ukončení přednosti zprava

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod rail 2. 9. 2007 11:19

V dopravních řádech, které se na tyto parkoviště zpracovávají se mimo jiné uvádí, že komunikace na parkovištích jsou účelové komunikace a na ty zákon č. 361/2000 Sb. platí. Typ pozemní komunikace se určuje dle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích.
Naposledy upravil rail dne 2. 9. 2007 11:20, celkově upraveno 1
rail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Předseda 2. 9. 2007 11:20

Zajímavý že všichni kdo na těch parkovištích nabořej auto volaj policii kuli pojištovně. Že se jim na to policajti nevys.erou, když to není veřejná komunikace :hm A pojištovna taky... Zajímavý, co?
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 2. 9. 2007 16:33

Michal P píše:A jaká pravidla tam teda platí ? žádná ? to je nějaká blbost já tam budu furt jezdit podle normálních pravidel. To si jako mám před vjezdem na soukromý pozemek vyžádat nějaký jejich pravidla provozu nebo chtít potvrzení že se tam maj používat pravidla pro provoz na pozemních komunikacích ??
m/quote]


Presne tak.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 2. 9. 2007 16:36

[quote="Předseda";Zajímavý že všichni kdo na těch parkovištích nabořej auto volaj policii kuli pojištovně. Že se jim na to policajti nevys.erou, když to není veřejná komunikace :hm A pojištovna taky... Zajímavý, co?./quote]

Ale oni se jim na to uz nekolikrat vys*ali. Vim o dvou pripadech (jednou parking, jednou cerpaci stanice), kdy proste prijeli policajti a rekli sorry tohle neni verejna komunikace, nazdar. Komicke na tom je, ze tam neplati ani povinne ruceni ani havarijka. Takze krome urceni vinnika je jeste problem kdo zaplati skodu. Tohle je dost kvalitne nedoresena vec v CR legislative.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 3. 9. 2007 06:51

No ono je to tak,že ani sami cajti v tom nemají jasno a občas to samé řešejí podle různých paragrafů.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaK 3. 9. 2007 11:46

Když vidím že zhruba 50% lidí vůbec o nějaké přednosti zprava nic netuší, a jezdí stylem "když jedu rovně tak mám přednost", tak holt nezbývá než jim to napsat na velikou ceduli a doufat, že si to aspoň přečtou.
Větší problém je, když jako například v Rychnově n.K. na náměstí v místě kde předtím byla padesát let hlavní a vedlejší, prostě značky odmontují a nechají to tak, to se potom dějí věci. Kdybych se o tom nemluvilo v práci, asi bych si toho ani nevšiml a dál jezdil "po hlavní". :-) Rychnov je vůbec takové divné město. Tam snad na dopravním hulí trávu nebo co....
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 3. 9. 2007 12:09

Dusan píše:Komicke na tom je, ze tam neplati ani povinne ruceni ani havarijka.

Na rozdíl od zprostředkovaných zpráv mám osobní zkušenost s poškozením vozidla na místě mimo veřejné komunikace. Stalo se tak na takovém podivném prašném parkovišti, nějaký jouda mi naboural dveře zaparkovaného auta. Policie normálně přijela, zjistila, že se tak nestalo na veřejné komunikaci, předala věc na příslušné místo, a pojišťovna zaplatila škodu z povinného ručení toho, kdo mi auto poškodil. Ptal jsem se i na pojišťovně škůdce Mr. Green (Kooperativa), a prý povinné ručení pokrývá i případy, kdy dojde k poškození majetku třeba i na polní cestě.
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 3. 9. 2007 12:44

ron.jeremy píše:Na rozdíl od zprostředkovaných zpráv mám mb]osobní
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 3. 9. 2007 13:10

rail píše:V dopravních řádech, které se na tyto parkoviště zpracovávají se mimo jiné uvádí, že komunikace na parkovištích jsou účelové komunikace a na ty zákon č. 361/2000 Sb. platí. Typ pozemní komunikace se určuje dle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích. /quote]

Obecně je to takhle (odpověď jednoho úředníka na dopravním odboru Prahy 2 na podobnou otázku:
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 3. 9. 2007 13:14

Dusan píše:Budte rad, ze vam to zaplatili.

To sakra jsem! Mr. Green Dveře na moje auto stály víc, než auto, které je zničilo. :x
xquote="Dusan"]Ucinili to totiz zcela dobrovolne a pokud by vas odmitli, tak byste mel Smolika Pacholika a zastani byste nikde nenasel. Je to na individualnim posouzeni pojistovny.

Otázkou je, jak je to pojaté - u povinného ručení se jedná o škody způsobené provozem vozidla, a dle té pojišťovny je to kdekoliv. Ptal jsem se i na mojí pojišťovně, a pohlíží na to stejně. Pokud by to bylo havarijní pojištění, a způsobil jsem si při závodu v autokrosu přes pole Mr. Green škodu na vlastním vozidle, pak by asi havarijní pojištění moc proplácet nechtěli (což bych víceméně chápal).
Je zajímavé, že by to posuzovali takhle "podle huby" - nemáš přesnější informace těch případů, kdy plnění pojišťovna zamítla, z jaké pojistky, za jaké situace? :hm
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaK 3. 9. 2007 13:26

Dusan píše:
ron.jeremy píše:Na rozdíl od zprostředkovaných zpráv mám mb]osobní
Naposledy upravil JirkaK dne 3. 9. 2007 13:29, celkově upraveno 1
JirkaK
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 3. 9. 2007 13:28

Dusan píše:
Budte rad, ze vam to zaplatili. Ucinili to totiz zcela dobrovolne a pokud by vas odmitli, tak byste mel Smolika Pacholika a zastani byste nikde nenasel. Je to na individualnim posouzeni pojistovny. Jsou znamy opacne pripady. Napriklad pri ruznych akcich mimo silnice jako jsou treba letiste nebo okruhy je rovnou v propozicich uvadeno, ze se nejedna o verejnou komunikaci a tudiz si za skody kazdy ruci sam.


Jenomže ty mícháš dohromady různý věci - letiště rozhodně účelová ani jiná komunikace není, protože je pro letadla ale ne pro auta.

Parkoviště u supermarketu je nejen účelová, ale hlavně taky veřejná komunikace. To, jestli je komunikace veřejná, neurčuje to, komu patří, ale to, jak se využívá. Pokud je něco normálně napojený na veřejný silnice, veřejně přístupný a určený k tomu, aby tam veřejnost jezdila, tak to JE veřejná komunikace.
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 3. 9. 2007 13:58

bob ash píše:Jenomže ty mícháš dohromady různý věci - letiště rozhodně účelová ani jiná komunikace není, protože je pro letadla ale ne pro auta.

Parkoviště u supermarketu je nejen účelová, ale hlavně taky veřejná komunikace. To, jestli je komunikace veřejná, neurčuje to, komu patří, ale to, jak se využívá. Pokud je něco normálně napojený na veřejný silnice, veřejně přístupný a určený k tomu, aby tam veřejnost jezdila, tak to JE veřejná komunikace.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 3. 9. 2007 14:07

bob ash píše:Parkoviště u supermarketu je nejen účelová, ale hlavně taky veřejná komunikace. To, jestli je komunikace veřejná, neurčuje to, komu patří, ale to, jak se využívá. Pokud je něco normálně napojený na veřejný silnice, veřejně přístupný a určený k tomu, aby tam veřejnost jezdila, tak to JE veřejná komunikace. /quote]


No ono by klidně mohlo to parkoviště bejt i neveřejný, stačilo by k vjezdu dát značku zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou "neplatí pro zákazníky hypáče". Nakonec takhle to i některý firmy mají. Jestli je to komunikace veřejná či ne určuje vlastník (policie může na návrh vlasníka omezit provoz na účelové komunikaci je to skoro doslovně)

Ale z hlediska platnosti zákona o provozu na pk je úplně jedno jestli je to účelovka veřejná nebo neveřejná, tam je rozhodující jestli to vůbec účelovka je či neni. :)
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ardeth 3. 9. 2007 14:31

Kde to je v hk?
Tak ono je to asi kvuli tomu,protoze malokdo si uvedomi,ze na parkovistich u supermarketu je prednost zprava...proste tam kazdej jede jak chce.
Ardeth
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků