Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pan domaci 10. 5. 2021 08:27

zacatek156123 píše:Snad nechceš tvrdit, že má smysl regulace elektro vozů protože jsou nešetrné k přírodě, když jsou reálně i ty nejhorší EV 2x lepší než nejúspornější ICE. Viz například https://www.youtube.com/…DTs Nabíjecí čas je relativní, co je pro tebe náročnější. Například pokud máš po cestě na benzínku, tankovat třeba 5-10 minut benzín i s placením, můžeš i čekat ve frontě, oproti tomu, přijedeš domů a zapojíš do zásuvky což je mnohem kratší a takto to je 99% dní, jednou za čas zajdeš na rychlonabíječku. Ten čas párkrát na supernabíječce ušetříš třeba neježděním do servisu kvůli výměny oleje apod.

Většina lidí prostě více než 200km za den najede jednou za rok a je jedno, jestli si na to půjčí ICE auto, nebo pojedou vlakem, pro zavádění elektromobility to není problém.


Asi bych řekl, že jsi nepochopil co jsem zamýšlel. Jde o to, že nahradit jednu věc druhou není pro eokologici moc přínosné. Přínosné by bylo to nové vůbec nevytvořit a o to snížit svou spotřebu. Protože jen omezením spotřeby budeme více ekologičtí. Tím, že přejdeme v nějaké míře na něco co bude "o něco lepší" a budeme k tomu vytvářet rovnice, aby vyšly ničemu neprospějí.

Pokud se chce někdo chovat ekologicky, tak si prostě nekoupí 500 koníkový elektrovůz, ale začne vyžívat hromadné dopravy nebo sdílené dopravy.

Stejně je to i ve stavebnictví. To jsou pořád řeči o zelených domech, pasivní a jak jsou ekologické, ale i ten zabetonuje část půdy a tvoří emise.

Celý svět eko průmyslu je šíleně pokrytecký. Místo plastového kartáčku za 10 Kč, co vyrží měsíce a mění se jen hlava, zde pěstujeme v číně bambusy, pak se z nich vytvoří v továrně kartáček, který putuje přes půl světa, aby jsme ho zde koupili za 200 Kč, protože je "bio eko".

Ano, pokud někdo tu ekologii bere opravdu vážně, tak si prostě žádné nové vlastní auto nekoupí a je jedno, zda jezdí na benzín, vodu, elektřinu, nebo je poháněno větrem. Protože ta úspora na palivu je v celkové bilanci produkce automobilu marginální části, resp. stále zde zůstává obrovský neekologický balík při těžbě surovin, zpracování, výroby komponentů, kompletance, distribuce, servisní sítě atd... atd... atd... takže úpora malé části na palivu je směšná.

A tvá videa nebo výsledky čísel na tomto nic změnit nemohou. Ale nečekáme, že se na tomto shodneme.
Pan domaci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 5. 2021 09:26

zacatek156123 píše:
Arnie J píše:Ta Toyota krabice se 300 koněma a 3 motorama je ideální případ ekologického spalovacího vozu.


Asi jsi neviděl video, ale důležitý je stejně jen výsledek:
https://ctrlv.cz/OZnV

Po 217261km
BEV 30t
PHEV 40t (300 koňová toyota s 300 koněmi a 3 motory)
ICE 60t

Toto je počítáno s elektrikou z podobných zdrojů jako ČR= 40% jádro/obnovitelné 60% fosilní. Počítá se, že s PHEV se pojede 55% provozu na baterku.

počkej on tam řeší jen CO2? tak to lol ... to si asi ze mě spolu se svými stejně vyjebanými elektro kamarády děláte *****?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 10. 5. 2021 09:44

To je klasika. Fanaticti zastanci EV aut vyberou jen to co se hodi, vynasobi to deseti a zacnou kricet pod okny, jak zachranuji svet. A hlavne oni jezdi zadarmo, protoze nabiji z domaci FVE elektrarny - to nevadi, ze vyroba takoveho panelu je neskutecny svinstvo.
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 10. 5. 2021 09:51

Co je na výrobě panelu tak sfinského?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 10. 5. 2021 09:59

Arnie J píše:počkej on tam řeší jen CO2? tak to lol ... to si asi ze mě spolu se svými stejně vyjebanými elektro kamarády děláte *****?

jj to hele lepší nekomentovat
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 5. 2021 10:04

Pan domaci píše:Ano, pokud někdo tu ekologii bere opravdu vážně, tak si prostě žádné nové vlastní auto nekoupí a je jedno, zda jezdí na benzín, vodu, elektřinu, nebo je poháněno větrem. Protože ta úspora na palivu je v celkové bilanci produkce automobilu marginální části, resp. stále zde zůstává obrovský neekologický balík při těžbě surovin, zpracování, výroby komponentů, kompletance, distribuce, servisní sítě atd... atd... atd... takže úpora malé části na palivu je směšná.

Na tom něco bude, ale to si tihle "ekologičtí" paraziti nikdy nepřipustí.
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fortress 10. 5. 2021 19:01

Pan domaci píše:
zacatek156123 píše:Stejně je to i ve stavebnictví. To jsou pořád řeči o zelených domech, pasivní a jak jsou ekologické, ale i ten zabetonuje část půdy a tvoří emise.


Ale jistě pane kolego, na ty co si myslí že si budou individuálně bydlet na ty je taky spadeno. Budoucnost je v tzv. Koldomech které známe ze socialismu. Jeden je například v Litvínově.
Omezme stavbu rodinných domů, zabírají prostor, zní od německých Zelených
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr
Superb L&K 2.0TSI 206kW & Mustang GT V8 ME 310(350)kW
fortress
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 5. 2021 19:37

Budoucnost zacina vypadat desive, no, mozna to prekona i moje predikce...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod maXX_CZ 12. 5. 2021 09:24

JardaB píše:Budoucnost zacina vypadat desive, no, mozna to prekona i moje predikce...

Tvoje tezko. Ty predikujes jakejkoliv moznej vyvoj vseho, to prekonat nelze.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 12. 5. 2021 09:27

JardaB píše:Budoucnost zacina vypadat desive, no, mozna to prekona i moje predikce...


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 12. 5. 2021 09:38

:D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 5. 2021 10:26

:D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 5. 2021 10:34

Tak kdyz se vhodne vybere, by to asi i slo :D
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zacatek156123 12. 5. 2021 14:41

od Pan domaci 10. 5. 2021 08:27

Produkce automobilu je asi 20% jeho emisí za prvních 5 let provozu, tak to říká třeba Honda. Tak si spočítej, o kolik úspornější musí být auto, aby vyrovnalo tuto zátěž a bylo to přínosné pro ekologii. Spočítej, jak dlouho auta na cestě jezdí a to nejen v první zemi, ale v dalších zemích jak velký má poměrně jen trošku uspornější auto mnohem lepší celkový vliv.

Tvůj příklad kartáčku je směšný, plastové kartáčky se taky na 90% vyrobili v číně, taky projeli celý svět a jejich výdrž je vždy vázaná na štětec, ne na typ těla.
https://www.relish-tech.com/news/where- ... actur.html

Tím, že se vytvoří kompetitivní elektroauta pro lidi, kteří se aut vzdát nedokážou se dokáže stopa těchto lidí snížit na polovinu nebo více. Stačí si srovnat kolik takové "sportovní elektro" jako Taycan, dokáže ušetřit CO2, oproti tomu, když by lidi jezdili v Panameře.
A čím bohatší jsi, tím větší stopu máš a tím menší máš vůli něco dělat, protože jsis to "zasloužil".

Jelikož ne všichni jsou schopni se vzdát všeho kvůli nečemu čemu nerozumí, není možné jim nakázat naprosto změnit životní styl. To logicky povede revoluci, depresi a díky tomu zvýšené produkci CO2, kvůli zpomalení vývoje, návratu ke starým technologiím.

Pokrytci jsou ti, co si myslí, že člověk který nedělá vše hned dokonale je automaticky pokrytec. Můžu si říct, že nebudu cestovat, budu žít na stromu a oblákat se v blatouchu, ale jaký vliv to bude mít na celek? Kdo mě bude brát vážně? Když budu chtít prosadit více linek MHD, cyklostezky, jak to prosadím, když díky momentální situaci MHD a cyklostezek schůzku nestihnu a budu vypadat jako šašek?

Pokud někdo uvidí, jak takový život je, bude ochotný dělat nějakou změnu k lepšímu, nebo rezignuje?

Když jeden člověk sníží svoji produkci o 100%, tak stejný efekt bude, když 10 lidí sníží svoji produkci o 10%. Co je lehčí? Co může fungovat do budoucna. Do budoucna potřebujeme ještě lepší technologie, jak se k nim dostaneme dříve?

Tomas B píše:https://www.garaz.cz/clanek/elektromobily-maji-jeden-zasadni-problem-21006123#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=autoweb.sznhp.box&dop_req_id=R3QcZqk2mli-202105120657&dop_id=21006123&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


A není to tak nejlepší? Pokud rychle morálně zastarává a klesá na ceně, i tak budou existovat šílenci, co si budou každý rok kupovat nové a většina jich na bude mít. To pomůže dalším lidem přejít na elektro, protože ojeté EV budou levnější.
To že na ceně má větší vliv morální zastarávíní než fyzické mi říká, že další bonus pro EV.

A taky to hodně záleží na výběru, jsou auta, většinou první generace od výrobců budou vždy rychle zastarávat, tesly klesají na ceně mnohem pomaleji, přitom inovuje snad nejvíce na trhu.

Arnie J píše:
zacatek156123 píše:
Arnie J píše:Ta Toyota krabice se 300 koněma a 3 motorama je ideální případ ekologického spalovacího vozu.

....

počkej on tam řeší jen CO2? tak to lol ... to si asi ze mě spolu se svými stejně vyjebanými elektro kamarády děláte *****?


Ano, protože přesně to je momentálně největší problém u aut.

-- 12. 5. 2021 15:30 --

Zajímavý článek o e-palivu

https://www.focus.de/auto/elektroauto/e ... 79833.html

Hlavně:
The chemical processes consume about 6-8 times as much primary energy as is stored in the e-fuels

Takže epaliva co chce mít třeba porsche apod. nejen spoléhají, že sluneční a větrné elektrárny jsou málo závadné, ale ještě, že jich bude tolik aby někdy energie přebývalo tolik aby se vyplatilo dát 6-8x více energie na jejich výrobu a další energii na převoz, než nabití baterky.

Chtěl bych být v takové realitě.
zacatek156123
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků