Ceny PHM

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 5. 2022 19:19

Prostě zneužívají konflikt ve svůj prospěch a jako obezličku používají různé kydy o nejistotě na trzích - ostatně jako vždyckyy když se "musí" zdražovat kvůli kdejaké *****ě, která má s palivy společné tak možná to, že je na stejné planetě. Akorát nyní jedeme v trochu jiných magnitudach. Zavětřili ideální příležitost k vyzkoušení, kam až můžou zajít.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 19:27

LukasKoudak píše:Teorie co se učí na školách je něco jiného než praxe. Ale na tebe nemá cenu reagovat. Ty zde chceš dělat jen zle...

já dělám zle, protože upozorňuju na tvé lži?
https://faei.cz/mol-nakupuje-zlevnenou- ... adni-ceny/
Sám Kovanda s odkazem na rakouské Erste tvrdí, že MOL prodělává na prodeji, ale kompenzuje to násobnou rafinační marží:
Kovanda píše:Ten tehdy stanovil maximální mez pro cenu litru pohonných hmot na úrovni 480 forintů, což odpovídá zhruba 31 korunám. Letos v únoru platnost tohoto opatření protáhl až do května. Podle analýzy rakouské banky Erste Bank přichází MOL tímto opatřením až o 1,5 miliardy forintů denně, tedy v přepočtu až o zhruba 100 milionů korun.

Jenže tato ztráta je více než kompenzována právě díky enormně navýšené rafinační marži, tedy především díky enormní slevě ruské ropy, způsobené válečnými sankcemi Západu, resp. reakcí západních firem na ně. Řada západních firem ruskou ropu přestala odebírat, pročež ta se ocitla ve slevě oproti severomořské ropě Brent čítající až zhruba 30 dolarů na barel.
od LukasKoudak 13. 10. 2022 13:39
Pro mě jsi naprostý ubožák a lidský dopad.
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 19:37

Ty vidíš vše hrozně jednoduše.
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 5. 2022 19:39

Já si dokážu představit, že uvnitř firmy se obě divize klidně mohou brát jako samostatné jednotky a jejich šéfové mají oba realizovat zisky. Sice firma jako celek vydělává, ale "čerpadlář" bude bit, že "prodělává".
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 19:40

stačí mlčet nebo říct, pardon, napsal jsem to nešťastně/zavádějícím způsobem
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 19:40

nokian: Ale jemu to nemá cenu vysvětlovat...
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 19:42

aikoN píše:Já si dokážu představit, že uvnitř firmy se obě divize klidně mohou brát jako samostatné jednotky a jejich šéfové mají oba realizovat zisky. Sice firma jako celek vydělává, ale "čerpadlář" bude bit, že "prodělává".

jistě že snaha o maximalizaci zisku/minimalizaci ztráty je v komerčních firmách běžná.
Ale ne vždy se povede a při patřičném zdůvodnění je i ztráta akceptovatelná.
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 5. 2022 19:42

Tady to zas vypadá :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 19:43

LukasKoudak píše:Spousta lidí tu onanuje, jak levně natankují v HU a jak je to tam super. Ale doplácíme na to akorát my, slováci a další země, které ceny zastropované nemají.

LukasKoudak píše:Zisk a marže je potřeba ve všech divizích, ne že budou něco lepit z druhého
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 19:51

Ajife, já myslím že pro dnešek stačí.

-- 19. 5. 2022 20:54 --

Ještě poslední věc. Podívej se, co se zde děje když zde pár dní nepíšeš. Je tu klid a pohoda. Pak se vrátíš a člověk nakoukne do nějakého tématu, kde máš nemístnou výměnu názorů s jiným garážníkem. Jde do dalšího, kde na někoho štěkáš a hádá se to tam. Možná ta chyba je v tobě. Zkus nad tím popřemýšlet.
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2022 20:00

LukasKoudak píše:Zisk a marže je potřeba ve všech divizích, ne že budou něco lepit z druhého. Dneska nemáš svůj den co tak koukám i v jiných tématech. ;) Místo štěkání a zlosti, raději klikni na odhlásit se pro dnešek.

Proc je potreba zisk a proc marze? Jaky zisk mas vlastne namysli?

-- 19. 5. 2022 21:00 --

aikoN píše:Prostě zneužívají konflikt ve svůj prospěch a jako obezličku používají různé kydy o nejistotě na trzích - ostatně jako vždyckyy když se "musí" zdražovat kvůli kdejaké *****ě, která má s palivy společné tak možná to, že je na stejné planetě. Akorát nyní jedeme v trochu jiných magnitudach. Zavětřili ideální příležitost k vyzkoušení, kam až můžou zajít.

A kdo to nedela kdyz ma moznost. Taky by sis v praci nerekl o vice penez kdybys vedel ze muzes?
anonymni

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 20:04

LukasKoudak píše:Ajife, já myslím že pro dnešek stačí.

-- 19. 5. 2022 20:54 --

Ještě poslední věc. Podívej se, co se zde děje když zde pár dní nepíšeš. Je tu klid a pohoda. Pak se vrátíš a člověk nakoukne do nějakého tématu, kde máš nemístnou výměnu názorů s jiným garážníkem. Jde do dalšího, kde na někoho štěkáš a hádá se to tam. Možná ta chyba je v tobě. Zkus nad tím popřemýšlet.

ty (a vaše partička, co spolu chodíte do mekáče) jsi nejspíš ani na vteřinu nezkusil hledat chybu u sebe, že?
Napíšu ti, že píšeš nesmysly, ty to vnímáš jako šikanu a chceš to řešit u M.L.
Dám ti odkaz, kde se ukazuje, že mám pravdu, ale ty to stáčíš do osobní roviny.
A rád bys mě umlčel.
Nojo, sloužím garáži a tak tě nepošlu kam zasloužíš, ale nebudu to ani přecházet mlčením.
Je smutné, že je ve vás tolik závisti, zloby a zášti. Držím se sloganu prezidentské standarty.
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 5. 2022 20:25

goes píše:A kdo to nedela kdyz ma moznost. Taky by sis v praci nerekl o vice penez kdybys vedel ze muzes?

Víš jak se to říká. Můžeš žrát, ale nesmíš přitom mlaskat. Moci něco udělat je jedna věc, zvážit společenské dopady a vliv na dlouhodobý vývoj zase věc druhá.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2022 20:28

Jj. Mirku dusinu jsou plne diskuze. Ovsem jen do chvile kdy dostanou taky moznost.

Neni zase takova krize a hruzna situace aby firmy nemohly fungovat trzne a presne tak jak jsi dva dny zpet hlasal.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 5. 2022 20:37

Jo, to je totiž strašně tržní ta současná situace.
aikoN
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka