Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nekenieh 1. 9. 2020 09:45

U klasiky si pauzu dát můžeš, u elektro musíš. Víc k tomu nemá cenu dodávat.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 9. 2020 09:45

Jop to je na tom ta horší věc. Samotné 30-minutové nabíjení by se dalo přežít, bo s tím člověk počítá, ovšem nikdy nemáš jistotu, že bude stojan volný. A bude hůř.
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 9. 2020 09:49

-pb- píše:tak my taky když jsme jezdili do Itálie, tak jsme si po takových 3-4 hodinách dělali aspoň půlhodinovou pauzu, to je snad normální :hm

Profíci dělají po max 4,5h jízdy 45 minut pauzu. Amatéři ne.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 1. 9. 2020 10:05

Protže musí, jinak by jeli dál
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod garážmistr 1. 9. 2020 10:06

goes píše:
Pajjoun píše:
-pb- píše:tak my taky když jsme jezdili do Itálie, tak jsme si po takových 3-4 hodinách dělali aspoň půlhodinovou pauzu, to je snad normální :hm

Co je normální na půl hodinovejch zastávkách? To se dojdete vychcat a pak dáte jeden díl přátel, nebo to má nějakej hlubší smysl ta půl hodina?

Ty jak jedes do hr tak tech 20 minut tam stravis. Preci jen nekdy jsou kolony na wc apod. Ale je jasne ze u elektra zelezo o na tom zda dojedes a je nabijecka vilna bo ja ne...

Ta vilná nabíječka, to je nějaká kamarádka?
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2020 10:12

aby ti ucho upadlo
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 1. 9. 2020 10:15

Tvl. to se mi zrovna skoro stalo.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod swarm 1. 9. 2020 10:22

Arnie J píše:Jop to je na tom ta horší věc. Samotné 30-minutové nabíjení by se dalo přežít, bo s tím člověk počítá, ovšem nikdy nemáš jistotu, že bude stojan volný. A bude hůř.

Nevím, jak to jel*, ale pokud by se rozhodl, že nabíjet bude jen na Tesla Superchargerech, tak tenhle problém s obsazenými stojany moc nehrozí. Na hlavních tazích je dost míst a na každém je docela dost stojanů. Do chorvatska takhle určitě může v pohodě dojet a nabíjecí časy budou nízké. Pokud se však rozhodl, že na tom chce nějak hodně ušetřit a bude dobíjet na nějakých jiných nabíječkách, tak automaticky narazí na to, že řada z nich dává max 50kW (takže tam bude déle) a ještě jsou třeba jen jeden/dva stojany.

Reálně zrovna s tou Teslou se tam dá dojet celkem v pohodě. Jakékoli jiné EV by bylo mnohem větší dobrodružství. Trochu jsem to zkoumal, protože před covidem kamarádi vymysleli, že musíme jet na surfy do Chorvatska letos elektrem, když už ho mám, a že to bude skvělý dobrodružství. Ono to asi jde, ale když jsem to zkoumal, tak mi to přišlo jako pěkně debilní nápad. Jasně, já mám malou baterku, takže co 180 km budu muset zastavit, ale zas to nabiju mnohem rychleji než spousta dalších EV, a tím, že mám nízkou spotřebu, tak na nabité km za minutu budou dost vysoké a nabíjením ve výsledku zabiju stejně (nebo méně) času jako běžná EV s větší baterkou.

Jako mě by ten nabíjecí čas navíc možná ani nevadil, ale ty nervy, že nějaká nabíječka nebude fungovat, nebo tam bude jeden stojan a fronta, to by mi za ty ušetřený peníze nestálo.

*) Předpokládám, že jde teda o nějaké video elektrodad, takže to ani nebudu zkoumat. On je EV ultras. Já si kdysi rozklikl nějaké jeho video. Mělo to hodinu, tak jsem kliknul do půlky a zrovna vysvětloval, jak bychom měli šetřit planetu tím, že nebudeme jíst maso. Tak jsem to vypnul a dal si pozor, abych na další video nekliknul.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2020 10:30

vzdy mne bavi eokologove, kteri si koupi petimetrovou karu plnou toxickych baterek, ktere nabiji diky spalovani uhli apod., navic to vybavi vykony ve stokvach kw, ktere realne nepotrebuje apod... jo to dava smysl. Hlavne ze sezere misto stejka štovik
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 9. 2020 10:50

goes píše:Hlavne ze sezere misto stejka štovik

:D

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 9. 2020 10:54

swarm: Nevím kterej konkrétní případ řešíš, já řeším sám sebe. A je mi jasné, že bych narazil vždy na přeplněný nebo nefunkční stojan. Tesla u mě nepřipadá v úvahu, jsem zastáncem toho, že auta by měly vyrábět automobilky.

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2020 10:58

jinak meli sme nedavno prezentacku Tesly, pro par firem a... to auto je proste ocistec. Chapu tu auru, kvuli ktere si to nekdo asi koupi, ale pokud sem nadaval u Ghibli ohledne ergonomie, zpracovani, ktere bylo tam kde neni videt otresne, tak u Tesly je otesne i tam, kde videt jde. To je proste jako kdyz clovek obcas vidi nejakou domaci stavbu z Ruska, kdy nekdo z OSB desek udela na podvozku Nivy Ferrari...

ale kupovat si elektro, beru asi z jine staje, ale to je asi jen detail
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 1. 9. 2020 11:05

swarm píše:*) Předpokládám, že jde teda o nějaké video elektrodad, takže to ani nebudu zkoumat. On je EV ultras. Já si kdysi rozklikl nějaké jeho video. Mělo to hodinu, tak jsem kliknul do půlky a zrovna vysvětloval, jak bychom měli šetřit planetu tím, že nebudeme jíst maso. Tak jsem to vypnul a dal si pozor, abych na další video nekliknul.

hele to se mrkni aspoň na to video, kde si půjčenou elektrododávkou sám drcnul zezadu do vlastní tesly :D jak řešil to, že auto bylo moc chytrý a nedovolilo nic, jen odtah.... předpokládám, že takovou situaci mají běžná elektroauta nastavena v normálnější rovině :oboze
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod swarm 1. 9. 2020 11:21

MV_cz: Jo, to mi kdysi ukazoval kamarád. Pokud jde o ostatní EV, tak tam se určitě deaktivuje baterka, pokud dojde k závadě na HV části (stačí, aby ochranné obvody vykazovaly špatné hodnoty). Při nárazu předpokládám, že podobný ťukanec by to ustálo bez odtahu. Se 100% jistotou však dojde k odpojení HV části, když vyletí pytle.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 1. 9. 2020 11:55

maXX_CZ píše:
glider píše:Tiez zastavim, ked treba tankovat a to staci bohato.

Zboznujem cestu s pacietami, kedy kazdu parnu hodinu stojime kvoli hajzlu a neparnu kvoli cige.

6h cesta zrazu trva 8.
Zbytocne, neefektivne.

Zrejme fanousci elektra.
Nicmene Mraziku nerozumim, proc nam sem to tvoje sebemrskacstvi porad chodis oznamovat. 5x stacilo...

Opakovani matka moudrosti
mrazik
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka