nehoda,poradte,som v *****

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marc159 7. 9. 2007 19:54

Jouda: Pravda. Na to jsem zapomněl :)
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod Vslayer 7. 9. 2007 20:59

Procitam si tady okolni temata o havarijnim pojisteni a chci se ujistit, ze to chapu spravne - ja si muzu vybrat, jestli chci opravu rozpoctem (tzn. - likvidator pojistovny odhadne skodu, odecte spoluucast a vyplati penize) anebo si to necham opravit, zaplatim to a pojistovna mi ti penize vrati (minus spoluucast)?

Je to tak?
Vslayer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jintaj 8. 9. 2007 22:12

Já zažil podobnou situaci před 3 lety. Ve Vídni jsem couval jednosměrkou se šikmo stojícími auty a otřel se bokem o nárazník BMW 7 rv.1991 (chromovaný s gumovou lištou). Já měl lehce promáčklý levý zadní blatník ze strany, on šmouhu na gumě. Viděla mě nějaká xenofobní Milka, začala ječet a zavolala policii. Ta přijela, vše zaprotokolovala, majiteli nechala za okýnkem cedulku, aby v případě nutnosti kontaktoval její oddělení a bez pokuty se rozloučila. O to větší bylo překvapení, když mi pojišťovna dala po 2 měsících vědět, že ten chlápek si na mně nárokoval zničení celého pravého boku vozidla (1000€). Kupodivu se Koopeartiva vůbec nepozastavila nad tím, co bylo v kopii policejního protokolu a vše mu bez problémů uhradila. No, zkrátím to, druhý den jsem mazal k jiné pojišťovně.....
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod marepa 9. 9. 2007 07:36

BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Vslayer 9. 9. 2007 12:05

To je hruza! Beha mi mraz po zadech, ta zenska musi byt uplnej blazen. Proste dokud neprorazi ven, tak se nevzda.
Vslayer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vslayer 10. 9. 2007 11:50

Spoluucast - 10K (tvrdil mi, ze rozpoctem to resit nejde - proc nevim, proste nejde).

- autorizovanej servis 11,5K
- firma Kladivo s.r.o 6K
- garaznik tady naproti 4K

takze 4K v *****.
Vslayer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yetti7 10. 9. 2007 13:03

RadekP píše:jééé lidi, dyť je to jen auto, spotřebák, pokud jsem si všim tak tu nikomu nezmuchlali nějakej životní sen za XX melounů

ovšem pokud někdo málo a leta si šetřil na auťák, kterej považuje za půlku svýho já a vůbec svoji vizitku, pak je to opravdu těžký, jaká hrůza, škrábanec na nárazníku :o)

plně souhlasim s tim, že když něco poškodim, tak tam necham na sebe kontakt ... ale rozvíjet tu teorie jak škrábanec hned prorezne atd ... heršvec co to máte za auta ? to musí bejt rezavý už z výroby, protože jinak jde škrábanec i samodomo zvčas zadělat, a když už auto po 15 letech rezavět začne, tak určitě na kritičtějších místech než na nárazníku

a s tim nárazníkem je to vůbec sranda, že z toho vzniknul pomalu nejdražší díl, kterej si lidi leštěj, pucujou a blejskaj ... no rozhodně do nikoho nenarážim, na parkovišti se koukam jak otvíram dveře a kam couvam, ale dělat ze škrábanců vědu za 5000 ? to si snad děláte srandu ... ujišťuju vás že na funkci škrábanec nebude mít vliv, a pokud je to funkce předsousedochlubivá - tak taky ne, ostatní si nějakejch škrábanců na cizim autě faktr nevšímnou, takže klid proboha :))e/quote]

i sen za xx mega je spotřebák. o to tady nejde, jde o princip, takhle bys mohl neustále vydělávat a zvelebovat svůj životní prostor a nějaký de*il ti to bude ničit? co kdyby ti udělal rejhu do lcd? taky bys byl tak v klidu, když by ti řekl, že je to spotřebák?
Yetti7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kepke 10. 9. 2007 13:40

Vslayer píše:

To je hruza! Beha mi mraz po zadech, ta zenska musi byt uplnej blazen. Proste dokud neprorazi ven, tak se nevzda.

solidní video, uvědomila si co vůbec udělala? :shock: :roll: Mr. Green
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod Orange devil 10. 9. 2007 22:32

Ono někdy je lepší na nic nečekat. Jednou, po menší večerní pařbě, jsem měl ráno tak ještě 0,8-1 promile. Nejížděli jsme do takový užší jednosměrky, kde v pravo parkovaly podélně auta. Normálně si tam zatočím a najednou mi auto jakoby pořádně zaškube. Říkám kolegovi, kua, co je? A on na mě, ty voe vzals s náma dvě další auta. Já zapomněl, že táhnem ještě nákladní vozejk. Naštěstí to byly obě Š 100, jedna zadek, bok a předek, jak jsem ji hodil na tu před ní, druhá zadek. Kvůli takovejm starejm pixlaám přece nepřijdu o papíry. Tak jsme nasedli a pokračovali v krasojízdě, nebudu přece ožralej volat policajty. Do dneška, když si na to vzpomenem, se ukrutně chechtáme Mr. Green
Tuneři všech zemí spojte se !!!
Škoda Fabia 1,2 HTP, vytuněno 40 kW ->> 85 kW
Powered by chiptuning
Orange devil
Nováček

Odeslat příspěvekod RadekP 10. 9. 2007 23:00

Yetti nevím jakou má vliv případná rejha na funkci nárazníku, u lcd to může být dost závažný problém :)) ale spotřebák to samozřejmě je, stejně jako většina aut okamžitě po nákupu ztrácí hodnotu a za rok je nahraditelný levnějším a kvalitnějším modelem

Naproti tomu jsou jiné věci, abstraktní i zcela hmotné, které věkem, používáním, počtem majitelů atd. hodnotu neztrácejí, jsou unikátní, nenahraditelné a vyjímečné - a není to tedy spotřebák.

Proto mne nepřestane udivovat smrtelná vážnost, s jakou kdosi bere náraz do - ano do nárazníku ... sériového automobilu. Navíc když tu létají mnohatisícové ssumy za škrábanec, pak je opravdu na místě zamyslet se spíš nad tím, kdo za to může - zmatkující řidič na parkovišti, nebo výrobce, produkující nesmyslný předražený a nefunkční brak ? a nebo kupující, který je ochoten takový šunt koupit a ještě uctívat jako svůj nejpřednější a nedotknutelný fetiš ?

Chápu že ve společnosti kde měla kdysi škoda-120 cenu staršího domu i s pozemkem se náhle dostupný automobil stal zejména pro slabé sociální vrstvy modlou, ale proboha máme skoro 20 let něco jako kapitalismus :))
RadekP
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod paveld 11. 9. 2007 22:16

radekp: jo, dobre mas svuj nazor neberu ti ho, ale tak si ten naraznik otloukej o neco jinyho nez cizi auta. pro tebe to asi je jen "naraznik serioveho automobilu" jak pises.
Pro me a spoustu dalsich lidi ne! Proc ho mit otluceny a poskrabany kdyz ho muzu a chci mit pekny?
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod paveld 11. 9. 2007 22:19

RadekP píše:Chápu že ve společnosti kde měla kdysi škoda-120 cenu staršího domu i s pozemkem se náhle dostupný automobil stal zejména pro slabé sociální vrstvy modlou, ale proboha máme skoro 20 let něco jako kapitalismus :))//quote]

No, moje auto novy stalo tak jako starsi barak :twisted:
paveld
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kepke 11. 9. 2007 22:31

paveld píše:
RadekP píše:Chápu že ve společnosti kde měla kdysi škoda-120 cenu staršího domu i s pozemkem se náhle dostupný automobil stal zejména pro slabé sociální vrstvy modlou, ale proboha máme skoro 20 let něco jako kapitalismus :))//quote]

někdo se radši natáhne v obýváku a někdo si sklopí přední sedačky :mrgreen:
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod MKMAN 11. 9. 2007 22:44

[quote="RadekP"]Yetti nevím jakou má vliv případná rejha na funkci nárazníku, u lcd to může být dost závažný problém :)) ale spotřebák to samozřejmě je, stejně jako většina aut okamžitě po nákupu ztrácí hodnotu a za rok je nahraditelný levnějším a kvalitnějším modelem

Naproti tomu jsou jiné věci, abstraktní i zcela hmotné, které věkem, používáním, počtem majitelů atd. hodnotu neztrácejí, jsou unikátní, nenahraditelné a vyjímečné - a není to tedy spotřebák.

Proto mne nepřestane udivovat smrtelná vážnost, s jakou kdosi bere náraz do - ano do nárazníku ... sériového automobilu. Navíc když tu létají mnohatisícové ssumy za škrábanec, pak je opravdu na místě zamyslet se spíš nad tím, kdo za to může - zmatkující řidič na parkovišti, nebo výrobce, produkující nesmyslný předražený a nefunkční brak ? a nebo kupující, který je ochoten takový šunt koupit a ještě uctívat jako svůj nejpřednější a nedotknutelný fetiš ?

Chápu že ve společnosti kde měla kdysi škoda-120 cenu staršího domu i s pozemkem se náhle dostupný automobil stal zejména pro slabé sociální vrstvy modlou, ale proboha máme skoro 20 let něco jako kapitalismus :))[/quote

právě ty jsi obrázek té doby. právo vlastnit majetek je nedotknutelné a nikdo neremcá ž emu někdo rozbil auto ale to že se k tomu nemá a to je projevem degenerace společnosti.

Promiň na své auto se chci spolehnout a osobně i myslím že to jak do toho auta mlátí na tom parkáči opakovaně se třeba na trval e špatné geometrii klidně mohlo podepsat.

a co u starších aut koroze? bouračka vydržela vždy víc než vykitovanej slepenec.
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod paveld 11. 9. 2007 23:13

kepke píše:
paveld píše:

někdo se radši natáhne v obýváku a někdo si sklopí přední sedačky :mrgreen:g/quote]

hele, ja o obyvak nouzi nemam :mrgreen:
paveld
Pozorovatel

Předchozí stránka