Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 7. 2021 10:51

Ja bych si tipnul, že výrobce to bude mít vybalancováno tak, aby drtivá většina baterek přežila záruku, možná bude bude algoritmus cyklu i nějak adaptivní.
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 10:53

goes: Za prvé takhle mizerně nikdo ty mantinely nenastavuje. Energetická hustota akumulátorů je nízká a výrobci se snaží ji co nejvíc využít. Nechávají si jen drobnou rezervu v řádu procent. Když udávají zvlášť celovou a využitelnou kapacitu je ten rozdíl jen pár kWh, určitě se neošidí o 40% kapacity jak si mylně myslíš ty.

A za druhé to co jsem napsal platí univerzálně. I kdyby sis jako meze nastavil tvých 20-80, když budeš v tomto rozmezí cyklovat zas jen na polovic životnost opět výrazně prodloužíš.

Tyhle pravidla hry vycházejí z chemické a fyzikální podstaty lionek
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod goes 19. 7. 2021 10:57

nemas pravdu, ale to je jedno
goes
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 11:08

Nevadí, ostatní se z mých informací poučí a ty holt zůstaneš u svého
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod goes 19. 7. 2021 11:10

ano, asi jako "musis menit retez co 700 km" a pak prides, zes ho nechal 2,5k a nepoznal jsi rozdil... ;)

zivotnost baterie je dana, ty podminky vyrobcu jsou vcelku jasne a lze i odhadnout za jak dlouho se clovek na ten limit dostane prumernym chovanim. To, ze nekdo se k tomu dostane za polovinu casu a druhy za 3x delsi cas je irelavantni. Je to proste jako se spotrebou. Vetsina lidi jezdi za 8, byt nekdo za 5 a nekdo za 12...
goes
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 7. 2021 11:21

MV_cz píše:
maincoonsback píše:https://www.testyojetin.cz/zajimavosti/to-ti-staci-ted-budu-nabijet-ja-rvacku-u-dobijeci-stanice-pred-lidlem-musela-resit-policie?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=594040&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=TryKuWlQoNL-202107190709&dop_id=12670587

Mne zaujala jen jedna věc... Kona je postarší????

Jinak je to sranda...
:D

tak jak vyšel Enyaq, všechno je přece postarší a obsolentní :D a na foto má Háčko nějakou odřenou masku

No, úplně to stejné napadlo i mne z toho textu, že taková ta arogance z toho přímo stříká... Ale nechtěl sem to rozvádět... Jen prostě ta Kona nemohla být starší 2 let a krom toho, že je o něco menší, tak je to v podstatě srovnatelné auto, alespoň i co se týká elektropohonu. Ale zjevně už je to zase tady..., prostě škodovka je něco víc. No. Já bych podobné spojení použil jen s očividně výrazně starším autem... Ale budiž.

Není nad to, když se blbý potká ještě s blbějším, to pobaví vždycky. :D
Já jako o elektromobilu docela fest uvažuju, ale tohle bych si asi rád odpustil, takže zatím... klííídek.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 7. 2021 11:22

tak ty by sis snad nabil doma, ne?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 7. 2021 11:30

goes: No řekl bych že podmínky výrobců nejsou jasné vůbec. Jestli znáš přesnější specifikaci prosím o odkaz, fakt by mě to zájímalo

Co vím akorát dávají záruku za nějaké kilometry nebo počet let že kapacita nepoklesne pod určité procento, ale ani tady neznám specifikaci záruky - jestli třeba nějak omezují počet rychlonabíjení apod. Ani jak se ta kapacita ověřuje - třeba jestli podle infa z auta tak to jako by záruka nebyla

Nicméně co jsem psal o cyklování platí obecně pro li-ion, a je fuk jestli je máš v elektromobilu, telefonu, čelovce nebo notebooku. Někde je elektronika vyspělejší nebo jinak nastavená než jinde, ale samotné články se chovají obdobně

PS: a s tím řetězem jsi naopsal kokotinu. Žádný řetěz mi nikdy nevydržel 2,5 kkm takže píšeš akorát bludy a ještě vytržené z kontextu
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod puk123 19. 7. 2021 11:38

maincoonsback píše:https://www.testyojetin.cz/zajimavosti/to-ti-staci-ted-budu-nabijet-ja-rvacku-u-dobijeci-stanice-pred-lidlem-musela-resit-policie?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=594040&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=TryKuWlQoNL-202107190709&dop_id=12670587

Jinak je to sranda...

