PARKOVÁNÍ - "OŤUKÁVÁNÍ" dveří !!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod LOSER_ 18. 12. 2007 19:03

Ahoj, točí mě řidiči kteří parkují půl metru od obrubníku a zabírájí tak hned několik míst, stojí přes dvě místa nebo naopak 10 cm od vozu vedle sebe a při nastupování/vystupování řádně třísknou do auta vedle,nechají mu tak na dveřích lak nebo "ďolík"...

Jak takové vyškolit ? Jakou cedulku jim dát za stěrač ? Na netu jsem našel jen tohle...

Obrázek
Lenovo X300
LOSER_
Nováček

Odeslat příspěvekod mole 18. 12. 2007 19:12

kolikrat jsem prisel k autu a divil se, ze jsem zaparkoval jak kreten... jenze ony se mezi tim jenom vymenily auta co byly me

ale obouchavani dveri je svinstvo
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 18. 12. 2007 19:19

ja obouchavam furt, jdou horsi veci a dolicky jsou proste dani za jezdeni. Boty se vam taky chozenim osoupaji.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod JackNO.1 18. 12. 2007 19:24

[quote="Radek Ondrášík"oja obouchavam furt, jdou horsi veci a dolicky jsou proste dani za jezdeni. Boty se vam taky chozenim osoupaji.[/quote]
kdybys mi dneska nedal takovou pěknou slevičku, napíšu Ti, že seš pořádný kopyto :-) Takhle Ti to napíšu až zítra :D
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod -pb- 18. 12. 2007 19:24

Já mám se sousedem v garáži už taky pěkně obouchaný dveře, holt projektant navrhnul příliš úzká stání.
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 18. 12. 2007 19:28

to je běžné, buďmáte na ježdění a pak se věci jako obouchané dveře nebo sjeté gumystávají, nebo máte výstavní exponát a pak jej mějte v garáži a ven snim nejezděte :-) já zvolil první variantu, automobil používám, ďolíčky mě neserou ani jiný škrábance od toho je to kua auto a ne exponát .....
Dr. 120L
Inventář

Odeslat příspěvekod JirkaK 18. 12. 2007 19:30

Problém je i v tom, že spousta aut nemá boční lišty, a když ano, tak malé, úzké, lakované, a v nesmyslném místě.
Pořiďte si starý Renault 21, ten se prostě obouchat nedá. A když jo, tak už to většinou stejně nevadí :-)
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 18. 12. 2007 19:34

Já se 7er parkuju přes 2 místě abych měl lajnu ve prostřed pod autem. Lidi jsou totiž volové a klidně vedle mě vítězoslavně zaparkují a pak zjistí že jsem širší než jejich Punto a tak neotevřou dveře.

Když jsem měl minulou 7čkou tak stojím na parkovišti a něco řeším v autě. Vedle mě zaparkuje Punto spolujezdkyně otevírá rozmáchle dveře a rána... tak si počkám až jdou zpět a říkám jak to vyřešíme ?

"A co jako " a já říkám "Ty poškozený dveře" "já to neudělala" "jo a proč je tam váš lak ke všemu jsem seděl v autě" bla bla bla... tak jsem zvýšil hlas a začala na mě ječet druhá mladší že je to její matka bla bla... jo jo co s tím člověk zmůže.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukino 18. 12. 2007 19:39

[quote="Radek Ondrášík"oja obouchavam furt, jdou horsi veci a dolicky jsou proste dani za jezdeni. Boty se vam taky chozenim osoupaji.[/quote]
Tak to je prirovnani jak z osmy tridy.
To ze mi nejakej lempl co neumi parkovat odre auto neni opotrebeni auta v dusledku pouzivani :)
Lukino
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukino 18. 12. 2007 19:40

ace2 píše:Já se 7er parkuju přes 2 místě abych měl lajnu ve prostřed pod autem. Lidi jsou totiž volové a klidně vedle mě vítězoslavně zaparkují a pak zjistí že jsem širší než jejich Punto a tak neotevřou dveře.

Když jsem měl minulou 7čkou tak stojím na parkovišti a něco řeším v autě. Vedle mě zaparkuje Punto spolujezdkyně otevírá rozmáchle dveře a rána... tak si počkám až jdou zpět a říkám jak to vyřešíme ?

"A co jako " a já říkám "Ty poškozený dveře" "já to neudělala" "jo a proč je tam váš lak ke všemu jsem seděl v autě" bla bla bla... tak jsem zvýšil hlas a
Lukino
Inventář

Odeslat příspěvekod coxxi 18. 12. 2007 19:43

ten problem s "obouchavanim" neni tak jednoznacnej, neni nahodou, ze vetsinou ten, co to oboucha ma auto treba 20 let stary a v dost zbedovanym stavu.

Divny, ze sem malokrat videl nebo zazil, ze by to bylo opacne ....

ze by zavist? kdyz na to ja nemam, tak aspon znicim druhymu?

chapu pripady kdy se to stane FAKT nahodou, nedopatrenim.

Ale proboha, kdyz zastavim 30cm vedle auta, i debilovi dojde, ze neotevre dvere dokoran, aniz by se potkali s bokem druhyho auta...

hmm?
coxxi
Štamgast

Odeslat příspěvekod David T. 18. 12. 2007 20:11

Nevím kolik stály tvoje boty od tamanů, ale pokud máš auto za 800tis tak už se na to člověk dívá jinak. Tam už to ale zabolí :( .

Hlavně platí, že čím větší krám, tím bezohlednější majitel.
Superb Sportline 2.0 Tsi 206kw 4x4
David T.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tada 18. 12. 2007 20:13

ace2: Řeším to docela podobně :D
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod LOSER_ 18. 12. 2007 20:20

Přsně tak, nemám na to, tak to aspoň zničím druhýmu ! Rád bych ale kdyby jste MĚLI TYP na NĚJÁKOU CEDULKU co dát za stěrač. Štve mě když lidi parkují dementně a zabírají už takhle málo míst před barákem na parkovišti...
Lenovo X300
LOSER_
Nováček

Odeslat příspěvekod Mitch 18. 12. 2007 20:29

Obouchane auto mne nastve vice, nez kdyby mi nekdo vjel do cesty na zelenou. S peknym autem se ma parkovat pres dve mista, jinak po roce je plne "dolikove", kdyby lidi umeni otevirat dveri a parkovat je to jine... bohuzel ty kdo stavi parkoviste nebo cleni mista tak je delaji hodne uzke, a delka 4,5 taky je nic moc... Mel by byt na to nejaky zakon ze misto ma byt siroke min. 3 metry, a ne jako dnes 2 a neco. Nove vytvarena mista by meli byt siroke jako invalidni... at si investori priplati.
Naposledy upravil Mitch dne 18. 12. 2007 20:29, celkově upraveno 1
Mitch
Lambokiller

Další stránka