Budoucnost LPG / CNG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kembuaa 6. 3. 2018 18:53

Proč? To je škoda...konečně to má právě rozumný objem CNG. Za mě velký dobrý. Ano, výhled na cenu CNG není dobrý, ale o to snad nejde. Je to eko.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 3. 2018 18:54

asi jak komu. Nevim jestli nebudes s timhle názorem nakonec jedinej :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 6. 3. 2018 19:03

U nás na firmě se bude prodávat plynový Leon, mají to naceněný docela dobře a zájem je velký. Já bych se bál servisních nákladů, je to po záruce. Ale jinak mi na tom vadí jenom tragická trakce a právě malý dojezd, ta 15kg nádrž je málo, 20kg už je fajn.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2018 19:19

Já na ekologii z vysoka seru.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 6. 3. 2018 19:31

A děláš dobře 8-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 3. 2018 19:34

Moje rec 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 8. 3. 2018 18:31

kembuaa píše:Proč? To je škoda...konečně to má právě rozumný objem CNG. Za mě velký dobrý. Ano, výhled na cenu CNG není dobrý, ale o to snad nejde. Je to eko.

Ty větší CNG nádrže jsou samozřejmě pozitivní. V takové Itálii už to bude vcelku rozumná volba. U nás zajímavá možnost pro fanoušky CNG. Ale když se podívám na zbytek Evropy a na svět, tak je CNG pravděpodobně slepá ulička.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Dix_ 31. 5. 2018 08:31

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 17. 12. 2018 12:35

no tak když vidím cenu nové Octy na CNG tak myslím že jako další auto ji už do firmy nevezmu....
https://www.autorevue.cz/skoda-octavia- ... 5-tsi-cena

aby to mělo xenony, pořádnou klimu a keyless tak už člověk musí vzít výbavu Style a 700 vč. daně, no.... to je jako i dost.... Astra CNG v nejvyšší výbavě je o kilo levnější.... pravda, nemá automat a chybí ji 20 koní.... ale zas ta výbava bude asi bohatší....

No a nebo (jak zaznělo v diskusi pod tím článkem) jít třeba do Aurisu Hybrid, kde i pod 600 má člověk káru s automatem.... akorát je otázka kolik ten hybrid reálně žere.... dle tohoto to bude v kombinaci přes 5L což pořád hraje pro CNG.... https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2 - ta úspora tam pořád u CNG bude....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 3. 3. 2019 09:49

Pánové četli už jste někde srovnání emisí CNG a aktuálních dieselů? jde mi o to že nové nafťáky mají defacto nulové emise NOx, tak je jasné že emisní rozdíl mezi dieselem a CNG se dost podstatně sníží.... má vůbec ještě smysl CNG kupovat? (neřeším ostatní provozní vlastnosti, tam je jasné že diesel je příjemnější, ale jde mi čistě o ty emise)
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod symbian 3. 3. 2019 11:30

Pokud má nafta nulové emise NOx, tak je lepší než CNG. Ne všechny měřené vozy měly nulu. CNG zase vyhraje v emisích CO2. 100 g/km CO2 má CNG při spotřebě 3,6 kg/100 km. 150 g/km CO2 má Diesel při spotřebě ~5,7 l/100 km.
symbian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2019 11:32

Za 5,7 s dizlem jedes v podstate v pohode
anonymni

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 4. 3. 2019 16:19

jasně, ne všechny nafťáky mají 0 emisí NOX, ale reálně jsou ty emise u většiny nových tak nízké, že už tam CNG prostě nemá takový efekt.... a kdo jede řekněme s CNG Octávií za 3,6, tak s nafťákem by to samé jel tak za 4,5 si troufnu tvrdit....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 21. 11. 2019 18:26

vláda která prošustrovala už úplně všechno si všimla že je ještě někde něco, co by šlo trošku dodanit:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... nomika_kou

bravo.... zejména provozovatelé ekologických autobusů na CNG jistě poděkují....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 11. 2019 18:29

Však tedka frci baterky, komu je co do nejakych fosilu ...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků