Už je to tady:Poslanec navrhuje soukromé radary u silnic.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod King of Potato People 23. 10. 2007 09:59

kolik stoji takova trojnozka? koupim dve :) a budete cvakat jak mourovati smradi!!!
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 10. 2007 10:04

eLzyx píše:... vždycky je tu možnost, že si to někdo v soukromé firmě přikrášlí, aby z toho měl co největší zisk.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Skyline 23. 10. 2007 10:11

DoubleSix: nesmis byt o vikendech zalezlej doma ;-) Nicmene jsi mi na otazku neodpovedel.

ad nesmyslnost - jasny priklad je buzeracni mereni na dalnici, kdy je snizeni rychlosti pomoci prenosnych znacek na prehlednem useku, kde se nic nedeje, teda krome toho, ze se tam meri. Spousta jinych mist ma pak omezeni, ktera z povahy provozu maji opet vyznam jen pro mereni, napr. znacka 40 km/h v miste pred dirou v silnici, kterou de facto ukoncuje az 2 km vzdalena obec (znam takove misto). O hromade jinych mist nema smysl psat obecne, navic pokud takova mista neznas (dle toho, ze se me na to ptas), je to zrejme zbytecna debata.

ad spravne - ptal jsem se, proc povazujes za spravne buzeraci u skoly v nedeli, coz zjevne povazujes, jak vyplyva z tvych ostatnich prispevku.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod petrklm 23. 10. 2007 10:11

Skyline: bez komentáře, radši...
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Skyline 23. 10. 2007 10:12

petrklm: pravda holt boli.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 10. 2007 10:15

Skyline : ano, odpověděl sis správně, pokud by někdo v neděli kontrolovat 30km/h u školy na přechodu, budu to považovat za totálně nesmyslnou činnost, která odporuje zdravému rozumu.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 23. 10. 2007 10:17

Skyline píše:petrklm: pravda holt boli.

Ale houby, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Opravdu jsem neviděl v neděli na silnici policajta jak měří před školou 30ku. Stejně tak jsem neviděl měřit za 40 kůly díře. Dá se říct že vícekrát než mě měřili jsem tahal z příkopu mahry co si mysleli jak umí řídit.
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 23. 10. 2007 10:21

to DoubleSix:
asi takhle
vezmu krajní případ ... všichni řidiči budou jezdit podle předpisů(nebo jen velmi malé procento lidí je bude porušovat)
policie nevybere nic - policajti jsou placeni ze státního rozpočtu ať se děje, co se děje.

soukromník nevybere nic - z čeho on zaplatí lidi, co ten radar obsluhují? Z čeho zaplatí použitou techniku? To tu firmu bude stát dotovat, aby nezkrachovala? Nebo zvedne sazby za přestupky? To snad ne!
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 10. 2007 10:23

Skyline píše:petrklm: ja si myslim, ze blb ses. Havarie bohuzel nejcasteji nezpusobuji ti, co jedou rychle, ale ti, co jedou sice relativne pomalu, ale zato jako prasat. Prikladem je treba ten kreten, ktery nedodrzoval bezpecnou vzdalenost a proto se tam podle tebe "ten blb, co predjizdel" narval. Kdyby ten tvuj "slusnak", co jel v kolone dodrzoval bezpecnou vzdalenost (stacila by 1 sekunda, tedy 25 metru), nikdo by se nikam rvat nemusel, protoze by tam bylo mista dost. To je bohuzel hlavni problem retardu, ze si o sobe mysli, ze kdyz jedou v limitu, tak to staci a jsou ti spravni.
Takže předjíždění kolony vyšší rychlostí než je povoleno považuješ za menší přestupek než dodržování bezpečné vzdálenosti.

Hmm, a ty sám dodržuješ bezpečnou vzdálenost? Kolik si necháváš odstup od aut před tebou, když jedeš po dálnici?
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod petrklm 23. 10. 2007 10:24

Poruším jednu svou zásadu, že s prudičem nemá cenu diskutovat :-). Ale zkusím to, dneska mám dobrou náladu. To auto, který se nacpalo do kolony, se v ní samozřejmě nerozpustilo jako kostka cukru v horkym čaji, ale všichni za ním mu museli udělat místo - sám říkáš, že je potřeba 25 metrů, takže plus nějakejch 6 k tomu (Ford Tranzit) a na problém je zaděláno. Nikdy nevíš, kdo takhle po ránu v tý koloně jede, každej nemá tvoje schopnosti dokonale ovládat auto, jsou tam i začátečníci, kteří se můžou leknout... a testovat jejich schopnosti tímhle způsobem je nezodpovědný.
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod j2j 23. 10. 2007 10:33

Rebikvpanice píše:

Ale houby, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Opravdu jsem neviděl v neděli na silnici policajta jak měří před školou 30ku. Stejně tak jsem neviděl měřit za 40 kůly díře. Dá se říct že vícekrát než mě měřili jsem tahal z příkopu mahry co si mysleli jak umí řídit. /quote]

Počkej si až bude hezké počasí a některou neděli vezmi rodinu do pražské ZOO. Cestou se projíždí okolo školy, kde je 30. Budeš mít tak 80% šanci, že tě tam MP změří. Naposledy se touto bohulibou činností zabývalo hned 8 strážníků najednou!!! Dva měřili a ostatní chytali. Tomu říkám efektivní využití prostředků z našich daní. :tleskani
j2j
Nováček

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 10. 2007 10:35

eLzyx píše:to DoubleSix:
asi takhle
vezmu krajní případ ... všichni řidiči budou jezdit podle předpisů(nebo jen velmi malé procento lidí je bude porušovat)
policie nevybere nic - policajti jsou placeni ze státního rozpočtu ať se děje, co se děje.

soukromník nevybere nic - z čeho on zaplatí lidi, co ten radar obsluhují? Z čeho zaplatí použitou techniku? To tu firmu bude stát dotovat, aby nezkrachovala? Nebo zvedne sazby za přestupky? To snad ne!z/quote]Jakl jsem zmínil, výchova, ne represe, to by pomohlo.
Tys asi moc dobře nečetl moje příspěvky viď. Nevyjádřil jsem svůj souhlas s měřením rychlosti soukromou osobou, jen jsem poznamenal následující:
quote]Co se týče měření rychlosti soukromou osobou. Může i být, ale musí se k tomu nastavit správná pravidla a dohled. A to si myslím bude problém. Korupce je jak u policie, tak i v soukromém sektoru, takže fakt, že měřit může jen policie nezabrání korupci při vymáhání pokut za vyšší rychlost.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod j2j 23. 10. 2007 10:40

DoubleSix píše:Jasně, každé podnikání je za účelem zisku a to se asi promítne i do chování soukromých firem, pokud jejich činnost nebude detailně popsána a kontrolována. Únik osobních údajů, případně zneužití informace je závažná věc.
Ale od toho jsou odborné diskuze, které by toto měly rozebrat ze všech pohledů a dát poslancům jasné stanovisko, jestli ano nebo ne.s/quote]

...aha, takže měření svěříme soukromé osobě a pak najmeme více úředníků/policistů, aby její práci kontrolovali...geniální :tleskani
j2j
Nováček

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 23. 10. 2007 10:44

j2j píše:
Rebikvpanice píše:

Ale houby, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Opravdu jsem neviděl v neděli na silnici policajta jak měří před školou 30ku. Stejně tak jsem neviděl měřit za 40 kůly díře. Dá se říct že vícekrát než mě měřili jsem tahal z příkopu mahry co si mysleli jak umí řídit. /quote]

Počkej si až bude hezké počasí a některou neděli vezmi rodinu do pražské ZOO. Cestou se projíždí okolo školy, kde je 30. Budeš mít tak 80% šanci, že tě tam MP změří. Naposledy se touto bohulibou činností zabývalo hned 8 strážníků najednou!!! Dva měřili a ostatní chytali. Tomu říkám efektivní využití prostředků z našich daní. :tleskanii/quote]

Tak to jsem měl zas jednou kliku!.)
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 10. 2007 10:46

j2j píše:
DoubleSix píše:Jasně, každé podnikání je za účelem zisku a to se asi promítne i do chování soukromých firem, pokud jejich činnost nebude detailně popsána a kontrolována. Únik osobních údajů, případně zneužití informace je závažná věc.
Ale od toho jsou odborné diskuze, které by toto měly rozebrat ze všech pohledů a dát poslancům jasné stanovisko, jestli ano nebo ne.s/quote]

...aha, takže měření svěříme soukromé osobě a pak najmeme více úředníků/policistů, aby její práci kontrolovali...geniální :tleskani//quote]Já ale nikde neříkám, že to je správné, nauč se číst.
equote]Ale od toho jsou odborné diskuze, které by toto měly rozebrat ze všech pohledů a dát poslancům jasné stanovisko, jestli ano nebo ne.n/quote]
Prostě vyjde z toho, že nelze systém nastavit tak, aby byl ekonomický a přitom spravedlivý a celé se to zavrhne.
Jinak kontroly právnických osob se provádí (ze strany finančního úřadu, úřadu práce, atd.) dost často. Nemyslím, že by se muselo najmout spousta lidí navíc. Spíš lépe využít ty, co už tam sedí (aby třeba celý den nehráli karty na počítači, jak se často děje). :mrgreen:
DoubleSix
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka