Potrebujete navi?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Navi:
Pouzivam stale 16 %  17%  [ 16 ]
Mam ale nepouzivam stale 37 %  41%  [ 37 ]
Nemam cize nepouzivam 37 %  41%  [ 37 ]
Celkem hlasů : 90

Odeslat příspěvekod stewo99 20. 8. 2007 07:32

Potrebujete navi? alebo ju mate len preto ze to maju aj ostatni. Nieje to len vec mody? Ja navi nepouzivam ... nepotrebujem ju, podla mna su to vyhodene peniaze. Cestujem po SR+CR+PL+HU+DE a sem tam aj niekde inde ... ale este som nepobludil ...
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 20. 8. 2007 07:37

ja jezdim docela dost, takze jsem si ji poridil. Pravda, vetsinu cest mam na znama mista, takze navi az tolik nepotrebuji, ale poridil jsem si navic s TMC a uz mne to za tech 14 dnu asi 2x preneslo mimo zacpy a kolonu, coz ocenuji. Jinak to dost pouzivam na donavigovani se na presne misto. Trefim v podstate kamkoli, ale ulice neznam.

Koupil jsem si masinku, co umi prehravat i filmy, takze ja to nemam jako navic, ale proste jako multimedialni kravinku do auta. Pri tech cestach se to hodi. Jedeme domu, mlade pustim film a mam klid.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Wracker 20. 8. 2007 07:42

Radek: a kupoval si PDA nebo pevnou do auta? ja spis uvazuju o PDAcku, ze se do toho daji nahrat mapy i na kolo apod. a zvlada to i jiny multimedia..hlavne treba WIFI, ze se nekde treba pripojim k hot spotu na net.
Wracker
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 20. 8. 2007 07:45

wrac: ne, mam Mio c720. PDA jsem si nekupoval, protoze bych to realne nevyuzil. Budu uprimny a priznam, ze je to ze 60% jenom takova blbustka pro radost, kterou bych ani nepotreboval.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod stewo99 20. 8. 2007 07:52

Myslim si ze ako blbustku fto pouziva vela ludi ... tiez som najskor uvazoval ci to kupit, ale dat 15.000Sk za nieco co realne nevyuzijem je asi hlupost.
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 20. 8. 2007 07:54

stewo: zivot neni jenom o uzitecnych vecech, clovek si musi cas od casu udelat radost. Kazdopadne
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 8. 2007 07:55

Nemám.Zatím nepotřebuji.Většinou jedu známé trasy,které jezdím stále.A pokud jedu někam,kde jsem ještě nebyl,tak se kouknu na net či do mapy a hned vím kam jet.Prostě pokud pojedu někam x set kilometrů,tak mi stačí vědět,že první 3/4 cesty jedu na Brno.Pak si ohlídám sjezd a se schopnou mapou to nieje problém.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod Wracker 20. 8. 2007 07:56

Radek:no jo to je pekny zarizeni, ale to me vyjde to PDA levnejc..sice to neni tk eleganti, ale penez mam nato malo :-(

otazka na nekoho s necim s WIFI:

zajmalo by me zajmalo jesti se da pripojit treba i na net jak nektery prazsky casti davaj net zadarmo prez wifi nebo jestli to ma vubec cenu za to wifi u toho priplacet..jestli se treba pripojim akorat tam u mcdonalda tak to cenu nema..
Wracker
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marek_trefny 20. 8. 2007 08:07

Wracker - připojíš se všude tam, kde to neni zabezpečený.
Marek_trefny
Nováček

Odeslat příspěvekod speleo 20. 8. 2007 08:25

Mám to podobně jako Pavel Mareš - kouknu před jízdou do mapy, do hlavy si uložím základní body a zbytek donaviguju na místě se schopnou mapou. Nečiní mi to problém.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod dali007 20. 8. 2007 08:34

speleo píše:Mám to podobně jako Pavel Mareš - kouknu před jízdou do mapy, do hlavy si uložím základní body a zbytek donaviguju na místě se schopnou mapou. Nečiní mi to problém.i/quote]
Ja navigaci celkem pouzivam, ne jenom na to, aby me donavigovala na urcite misto, ale obcas si pro srandu navolim nejkratsi cestu a to si potom clovek zaridi, uzije krasnych okresek o kterych ani netusil ze jsou, no proste radost no a dalsi funkci, kterou vyuzivam hodne casto je cas prijezdu, to aspon vim, v kolik tam plus minus prijedu a jestli mam vic seslapnout plyn, nebo si jeste nekde odpocinout a odskocit si s piskem. :P Dalsi hezkou funkci je upozornovani na radary, coz sebelepsi papirova mapa neumi a nikdy umet nebude. Uz se mi to parkrat hodilo. :potichu
dali007
Moderátor

Odeslat příspěvekod dali007 20. 8. 2007 08:37

stewo99 píše:Myslim si ze ako blbustku fto pouziva vela ludi ... tiez som najskor uvazoval ci to kupit, ale dat 15.000Sk za nieco co realne nevyuzijem je asi hlupost.
Ja to mam jako all in one zarizeni, takze ho vyuzivam z 60% jako telefon, z 10% jako pristroj na ukraceni volne chvile (hry, web, filmy, foto.....), z 10% jako MP3 prehravac a z 20% jako navigaci. Obcas se ta navigace hodi a kdo rika ze ne, ten lze. Mr. Green
dali007
Moderátor

Odeslat příspěvekod Řepík 20. 8. 2007 08:47

nevím, jestli zrovna nutně navi potřebuji, ale mám ji a pokud jedu někam, kde to neznám či jsem ještě nebyl, tak i používám.
mapy mám nahraný v PDAčku, který mám stále u sebe, protože slouží jako telefon, firemní pošta, Internet atd. Takže jako další zařízení mám akorát GPS přjímač, který se v pohodě vleze do kapsičky u košile... Klasická mapa je v autě sice taky, ale spíše jen jako záložní řešení.
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 20. 8. 2007 08:53

[quote="Pavel Mareš";Nemám.Zatím nepotřebuji.Většinou jedu známé trasy,které jezdím stále.A pokud jedu někam,kde jsem ještě nebyl,tak se kouknu na net či do mapy a hned vím kam jet.Prostě pokud pojedu někam x set kilometrů,tak mi stačí vědět,že první 3/4 cesty jedu na Brno.Pak si ohlídám sjezd a se schopnou mapou to nieje problém.o/quote]

jj, přesně tak :-) Kombinace klasické mapy a itineráře z netu je v podstatě neomylná, jedinej zádrhel je u případných objížděk...

Ale taky jezdím v podstatě jen známé trasy. Jedinej důvod proč jsem zatím uvažoval o navigaci byly ta obvyklá místa policejních kontrol, který navigace hlásí :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod Marc159 20. 8. 2007 08:57

Já navigaci nepotřebuji, ale používám. Zatím jsem totiž nezaznamenal žádnou nevýhodu :wink:
Marc159
Inventář

Další stránka