Mě zaujalo, jak to přidali rubriky "Agresivita mezi řidiči stoupá".
Taky si tam mohou přidat, když se v tom Lidlu dva řidiči poperou o zlevněný kečup.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 7. 2021 11:41

maincoonsback píše:
MV_cz píše:

Jinak je to sranda...

tak jak vyšel Enyaq, všechno je přece postarší a obsolentní :D a na foto má Háčko nějakou odřenou masku

No, úplně to stejné napadlo i mne z toho textu, že taková ta arogance z toho přímo stříká... Ale nechtěl sem to rozvádět... Jen prostě ta Kona nemohla být starší 2 let a krom toho, že je o něco menší, tak je to v podstatě srovnatelné auto, alespoň i co se týká elektropohonu. Ale zjevně už je to zase tady..., prostě škodovka je něco víc. No. Já bych podobné spojení použil jen s očividně výrazně starším autem... Ale budiž.

Není nad to, když se blbý potká ještě s blbějším, to pobaví vždycky. :D
Já jako o elektromobilu docela fest uvažuju, ale tohle bych si asi rád odpustil, takže zatím... klííídek.

no poslal jsem ten článek kolegyni z benátek, chystaj se kupovat plugin hybrida, tak ať ví :D :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod PeTr7650 19. 7. 2021 11:46

MV_cz píše:blbý je, že je to od 757 tisíc :( to jako za jak dlouho se to vrátí oproti takovému mocnému TSI v rapídkovi? :D

tož goes sleva, jinak mi to nedává smysl. PSA mi teď zrušilo objednaná auta a potřebuju něco do konce roku. Toyota je jediná, co umí dodat auto do 3 měsíců od objednání
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 7. 2021 11:50

tak jako za půl mega krátká corolla hybrid s dvoulitrem a šel bych se na to taky podívat, jestli to bude použitelné :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 7. 2021 11:55

Arnie J píše:tak ty by sis snad nabil doma, ne?

To ano... Ale občas se asi stane, že musíš...

Každopádně tady je vidět, že trocha elementární slušnosti chybí leckde... Kdybych měl připojené auto na kabel a přišel někdo, že potřebuje nasosat na cestu zpět, tak bych asi neměl problém mu vyjít vstříc.

Blbý asi je hlavně to, že tyhle zadarmo veřejný nabíječky jsou už z principu dost pomalé, takže to nabití na dojetí domu bude minimálně půl hodina a to ne každý může dát.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 19. 7. 2021 11:58

Prostě se asi lze bavit o tom, že baterii superchargery nesvědčí a mají být užívány spíše jen občasně a majoritně má nabíjení probíhat v klidu pomalu přes noc.

Takže změť kabelů na sídlišti.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 7. 2021 11:59

https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/500e/148442807

Sere mne, že to není udělané tak, aby to byla čtyřkolka. Protože by se s tím už dalo do Beskyd a zpět dojet. Tohle auto mi dává prostě smysl.

-- 19. 7. 2021 12:03 --

fricoolinek2 píše:Prostě se asi lze bavit o tom, že baterii superchargery nesvědčí a mají být užívány spíše jen občasně a majoritně má nabíjení probíhat v klidu pomalu přes noc.

Takže změť kabelů na sídlišti.

Tak proti tomu není co. Jen ta změť kabelů na sídlišti je pikačovina a řekněme si narovinu, že plný přechod na elektropohon vyřeší parkovací situaci na všech sídlištích... O tom bych já upřímně nepochyboval.

Lidi bydlící v bytě na sídlišti (myslím tím opravdové sídliště s paneláky, řekněme u nějakých modernějších novostaveb s vyhrazeným stáním, případně krytými parkovacími stáními to řešitelné asi bude) si ve velkém případě nebudou moct dovolit elektromobil. A nemyslím tím jen finančně, ale spíše infrastrukturně to pro ně bude obtížné tak řešit, že auto mít prostě nebudou.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka