Proč jezdí BMW na dálnici rychleji než ostatní auta?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod -LK- 30. 8. 2007 12:53

Deli: to jsem zjistil už jednou tuším na Niagarskejch vodopádech, kdy jsem bráchovi říkal, ať se podívá, jaký tu v americe jsou hrozný baby, třeba tu ta fuchtle zmalovaná američanka (odhadem tak dvacítka) vedle nás a ona povídá "ahoj" :-/
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Deli 30. 8. 2007 12:55

:D Stane se :D
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod speleo 30. 8. 2007 13:21

[quote="Luboš***";Akcelerační pumpička se ovládá plynovým pedálem, ale ta vůbec neslouží k nastartování (je to zřejmé i z názvu :wink: ) a jejím aktivováním dokonce vyřadíš z činnosti ten sytič. Po takové době je pouze vhodné ručně dočerpat palivo do karburátoru (ta pumpa je opravdu důmyslně skryta), ale pokud máš dobrou baterii, tak to jde i bez toho, jen se motor párkrát protočí naprázdno.e/quote]

Jo, špatně sem se vyjádřil, je to tak jak řikáš. Ale stejně - naleznou ji jen znalci, a v zimě, kdy máš promrzlou baterkou jen pár pokusů, je to docela slušný zabezpečení, to musíš uznat. S tim jen tak někdo neodjede a nedejbože když to ještě uchlastá, to je pro něj konec navždy.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod OS 30. 8. 2007 13:28

speleo píše:[quote="Luboš***";Akcelerační pumpička se ovládá plynovým pedálem, ale ta vůbec neslouží k nastartování (je to zřejmé i z názvu :wink: ) a jejím aktivováním dokonce vyřadíš z činnosti ten sytič. Po takové době je pouze vhodné ručně dočerpat palivo do karburátoru (ta pumpa je opravdu důmyslně skryta), ale pokud máš dobrou baterii, tak to jde i bez toho, jen se motor párkrát protočí naprázdno.e/quote]

Jo, špatně sem se vyjádřil, je to tak jak řikáš. Ale stejně - naleznou ji jen znalci, a v zimě, kdy máš promrzlou baterkou jen pár pokusů, je to docela slušný zabezpečení, to musíš uznat. S tim jen tak někdo neodjede a nedejbože když to ještě uchlastá, to je pro něj konec navždy. /quote]

Máte na mysli tu pumpu, co je na bloku motoru? Prostě benzínová pumpa, kterou je možno napumpovat ručně palivo?
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod Yorkin 30. 8. 2007 14:30

speleo píše: Škodovka v garáži stojí už 14 dní, věřím tomu, že 3/4 zdejších renomovaných "řidičů" by se s ní nedokázala rozject :)l/quote]

Sorry, že to tak říkám, ale NO A CO? Ne každý může být jednou nohou v hrobě :razz:, aby ho naučili v autoškole, k čemu je sytič nebo jak se pumpuje ručně benzin do karburátoru... Schopnost odjet s tou škodovkou neukazuje nic o kvalitách řidiče, říká jen, že ten člověk měl někdy příležitost jezdit se starým autem a tak se to naučil. Když jsem koupil 99, tak jsem se taky musel přeptat, k čemu je to táhlo s nápisem "CHOKE" (znal jsem jen český ekvivalent zahrdlení ;-)). Člověk se celý život učí, někdy ovládat techniku (třebaže romantickou) z roku raz dva, někdy automatický parkovací systém, co teď montuje VW do některých modelů...
Volvo XC70 2.5T + Volvo V70 2.5TDi + Saab 99 GL + Simca 1301
Yorkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 30. 8. 2007 14:32

jojo, rozhejbat škodárnu v tužších mrazech koštovalo 20 min tanec vokolo, zmrzlý ruce a vysoký stupeň *****ání :-)
Dr. 120L
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 30. 8. 2007 14:59

OS píše:Máte na mysli tu pumpu, co je na bloku motoru? Prostě benzínová pumpa, kterou je možno napumpovat ručně palivo?p/quote]

Jo, to je přesně ona. Je vidět, že jsi poučený driver 8)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Bob 30. 8. 2007 23:12

-LK- píše:
Bob píše:to myslím, že to mé teď vypadá útočněji :oops:o/quote]
Zcela jednoznačně. 300C je u mně na čele mafiánských vozidel. Zepředu i z boku to nemá chybu. Obecně to auto se mi děsně líbí, teda až na děsnej interiér.
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod paveld 30. 8. 2007 23:17

diskuze o BMW a ono to skonci u startovani skodovek...jak je to mozne? Mr. Green Mr. Green
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Předseda 30. 8. 2007 23:19

**** píše:Dříve jsem tomu nevěnoval pozornost, ale poslední dobou si všímám, že skoro každé BMW jede po dálnici rychleji než ostatní auta (nad 130-140 km/h).
Nevíte čím to je? To jim to v nižších otáčkách netáhne?h/quote]
No nevim.. Ve středu jsem jel z Plzně a pár BMW jsem potkal, ale rychle nejeli - já jel rychle. Co oceňuji na majitelých silnějších aut tak že krásně uhejbaj a člověk na ně nemusí blikat. Bez prutahu uhnou. :tleskani
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod paveld 30. 8. 2007 23:25

predseda: souhlas, ono to bude asi tim, ze ten kdo ma silnejsi auto, vi jaky to je jet rychle a potkat nekoho kdo mu neuhne, tak si to vcas uvedomi.
paveld
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Předseda 30. 8. 2007 23:47

paveld: asi víc sledujou zrcadka nebo vědomí toho, že když na chvilku zpomalej a uhnou tak to na těch 150 rozvalej během chvile, takže nemaj potřebu zaclánět.
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod paveld 31. 8. 2007 09:11

predseda: taky fakt, ale proste ten kdo ma pomalou skodovku a zvetsiny se tahne v pravym, tak proste neni tolik zvykly koukat do zrcatka (ale to ho samozrejme neomlouva!!!)
paveld
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Posraldescu 31. 8. 2007 09:30

Předseda";[quote="**** píše:Dříve jsem tomu nevěnoval pozornost, ale poslední dobou si všímám, že skoro každé BMW jede po dálnici rychleji než ostatní auta (nad 130-140 km/h).
Nevíte čím to je? To jim to v nižších otáčkách netáhne?h/quote]No nevim.. Ve středu jsem jel z Plzně a pár BMW jsem potkal, ale rychle nejeli - já jel rychle. Co oceňuji na majitelých silnějších aut tak že krásně uhejbaj a člověk na ně nemusí blikat. Bez prutahu uhnou. :tleskani!/quote]

Oni někteří řidiči silných aut pouštějí plečky ze soucitu, sám to taky občas dělám :wink:
Naposledy upravil Posraldescu dne 31. 8. 2007 09:42, celkově upraveno 2
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 31. 8. 2007 09:34

Dr. 120L píše:jojo, rozhejbat škodárnu v tužších mrazech koštovalo 20 min tanec vokolo, zmrzlý ruce a vysoký stupeň ****ání :-)-/quote]

Nebyl to zas takový problém když byla v pořádku, vlastně co pamatuju chytala mě lepší v mrazu než teplá:)

A jinak nevím zda se na mě nějak podepsalo že jsem začínal na škodárně, snad jen že na to fakt rád vzpomínám protože to byl fakt motorizmus, ten zvuk, vůně benzínu, ten kontakt s autem a silnicí:) Dnes je člověk od toho všeho úplně odřízlej...
Rebikvpanice
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka