mýto-jak bude?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 6. 2017 12:24

Nesmysl. V penězích.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 1. 6. 2017 12:26

JardaB píše:...ty staty s "vyssi produktivitou"...

Mají např. vyšší automatizaci výroby, roboty nahrazující lidskou práci, atd., atd.

-- 1. 6. 2017 13:27 --

GeneHawkins píše:Nesmysl. V penězích.

Jak to ohodnotíš v penězích, když se produkt prodává pokaždé jinak?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 6. 2017 12:41

JardaB píše:Nemyslim, predpokladam, ze si rozumime, ze produktivita je v podstate o zisku za jednotku prace a to rozhodne nezalezi jen na intenzite prace ale spis na tom, jak kdo s kym vyjebe.


ne, produktivita prace je jen a pouze to, kolik toho udelas za jednotku casu a neresi to, jak moc na tom vydelas. Proste pookud za hodinu vykopes 10 metru a druhy 20 metru, ma dvojnasobnou produktivitu a je uplne jedno, ze tobe za 10 metru da nekdo 5000 a jemu za 20 metru 2000...

To o cem mluvis je neco jineho a resi to, ze delame veci s malou pridanou hodnotou.

-- 1. 6. 2017 13:43 --

a jen dodam, ze zde je to lidsky vysvetlene: https://cs.wikipedia.org/wiki/Produktivita_pr%C3%A1ce

Produktivita práce vyjadřuje objem vyprodukovaných hodnot připadající na jednotku spotřebované práce za určité období
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 6. 2017 12:47

Tak jako ne zisk ale vyprodukovanou hodnotu, ale to je zas o tom co se dela a kolik za to zakaznik zaplati. Tezko budou v globalu srovnávat metry vykopu nebo litry mlika...
Miru automatizace bych videl jako srovnatelnou, aspoň v autoprumyslu jsou roboti i u nas prakticky na všechno.
Jako ja si nejak nestěžuju, ja jsem placen ve vysledku skoro Evropsky, ale to co vidim kolem me sere.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 6. 2017 12:51

Vidis to hodne jednoduse, lidi se u nas maji dobre, hodne dobre, jen si to neuvedomuji.

Jinak vyprodukovane hodnoty jsou neco jineho, to tak brat nelze. Muzes v celku vyprodukovat hodne hodnoty velkym poctem s malou "marzi" nebo malym poctem s velkou "marzi" a vysledek je stejny.
anonymni

Odeslat příspěvekod addiction 1. 6. 2017 12:56

Ja jsem velmi neproduktivni 8-D :-(
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 6. 2017 12:59

Ale vztahuje se to na jednotku práce, za tu proste vyprodukujes nejake množství, to ma nejakou hodnotu (v podstate je to pridana hodnota, protoze material a naklady musis logicky odecist) a podil je produktivita. Opacny podil je pracnost.
Lidi se u nas nemaji spatne ale smerem na zapad se maji podstatne lip, ze.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 6. 2017 12:59

To je dobre, protoze pouze lenivi lide mohou hybat pokrokem
anonymni

Odeslat příspěvekod addiction 1. 6. 2017 13:29

No vida, tak jsem aspon v necem uzitecnej 8-)
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 8. 2018 10:36

Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 23. 8. 2018 12:09

Jenom další kolo souboje o dojení státu mezi Kapshem a Kellnerem.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 12. 11. 2019 17:04

Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 11. 2019 17:09

Kuvy to jsou. Zažádáno dávno, dosud nic neposlali, jsou k dispozici jen ty do zapalovače, záloha jak kráva, a staré musíme mít pořád.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 12. 11. 2019 17:09

co to je za blabol? oni osobaky nekdy stojej na hranicich v schengenu? a i kdyby se stalo tak prece nikdy nestoji kamiony a osobaky v jedny fronte.kamionaci at si tam stojej treba tejden kdyz jsou kokoti a nechavaj to na posledni chvili.to je jejich problem.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 11. 2019 17:40

Ona se z toho zase dělá věda, stejně jako když strašej, kolik lidí nemá vyměněné řidičáky. Prostě nejezdí...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků