Ceny PHM

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mfilip 21. 2. 2015 07:32

Ten clanek je hodne dobrej
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 21. 2. 2015 07:51

jj
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepke 21. 2. 2015 08:26

PR článek :-D
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 2. 2015 12:17



No nevim do jake miry stoji za to mu tleskat. 15mld obrat, hruby zisk 60mega, predloni ve ztrate... cely byznys postaveny jen na te cene, coz neni zadne umeni a navic lusknutim prstu hrozi to, ze se stejnou strategii prijde nekdo jiny a on skonci. Jooo kolik takovych cenomilcu jsem potkal v nasem oboru. Prijdou s velkou pompou se super cenami, nalakaji lidi, jenze pak zjisti, ze pri te marzi a rustu se ta cena udrzet neda a zdrazuji. Za nejakou dobu prijdou o jedinou vyhodu, kterou meli a jdou... no vime kam.
Takze kdyby ostatni site nebyly tak zkostnatele, udelaji to taky, a za pul roku Ono skonci, protoze lide nebudou mit duvod tam jezdit.
anonymni

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 21. 2. 2015 12:27

Jenže on to drží 20 let. Tleskám.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 21. 2. 2015 12:33

Srovnáváš dva úplně jiné obory s úplně jinýma maržema. Vzhledem k tomu, že jim ta jejich strategie vychází už 20 let a že dokáží obratem konkurovat pobočkám velkých nadnárodních korporací, tak na potlesk mají nárok.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 2. 2015 12:47

Tak kdyz jim tam lidi tankuji
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 21. 2. 2015 12:48

no ono na tom něco je, protože na investicích je ono totálně v řiti, stačí se podívat jak ty benzinky vypadají..
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 2. 2015 12:50

Jak v prosinci sli ONO s cenou narozdil od ostatnich vyrazne dolu si myslim udelal jeste vetsi stado zakazniku kteri se vrati i kdyz rozdil bude zanedbatelny... vidim to u sebe, nikdy bych na ONO netankoval i kdyz jezdim kolem, jenze velky rozdil me donutil a ja zjistil ze je to uplne stejny benzin jako jinde, takze uz me maji jako zakaznika :D
vidim to v mecholupech, ONO 28,9 v okoli treba o korunu vejs nebo tak nejak... a stejne na ONO fronta, pravda uz ne takova megadlouha ze az blesk o ni psal :D ale je, cili stale benzin/nafta tece proudem
/obrazne mysleno, pac nez ty lidi si nalejou aditiva a zaplati trva/

-- 21. 2. 2015 13:51 --

Moucha píše:no ono na tom něco je, protože na investicích je ono totálně v řiti, stačí se podívat jak ty benzinky vypadají..

nj je to benzinka jak kdysi, zadny maly market s pekarnou a kuchyni...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 2. 2015 12:54

Pro mne na byznysu postaveneho na tom, ze jedu na linii mozneho neni nic, co stoji za potlesk. Ano, funguje pro zakazniky, co je pro ne nejdulezitejsi cena a nic dal neresi a takovych je hafo, viz spousta treba obchodu s potravinami, kde jsou lidi co daji za rajce o korunu mene a pojedou pres pul mesta a zitra pujdou jinam. Ve finale ty velke retezce na tom mohou byt lepe. Pokud maji marze 3x vyssi, tak jim staci vytocit 3x mene a jsou na tom stejne, spise lepe.

Chapu jeho krok, jen jeho byznys je postaveny na hodne tenkem lede, protoze je to jen o tom, ze musi doufat, ze k danemu kroku neprikroci nekdo vetsi, protoze pak prijde o to jedine, proc tam jezdit.

Takze nemam problem s tim, ze takto funguje. Ze tam lidi jezdi apod. jenom na tom nevidim nic, co by stalo za pleskani a radovani se. Sem rad, ze mame uspesnou firmu v CR, ze zamestnava lidi, odvadi dane apod. to jako jo.
anonymni

Odeslat příspěvekod Cjert 21. 2. 2015 13:05

goes: já na ONO netankuju, takže mě je to šumák. Článek jsem se spíš dával pro ostatní, když se tu ONO tak často zmiňuje ;)
TDI power OIIIC 2.0
Cjert
Nováček

Odeslat příspěvekod speleo 21. 2. 2015 13:07

Jak vidíš goesi, už 20 let existuje, vydělává a prosperuje, takže zas tak špatný podnikatelský plán to neni ;) Trefil se do "vkusu" lidí, vychází to a to je hlavní. Mnohem bohatší a zavedenější konkurence (za kterou oroduješ ty) na něj nemá munici.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 2. 2015 13:18

No existuje tu, marze mu neustale klesa tim, jak ji snizuji ostatni, nektere roky je ve ztrate, hospodarsky vysledek lehce nad nulou...

Jinak bohatsi a zavedenejsi konkurence ho dle meho nejak zasadne neresi, protoze jsou v plusu i presto, ze jsou drazsi. Jak jsem psal pr ivysi jeho marze staci benzince vedle otocit 3-6x mensi pocet litru a vydelaji vice.

Navic nizkou cenou si proste loajalitu nikdy nevybuduje, protoze ta laka ty, kteri ihned pote, co ono prestane byt nejlevnesji zmeni znacku a jdou proste jinam. A je vzdy skvele mit zakazniky loajalni, kteri jsou vymenou za to, ze treba nejsem nejlevnejsi berou kvalitu servisu, sluzeb apod. okolo

Ostatne kdyby opravdu na trhu fungovalo to, ze nejlevnejsi vyhraje, tak by to tak proste platilo. Nicmene to tak neplati v zadnem oboru. ano, cast lidi slysi jen na cenu, tak dostanou to, co chteji, zitra pujdou jinam, protoze tam usetri desetnik, ale dle meho takovi zakaznici pro ty znamejsi pumpy nejsou zajimavi, protoze je s nimi vetsinou 5x tolik prace, ihned jdou jinam, kdyz ej to o korunu vyhodnejsi a tak je lepsi mit mene a loajalnejsich zakzniku.

Ale mam za to, ze na garazi to pochopi jen malokdo. a ze kdyby ono zacalo podminovat tu cenovou usporu tim, ze tam musi u pokladny clovek srezrat vlastni trus, tak to budou nekteri delat, protze usetrili 20 korun.

-- 21. 2. 2015 13:20 --

Jinak za neoroduji za nikoho. Mi jsou vsechny pumpy volne. Celou dobu zde jen resim tu nesmyslnost honeni se za kazdy desetnik u ceny paliva, ktery projedu cestou tam, nebo cekanim ve fronte. Ale to je presne to co pisu. Kvuli korune na chlebu jsi schopen jet pres cele meste - proc ne.

Ja bych pochopil, kdyby vsechny pumpy mel benal za 35 a oni za 30, ze tam lidi jedzi. Ale to Ono je levne v podstate jen pri srovnani s velmi drahymi pumpami. Kdyz vezmu Ono v okoli kde jsem, jsem v okruhu 10-20 km schopen natankovat bezne za ceny, ktere jsou o desetniky vyssi. Vyhody jsou, ze tam nejsou fronty a ze jsou hned vedle a nemusim jet 20 km na Ono.

Takze ano vuci shelce na D1 usetrim u ONA 8 Kc na ltru, ale to usetrim i u spousty jinych pump. Ale abych usetril 20-30 haliru vuci jinym pumpam a jezdil pres pul mesta? To proste jde mimo me chapani.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 2. 2015 13:27

ja treba nechapu proc porad pises svoji situaci ze nemas ONO a musel bys tam jet, a porad dokola...
mas pravdu ze to dela dost lidi ze kvuli 5kc usetrenym na treba masle jedou na druhou stranu mesta, ale treba ja to nikdy nedelal ani nehodlam... sam se smeji lidem jak cekaji ve fronte na ONO a pak tankuji za 300kc a to jestli jeste nejeli okolo :D
na druhou stranu ted od prosince jsem tam mezi nima ve fronte :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 21. 2. 2015 13:32

Mně přijde hloupý smát se lidem, kteří chtějí ušetřit. Pro někoho má význam pár desetikorun a času mají dost.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků