Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod alien105.cz 27. 2. 2023 17:44

Aktualni spotreba po 15 mesicich 15.6 kwh vice v recenzi ani je to dlouhe podrobne :)
https://youtu.be/fw6ZVeY130Q
alien105.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 3. 2023 06:23

Model Y má tzv. strukturální bateriovou sadu, která je součástí konstrukce vozu, a proto je velmi obtížné ji opravit nebo vyměnit.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .nexttoart
Se nam tady rozsiril takovy nesvar... asi podobne to bude s opravou se zavadou i bez nehody nebo po opotrebeni?

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
na ekonomiku jsou ekologisti proste kabrnaci :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 21. 3. 2023 09:58

Jako u mobilu, kdyz odejde baterka, proste si koupime novy.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 3. 2023 11:18

U toho mobilu to zas až tak moc "nebolí"
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 21. 3. 2023 13:05

Ale vždyť zastánci elektromobilů správně tvrdí, že akumulátor je na celou životnost vozu.
Tak v čem je problém?
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod mrazik 21. 3. 2023 13:06

Vsak maji pravdu, odejde baterie, konci zivotnost elektromobilu.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 23. 3. 2023 06:07

Pokud se to pak všechno recykluje.

Ale je to divný.

Třeba se bude opakovat situace s usb-c a Apple, který společný řešení sabotovalo, dokud EU neprosadila společnou platformu.
impact
Inventář


Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 3. 2023 08:11

jááj to bude exploze
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 27. 3. 2023 09:12

Však píšou, že se změní svět. Navrtají to, pšoukne to, Zeměkoule vybouchne, všechen kyslík se sloučí s vodíkem a vše zaplaví takto vzniklá voda. Nám to nebude vadit, než to sem doteče, tak se udusíme. A začně to znova. Anaerobní život, bakterie, eukaryota, chloroplasty, kyslík, Lenin, odbory, Babiš........
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 27. 3. 2023 09:14

JardaB píše:Model Y má tzv. strukturální bateriovou sadu, která je součástí konstrukce vozu, a proto je velmi obtížné ji opravit nebo vyměnit.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .nexttoart
Se nam tady rozsiril takovy nesvar... asi podobne to bude s opravou se zavadou i bez nehody nebo po opotrebeni?
Takze zas veris seznam zpravy?

-- 27. 3. 2023 09:17 --

JardaB píše:https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/transport-environment-ekonomie-leasing-elektromobil.A230315_145918_automoto_fdv
na ekonomiku jsou ekologisti proste kabrnaci :P
Tak to jsme zazili v CR s levnymi leasingy, proste kdyz yt auta nejsou na trhu dost dlouho aby se prodala, navic ceny napriklad 500e vuci prodejni ...
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 27. 3. 2023 09:51

Nekenieh píše:Však píšou, že se změní svět. Navrtají to, pšoukne to, Zeměkoule vybouchne, všechen kyslík se sloučí s vodíkem a vše zaplaví takto vzniklá voda. Nám to nebude vadit, než to sem doteče, tak se udusíme. A začně to znova. Anaerobní život, bakterie, eukaryota, chloroplasty, kyslík, Lenin, odbory, Babiš........

Dřív si lidi mysleli, že svět je na hřbetě obrovské velryby. Teď vidíme, že jde o obří pneumatiku v obří kapce vody letící vesmírem s nepravidelně sjetým vzorkem. Když ji vypustíme ... :-(
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod M@C 28. 3. 2023 13:41

Jsem jel pred tydnem na otocku do Vidne. Vecer beru napul vybitou Teslu s tim, ze se mi do rana u domu nenabije, protoze mam v garazi jen 220V, coz normalne neresim, ale ted jsem tam potreboval natlacit trosku vic. Tak sjedu v Tesine na CEZ, ze to tam na pul hodky pichnu. No, pul hodky jsem s tim laboroval, nejprve nefunkcni cip, pak problem s kartou v CEZ uctu, a nakonec ten kram stejne nenabijel. Tak smula, nechal jsem to do 3 hod rano nabijet v garazi a potom jsem vyrazil. V Olomouci jsem pribiral kamaradku, behem cekani jsem zkusil dalsi CEZ nabijecku, taky nenabijela. Nevim, kde je problem, ****. Dojel jsem v klidu na brnensky SuperCharger, tam to nabijelo krasne. Mezitim za mnou prisel "soused" z vedlejsi Tesly, ze jak jsem to pripojil a nabijim? On chudak nemel CCS adapter, ktery je v Brne potreba, nemohl nabijet (btw. Tesla navigace na tohle upozornuje predem a celou dobu na displeji sviti, ze je treba mit CCS adapter). Mel dojezd jen 70km a potreboval do Prahy. Tak jsem mu chtel na chvili pujcit muj adapter, jenze borec nemel udelany ani CCS upgrade jednotky, takze proste nemohl nabijet, smula. Tak odjel. Ja pak v klidu otocil Viden a ficel jsem jeste do KrPole do prace vratit stary notas. Tam jsem na CEZ nabijecce videl toho chudaka z rana, po 3 hodinach... Ja jsem skocil na SuperCharger a za pul hodky jsem ficel vyrazne nadlimitni rychlosti domu.

Elektromobilita je fakt v plenkach a je to dobrodruzne cestovani s kupou prekvapeni :D
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 28. 3. 2023 13:56

Není to trochu ekvivalent situace "můj diesel nechce jet na benzín?" :)
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod zamis 28. 3. 2023 14:50

M@C píše:Jsem jel pred tydnem na otocku do Vidne. Vecer beru napul vybitou Teslu s tim, ze se mi do rana u domu nenabije, protoze mam v garazi jen 220V, coz normalne neresim, ale ted jsem tam potreboval natlacit trosku vic. Tak sjedu v Tesine na CEZ, ze to tam na pul hodky pichnu. No, pul hodky jsem s tim laboroval, nejprve nefunkcni cip, pak problem s kartou v CEZ uctu, a nakonec ten kram stejne nenabijel. Tak smula, nechal jsem to do 3 hod rano nabijet v garazi a potom jsem vyrazil. V Olomouci jsem pribiral kamaradku, behem cekani jsem zkusil dalsi CEZ nabijecku, taky nenabijela. Nevim, kde je problem, ****. Dojel jsem v klidu na brnensky SuperCharger, tam to nabijelo krasne. Mezitim za mnou prisel "soused" z vedlejsi Tesly, ze jak jsem to pripojil a nabijim? On chudak nemel CCS adapter, ktery je v Brne potreba, nemohl nabijet (btw. Tesla navigace na tohle upozornuje predem a celou dobu na displeji sviti, ze je treba mit CCS adapter). Mel dojezd jen 70km a potreboval do Prahy. Tak jsem mu chtel na chvili pujcit muj adapter, jenze borec nemel udelany ani CCS upgrade jednotky, takze proste nemohl nabijet, smula. Tak odjel. Ja pak v klidu otocil Viden a ficel jsem jeste do KrPole do prace vratit stary notas. Tam jsem na CEZ nabijecce videl toho chudaka z rana, po 3 hodinach... Ja jsem skocil na SuperCharger a za pul hodky jsem ficel vyrazne nadlimitni rychlosti domu.

Elektromobilita je fakt v plenkach a je to dobrodruzne cestovani s kupou prekvapeni :D

Na to se da napsat jen to, ze dobre ti tak, mel ses lip ucit a mohls jezdit normalnim autem :)
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků