Zelená písmena na registrační značce?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zajDee 30. 8. 2007 16:34

Zdravíčko všem,
nedá mi to a musím se zeptat znalejších... :-)

V posledních několika dnech jsme s přítelkyní na silnici zahlédli dvě různá auta (neptejte se mě, co to bylo za modely, nesledoval jsem), jejichž registrační značka byla vyhotovena zelenými písmeny na bílém podkladu.

Jal jsem se tedy hledat a přemýšlel jsem, co to mohlo být za značky. Ale přesto mě nic moudrého nenapadlo, tak se ptám tu.

Podle vyhlášky ministerstva dopravy a spojů č. 243/2001 mají zelená písmena na bílém podkladu tři druhy registračních značek:
- vozidla vybavená průkazem historického nebo sportovně historického vozidla bez registrační značky
- zvláštní registrační značka trvale manipulační
- zvláštní registrační značka pro zkušební účely

Nutno podotknout, že RZ na vozidlech byly úplně normální, až na tu barvu písmen. Jedna byla ze středočeského kraje a druhá z prahy, bylo to klasické xSx xxxx a xAx xxxx. Veteráni to být nemohli (takové značky by měly podobu V xxxx, příp. yyV xxxx, kde yy by bylo dvojčíslí kraje), takže zbývají jen trvale manipulační nebo zkušební značky.

Jenže ani na ty to nesedí... Podle dokumentů na:
http://www.rz-nej.czweb.org/rztab2.htm#RANGE!C449
http://www.feudal.cz/spz/dokumenty/regtab2004.pdf
http://www.feudal.cz/spz/html/2002-dosud.htm
by měly být značky pro zkušební účely s písmenem F. Sportovní značky jsou na tom podobně, jako veteráni, jen místo V mají R. Trvale manipulační značky by sice měly mít písmeno kraje, ale podle zákona by měly písmenem kraje vždy začínat, což nebyl tenhle případ.

Napadá tedy někoho, co jsme to vlastně viděli za přelud?:-D

Díky
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haloo 30. 8. 2007 17:43

Nemaji zeleny pismena auta z pujcovny?
Haloo
Nováček

Odeslat příspěvekod zajDee 30. 8. 2007 17:47

Haloo píše:Nemaji zeleny pismena auta z pujcovny?

No něco podobného bylo u starých značek -- cituju z Wikipedie:
iquote="Wikipedia"](...) Barevně byla odlišena vozidla z půjčoven (červená písmena) (...))/quote]
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ds 30. 8. 2007 17:50

nemají. Zelená značka je nejčastěji tzv. "převozní" a mají ji dealeři na předvádění dokud není auto zaregistrováno. Každá jízda se musí zapsat do knihy jízd (která patří ke značce, ne autu, na každou převozku tak postupně může jezdit víc aut), která slouží místo techničáku. V Brně ale máme takové značky ve formátu B XXXX - jiný tvar si nedokážu vysvětlit.
ds
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trophy 30. 8. 2007 17:55

a modrá písmena???
EDIT: už nic
Naposledy upravil Trophy dne 30. 8. 2007 18:22, celkově upraveno 1
Když to nejde po dobrém, dělej to násilím. Jestliže se to ulomí, šlo o vadnou součástku...
Trophy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 30. 8. 2007 18:01

se trochu vtěřím... CD v ovalu je diplomat, ne? jenom, že ju nas s tim jezdí vietnamci ve felině :)
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 30. 8. 2007 18:16

Tarwas..jasne, ze je tro diplomat:-)..vidis tak ty vetve maj asi diplomatickou imunitu..tak maj felinu na praseni :D
Wracker
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 30. 8. 2007 18:18

a je za tu nálepku nějaká pokuta? :twisted:
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 30. 8. 2007 19:23

to nevim zagoogli :-)
Wracker
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 30. 8. 2007 19:53

Tarwas píše:a je za tu nálepku nějaká pokuta? :twisted:-/quote]

Když ji nebudeš lepit přes RZ, tak asi ne :D
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zajDee 30. 8. 2007 19:55

ds píše:(...) Zelená značka je nejčastěji tzv. "převozní" a mají ji dealeři na předvádění dokud není auto zaregistrováno. (...) V Brně ale máme takové značky ve formátu B XXXX - jiný tvar si nedokážu vysvětlit. /quote]

Však tohle jsem zmiňoval, právě ten tvar značky mě zaskočil. A že dvě značky ze dvou krajů během dvou dnů... :-)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajda 30. 8. 2007 22:15

Trvale manipulační jsou ve tvaru A 1234 (podle kraje) veteránské V 1234 nebo nyní nově 01V 1234, kde dvojčíslí před V určuje kraj. Podle pořadí v abecedě 01=A, 02=B atd. Stejně je to se soutěžními auty, kde je první písmeno R Tedy 01R 1234.
Poslední jsou zkušební značky F. ve tvaru F 1234
JIné zelené značky u nás nejsou. V Německu zelená barva značí tuším osvobození od silniční daně nebo nějakou podobnou výhodu.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 30. 8. 2007 22:21

Pajda píše:JIné zelené značky u nás nejsou. V Německu zelená barva značí tuším osvobození od silniční daně nebo nějakou podobnou výhodu.o/quote]

Tak to jsem tedy jelen :-) Německá značka to stoprocentně nebyla, tu poznám. Mate mě struktura písmen "jako u našich značek" (vč. pravidla "první písmeno=označení kraje", přičemž formát se shodoval s normálníma značkama, tj. ne s veteránskýma, sportovníma, atp.), rozložení písmen "jako u našich značek".
Ale dal bych ruku do ohně za to, že jsem je viděl. Bohužel obě jen zepředu (byla to auta v protisměru). Kdybych (ne)viděl vzadu nálepky STK a emisí, byli bychom buď moudřejší (že to neby RZ z ČR) nebo bychom měli ještě víc zamotanou hlavu (RZ, které u nás nejsou, ale přesto byly vydány?:-))...
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Předseda 30. 8. 2007 22:21

zajDee píše:
Tarwas píše:a je za tu nálepku nějaká pokuta? :twisted:-/quote]
Když ji nebudeš lepit přes RZ, tak asi ne :D-/quote]
Samotná nálepka je ti k hownu. Musíš mít RZ s CD a modrym písmem. Nálepka jako taková neřeší nic
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 30. 8. 2007 22:25

a můžou mě pak zastavovat? :twisted:
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků