Dálniční známka 2008: 1000Kč

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kefish 30. 8. 2007 15:03

Dal jsem Nemecko a Rakousko jako dva priklady, jak se da hospodarit s penezi, ne jestli to ma byt zadarmo.

Pokud budu platit srovnatelnou castku jako se plati v Rakousku vztazenou k cene prace delniku na silnicich, pak s tim nemam problem. Problem mam s tim, ze ty penize, at jich bude libovolne mnozstvi, nepujdou na dalnice, ale do nekolika soukromych kapes, prip. cikanum atd.

Ucpanost dalnic nebo neomezena rychlost s tim naprosto nesouvisi, bavime se o kvalite.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 30. 8. 2007 15:10

Ja si myslim ze vetsina problemu nasich dalnic by se vyresila pridanim tretiho pruhu - takhle je to bud a nebo. Bud jedu 150 v levym a nikdo me nepredjede, nebo jedu 110 v pravym a kazdy 3 kilometry zazivam krizovku kdyz chci predjet kamion...

1000 by se mi nezdalo moc, ale jel sem za posledni tejden 4x za sebou do brna a zpatky a jeste ted mi huci v hlave.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ufi 30. 8. 2007 15:10

jelikož jsem na dálnici aspoň 2-3x týdně, tak mě ta stovka nevadí. i proto, že jezdím většinou po d8, d11 kolem poděbrad a d1, úsek do mirošovic, tzn. po velmi dobrých úsecích.
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 30. 8. 2007 15:12

Treti pruh nepomuze. Nepomaha ani v nemecku a ani na tom kusu D1 u Prahy. Jedina zmena , ktera pomuze je zmena mysleni lidi. Pokud se budou vsichni chovat stejnym zpusobem jako do ted, tak tech pruhu muze bejt treba 10.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 8. 2007 15:13

Ja sice jezdim nejcasteji po tankodromu co vede z Vyskova do Olomouce (zlata D1), ale stejne jsem rad ze se za osobaky neplati myto. Takhle jsem z Brna v Ostrave za 2 hodiny, po okreskach minimalne jednu navic.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Yorkin 30. 8. 2007 15:39

ds píše: To by teda nejspravedlivější nebylo. Pokud budeme totéž uvažovat u nafty, zaplatí za dálniční poplatek i městská Karosa Dopravního podniku, která nikdy nevyjede z ahranice města.h/quote]

Nejspravedlivější píšu proto, že jistě i karosa DP Dolní Suchá opotřebovává nějakým způsobem silnice. Dokonce bych řekl, že opotřebovává i víc, než já v osobáku. Řekněme v podobném poměru jako její/moje spotřeba. Takže je fér, ať na to opotřebení přispěje via spotřební daň na paliva.
Dálniční známka/mýto se na dálnice vztahuje jen proto, že stát +- oprávněně očekává, že ty peníze vytáhne z řidičů, kterým to ruku neutrhne (jezdí pravidelně po dálnici ergo jsou ekonomicky natolik zdatní, aby je tisícovka moc nebolela). Zdůvodnění o čemsi extra je celkem pochybné, znám silnice, které přinášejí mnohem větší úsporu času než některé úseky dálnic a reálná průměrná rychlost tam není o mnoho menší.
Volvo XC70 2.5T + Volvo V70 2.5TDi + Saab 99 GL + Simca 1301
Yorkin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SusHa 30. 8. 2007 15:56

HrdinaJan píše:Treti pruh nepomuze. Nepomaha ani v nemecku a ani na tom kusu D1 u Prahy. Jedina zmena , ktera pomuze je zmena mysleni lidi. Pokud se budou vsichni chovat stejnym zpusobem jako do ted, tak tech pruhu muze bejt treba 10.

vetšina řidičů třetí pruh "neumí použít" :?
SusHa
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 8. 2007 15:58

Budou peníze na lepení pokut v arbitrážích. Na silniční siť nepůjde ani kačka.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mole 30. 8. 2007 16:01

zacnu jezdit vedle dalnice po poli... porvch je tam podobny
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 30. 8. 2007 16:20

SusHa píše:
HrdinaJan píše:Treti pruh nepomuze. Nepomaha ani v nemecku a ani na tom kusu D1 u Prahy. Jedina zmena , ktera pomuze je zmena mysleni lidi. Pokud se budou vsichni chovat stejnym zpusobem jako do ted, tak tech pruhu muze bejt treba 10.

vetšina řidičů třetí pruh "neumí použít" :?-/quote]
Spíš neumí použít ten první.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 30. 8. 2007 16:27

třetí pruh nepomůže... taťka zrovna přijel z D1 a byl *****, že se tam dvacet minut předjížděly tři kamiony do stoupání...
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 30. 8. 2007 17:39

silnice je tak rychla jako jeji nejpomalejsi usek/misto, takze pokud nebudou 3 pruhy vsude a kamionaci budou predjizdet tak jak nemaj a kde nemaj, tak muze mit dalnice treba 10 pruhu a stejne to nepomuze
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 30. 8. 2007 17:40

saman: jenze dalnice ma najezdy a vyjezdy takze pocet uzivatelu se porad meni ;)
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 30. 8. 2007 17:58

Bond007 píše:saman: jenze dalnice ma najezdy a vyjezdy takze pocet uzivatelu se porad meni ;)
a co to jako meni na predeslem, porad sou dane useky rychle jen tak jak sou rychle nejpomalejsi mista na tech usecich, pokud se ti na 3 proudem useku budou predjizdet 3 kamiony, tak mas proste smulu 8) a kdys se budou predjizdet po celou dobu dalnice, tak s tim opet nic nenadelas, nebo ty mas na hlave policenji cepec a muzes tak zakrocit :hm
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 30. 8. 2007 18:02

saman: ano, ale mezi autama jsou ruzny mezery atd ktery kompenzujou rozdil v rychlostech, to co rikas je blbost, platilo by to jen pokud by jel souvislý proud vozidel, coz vetsinou nejede protoze v pravym nikdo neni.. a vodstavnym taky ne :)
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků