečka jsou ještě v cajku (jsou víc v cajku, než kdyby jezdil s prvním řetězem 1750 km a pak teprv nasadil nový řetěz). No a pak jede zas s prvním řetězem, druhým, třetím... a postupně *****í kolečka až do smrti. Jako jo, dává to sysel.


ne... on najel se tremi retezy 5000 km. Takze cca 1750 km na jeden retez. Kdyz puvodne hlasal, jak maximum na jeden retez je 700 km a vsem co rikali, ze jezdi vice tvrdil, jak je po 700 km retez vytahany a musi se bezpodminecne menit. A sam pak ukazal, ze na nej najel skoro 3x tolik a je retez v poradku.

-- 19. 7. 2021 14:01 --

Vana666 píše:
Lexx píše:On ho dá po 700 km do skříně a mezitím jezdí s novým řetězem. Po dalších 700 km dá ten druhý do skříně a jezdí s třetím novým. Takže po 2100 km má tři stejně (málo) vytahaný řetězy, ale kolečka jsou ještě v cajku (jsou víc v cajku, než kdyby jezdil s prvním řetězem 1750 km a pak teprv nasadil nový řetěz). No a pak jede zas s prvním řetězem, druhým, třetím... a postupně *****í kolečka až do smrti. Jako jo, dává to sysel.

Děkuju ale nedělám si iluze že to pochopí
vysvětloval jsem mu to už několikrát

akorát je nestřídám po 700 km, ale daleko častěji, třeba už po jednom nebo dvou výletech, tedy cca 30 - 100 km


najel jsi na retezy 3x tolik, nez kolik si tvrdil, ze se da na retez najet... s tim nenadelas nic. to je lae v poradku, ze menis nazory a uzanvas sve chyby.
anonymni

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 13:15

uff, sorry ale to je fakt magor

700 kiláků max ujedu na jeden řetěz když chci aby to kazeta a převodníkem přežily a proto můžu nasadit zase nový řetěz bez výměny kazety (tohle jde zopakovat max. 2x -3x)

pokud na tuhle podmínku rezignuju a jedu přes 700 km, už na tu kazetu nikdy nemůžu dát nový řetěz. Proto jedu tři řetězy najednou a až se všechny tři ojedou (4-5 kkm) jde vše včetně kazety převodníku a někdy i přehazovačky do kontejneru a začínám nanovo

kdybych jel do mrtva jen na jeden řetěz, vyhazoval bych vše už po cca 1500 - 2000 km
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 7. 2021 13:23

Obdivuju tvou trpělivost...
:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 13:27

no chtěl bych to dotáhnout do konce
ale myslím že dobře ví jak to je akorát prudí schválně, tohle není úplně normální ani na goese


goes píše:.... A sam pak ukazal, ze na nej najel skoro 3x tolik a je retez v poradku.....

pitomost. Pokud ujedu 3x tolik, je řetěz absolutně po smrti - konkrétně když jsem ho měřil, byl na 120 článcích o víc jak jeden článek delší a zuby na kazetě a převodníku jak cirkulárka !!
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2021 13:29

Vana666 píše:uff, sorry ale to je fakt magor

700 kiláků max ujedu na jeden řetěz když chci aby to kazeta a převodníkem přežily a proto můžu nasadit zase nový řetěz bez výměny kazety (tohle jde zopakovat max. 2x -3x)

pokud na tuhle podmínku rezignuju a jedu přes 700 km, už na tu kazetu nikdy nemůžu dát nový řetěz. Proto jedu tři řetězy najednou a až se všechny tři ojedou (4-5 kkm) jde vše včetně kazety převodníku a někdy i přehazovačky do kontejneru a začínám nanovo

kdybych jel do mrtva jen na jeden řetěz, vyhazoval bych vše už po cca 1500 - 2000 km


ale ja te chapu... proste na retez najedes 1750 km misto puvodne delkarovanych a nikdy neprekrocitelnych 700 km. To, ze to najedes na trikrat, kdy mezi tim protocits dva dalsi na veci nic nemeni. Porad ma ten retez na konci tech 1750 km a ne 700, kdy mel umrit spolu s tebou...

jak rika, ze mne prijemna zmena
anonymni

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 13:32

jo měl jsem pravdu, prudí schválně
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 19. 7. 2021 13:33

900
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2021 13:35

Vana666 píše:jo měl jsem pravdu, prudí schválně


smankote o co ti vlastne jde? Na jeden retez za jeho zitovnost nyni najedes 1750 km. Puvodne jsi vzal retez a po 700 km ho vyhodil. Nyni ho po 700 nevyhodis, protoze ho pouzijes pote, co vystridas dalsi 2 a najedes tedy na ejden bezmala 3x tolik. To je realita a ne pruzeni. Jen si to nechces priznat, ez ted dokazes najete na retez 3xvice nez jsi hlasal.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 7. 2021 13:36

Vana666 píše:jo měl jsem pravdu, prudí schválně

No, já myslím, že tohle dělá poslední 3 roky...
A někdy mi to přijde i škoda.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 13:42

nj, asi má nějakou depku
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2021 13:46

Rezignoval jsem na pravidelnou výměnu převodů a udělal experiment - řetěz vytahaný na třetí zářez měrky jsem neměnil ale dál tam nechal včetně převodů až úplně do mrtva. Přesněji řečeno řetězy jsem střídal tři furt dokola na jedné kazetě a jednom převodníku.
Ujel jsem celkem 5200 km a celou dobu ok, vše fungovalo bez poruchy akorát posledních 30 - 50 kiláků to šlo rapidně do pekel, na některých kolečkách už řetězy občas v kopci trochu přeskakovaly.
Takže limit byl dosažen, hliníkový převodník připomíná cirkulárku a řetězy se vytáhly na 120 článcích o víc jak dva články !! :-)

Pokud bych vše měnil jak se má, spotřeboval bych na ty kiláky místo jedné kazety určitě dvě, kolem 3 -5 převodníků a minimálně sedm řetězů. Tj asi se vyplatí nic moc s tím nedělat, jezdit dokud se převod nerozpadne a terpve pak vyměnit vše najednou


ja ti nevim... ale psal jsi to presne, jak jsem to napsal ja. Zatimco puvodne jsi koupil retez. Po 700 km jsi ho sundal a vyhodil, tak nove ses rozhodl tocit dokola 3 retezy az si na 3 retezy najel 5000 km. Tudiz v prumeru cca 1750 km na jeden retez, tedy temer 3x tolik co puvodne.

kdyz ja ti kdysi psal, ze na retez najedu bezne 2000 km tak jsi tvrdil, jak to neni mozne, ze uz po 700 km je retez na odpis a najednou to nevadi?

ale jo...
anonymni

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 13:49

a co děláš po těch 2000 km, jen nasadíš nový řetěz a jedeš dál ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2021 13:57

neodbocuj z tematu, kdyz vidis, ze jsem mel pravdu, ze jsi najednou ze 700 udelal 1750...

jinak vcera sem prodal svuj stary leader fox. Najedo pres 5000 km. Puvodni retez i prehazovacky. Jen menene ty vodici kolecka z plastu a samo brzdove gumicky. A ano, jinak nasadim novy retez a jedu dal.

Ostatne na tom KTM uz sem to tak udelal. A svete div se bez problemu
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 19. 7. 2021 13:57

Co teda mam robit s retazou?
Mam 1000km cca.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků