Nosič lyží

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 2. 2008 09:24

Správná poloho a je špičkou dozadu a směrem ke střeše., každá lyže zvlášť.
Včer jsem viděl jednoho šílence na dálnici, co měl špičky dopředu a směrem nahoru, to jste neviděli, jak ty lyže hrozně vibrovaly. Se mu musela snad i barva z lyží sloupnout, jaký ty lyže měly výkyv :D
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukino 25. 2. 2008 09:35

NiceOne píše:Jak kdy. U meho auta je zasadni problem v tom, ze pokud je dam spickama dozadu, tak nejde uplne otevrit kufr ...holt kratkej hatchback :(

Kombik taky, zrovna vcera jsem na to prisel :)
Lukino
Inventář

Odeslat příspěvekod sparrow75 25. 2. 2008 11:08

Tak já nevím měl jsem špičky dopředu a dvoje lyže vedle sebe dávat každou lyži zvlášt by nešlo protože by to tam nedrželo pozor2 Jinak barva se mě nesloupla a hluk žádný nebyl takže zřejmě nevibrovaly.A směrem ke střeše :?: To jako vázáním dolu :?: To bych si asi malinko orval střechu :| viděl jsi někdy lyže vázání je dost vysoké.A stejně musej bejt špíčkama dopředu jinak kufr nejde otevřít. ;)
Obrázek
Obrázek
[/img]
Mello je jediný,Mello je naše internetové slunce,Mello je náš bůh
a proto modleme se společně Mello náš jediný na nebesích.
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 2. 2008 11:23

sparrow : říkám, co jsem viděl.
Na vysoké vázání se prodávají podložky, takže ten nosič dostaneš dál od střechy. Pokud si mohu vybrat, tak každou lyži zvlášť a špička dozadu a dolů. Pokud musím vést víc lyží, tak po dvou (jak to máš na fotce) a špičky rozhodně dozadu.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 2. 2008 11:25

sparrow75 píše:A směrem ke střeše :?: To jako vázáním dolu :?: To bych si asi malinko orval střechu :| viděl jsi někdy lyže vázání je dost vysoké. /quote]
Asi máš špatné auto nebo zahrádku, u mě to funguje v pohodě, vázáním střechu nedrbu :D
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod sparrow75 25. 2. 2008 11:31

DoubleSix píše:
sparrow75 píše:A směrem ke střeše :?: To jako vázáním dolu :?: To bych si asi malinko orval střechu :| viděl jsi někdy lyže vázání je dost vysoké. /quote]Asi máš špatné auto nebo zahrádku, u mě to funguje v pohodě, vázáním střechu nedrbu :D!/quote]

Jinak máš pravdu vázáním střechu nedrbu to jsem napsal blbost.já mám nosič na dvoje lyže takže kdybych je dal po jedné vedle sebe tak tam dám akorát svoje.A ještě by jezdili sem tam.No každopádně ve 140 se jelo dobře a bez hluku takže vyhozený prachy to nebyli a jsem spokojen ;)
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod fabka2004 25. 2. 2008 11:37

ak nosim nosic, tak zasadne spickami dozadu a dole (ak to dovoluje pocet lyzi, ak nie tak spickami dozadu a par co par)...
aj tak dnes uz nosim lyze skoro vzdy vo vnutri (lenivost), uvedomujem si vsak bezpecnostne riziko z toho vyplyvajuce
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 2. 2008 11:40

fabka2004 píše:ak nosim nosic, tak zasadne spickami dozadu a dole (ak to dovoluje pocet lyzi, ak nie tak spickami dozadu a par co par)...
aj tak dnes uz nosim lyze skoro vzdy vo vnutri (lenivost), uvedomujem si vsak bezpecnostne riziko z toho vyplyvajuce
Ano, to je velký problém a proto lyže putují na střechu. Stačí prudké zabrždění (nemusí hned být havárka) a lyže ti putují směrem dopředu a ničí vše, co jim stojí v cestě (mají krásné nabroušené kovové hrany).
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod sparrow75 25. 2. 2008 11:44

DoubleSix píše:
fabka2004 píše:ak nosim nosic, tak zasadne spickami dozadu a dole (ak to dovoluje pocet lyzi, ak nie tak spickami dozadu a par co par)...
Ano, to je velký problém a proto lyže putují na střechu. Stačí prudké zabrždění (nemusí hned být havárka) a lyže ti putují směrem dopředu a ničí vše, co jim stojí v cestě (mají krásné nabroušené kovové hrany). /quote]

Taky jsem je vozil vevnitř ale štvalo mě jak mám pak mokrý sedačky.Ten nosič je dobrej akorát mám v plánu koupit rakev takovou tu velkou 175x82cm a pak mě ten nosič bude naprd protože se vedle nevejde.A takhle rakev není na převoz lyží vhodná :hm
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod papluh 25. 2. 2008 12:14

DoubleSix píše:Ano, to je velký problém a proto lyže putují na střechu. Stačí prudké zabrždění (nemusí hned být havárka) a lyže ti putují směrem dopředu a ničí vše, co jim stojí v cestě (mají krásné nabroušené kovové hrany). /quote]

Ja osobne mam snowboard a nosim ho v obale pri sklopenom 1/3 zadnych sedadiel. Tym padom nehrozi, ze vyletiz tunela (kam sa kvoli sirke nezmesti). Obal zabranuje premokaniu a ked beriem este niekoho z lyzami tak minimalne ta ich cast v aute je zazipovana v tom istom obale. Vacsinou je plny kufor, ktory tu zvysnu cast zablokuje tak, ze je jeden koniec napevno oprety o sklopeny sedak. Ak nie tak je obal priputany o volny pas...
papluh
Nováček

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 2. 2008 13:04

papluh píše:Ja osobne mam snowboard a nosim ho v obale pri sklopenom 1/3 zadnych sedadiel.
Tohle je v pohodě, ale ty lyže mají lidé většinou prostrčené loketní opěrkou z kufru, takže krásně proletí dopředu a v lepším případě rozbijí jen čelní sklo nebo palubku.
Jinak ten snowboard je možné hodit i na zem za přední sedačky (pokud tedy nikdo nesedí na zadních sedadlech).
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 2. 2008 13:06

sparrow75 píše:mám v plánu koupit rakev takovou tu velkou 175x82cm a pak mě ten nosič bude naprd protože se vedle nevejde.A takhle rakev není na převoz lyží vhodná :hm-/quote]
Nerozumím, proč by střešní box neměl být vhodný pro přepravu lyží? :hm , chybí mu vnitřní popruhy?
Holt v zimě budeš mít na střeše lyže a musíš si vzít jen tolik věcí, kolik se jich vejde do kufru. :D
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod fabka2004 25. 2. 2008 15:25

mam sklopene sedadlo a naukladane za vodicovym sedadlom a pekne zabezpecene proti pohybu dopredu, avsak aj tak je tam riziko ze pri zrazke sa lyze pohnu smerom dopredu a tlakom prejdu cez vodicovu sedacku a skoncia vo vodicovom chrbte ... toto este musim dodatocne vyriesit dobrou drevotrieskovou doskou ...
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod sparrow75 25. 2. 2008 15:29

DoubleSix píše:
sparrow75 píše:mám v plánu koupit rakev takovou tu velkou 175x82cm a pak mě ten nosič bude naprd protože se vedle nevejde.A takhle rakev není na převoz lyží vhodná :hm-/quote]Nerozumím, proč by střešní box neměl být vhodný pro přepravu lyží? :hm , chybí mu vnitřní popruhy?
Holt v zimě budeš mít na střeše lyže a musíš si vzít jen tolik věcí, kolik se jich vejde do kufru. :De/quote]

Vnitřní popruhy nemá je spíš určen na přepravu kočárku apod.
ale snad když dám lyže dospod a na to kočárek a spol. tak to půjde musím holt brzdit s rozvahou ;)
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 2. 2008 16:27

sparrow75 píše:Vnitřní popruhy nemá je spíš určen na přepravu kočárku apod.
ale snad když dám lyže dospod a na to kočárek a spol. tak to půjde musím holt brzdit s rozvahou ;)"/quote]
Bacha na nosnost střechy (max 75 kg = box + kočárek + lyže...., abys to nepřehnal)
DoubleSix
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka