Tak jak to tedy vlastně je?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 30. 7. 2007 10:32

Jarda2 píše:
Rebikvpanice píše:Už jsem to tady jednou psal a nikdo nic neodpověděl:) Měl někdo někdy opravdu vážněj a podstatnej problém že by mu rychlost 50/90/130 nestačila?.) Samozřejmě že jen přiměřená rychlost není vše, ale podstatně snižuje následky při havárii ač Vaší či cizí chybou.i/quote]Jistě že je to problém. Ten ale nespočívá v tom, jestli nám 50/90/130 stačí či nestačí, ale v tom, že to není přiměřená rychlost. V tom se krutě mýlíš a zřejmě nejsi sám. Jsou místa v obcích, kde je za určitých podmínek zcela zbytečné jet 50 a jsou místa, kde je za určitých podmínek 50ka vražedná. Obdobně platí mimo obce i na dálnicích. Nebo si vezmi cedule omezující rychlost na 20 - připadá ti normální jet os. autem po prázdné, přehledné suché silnici s chodníkem odděleným zábradlím rychlostí 20 km/hod?
Já vidím problém právě v tom, že díky trestání výhradně překročení max. povolené rychlosti a mediální masáži se spousta řidičů snaží jezdit max. povolenou rychlostí a zapomínají při tom, že přiměřená rychlost je často nižší.a/quote]

:) Snad nikdo na světě si nemyslí že když bude jezdit 50/90/130 že jezdí bezpečně:) Jsou to rychlosti MAXIMÁLNÍ! Jasně že jsou úseky kde je rychlost až zbytečně podsazené, ale těch je minimum.

Jde mě jen o to jestli fakt někdo měl někdy nutnou důvod tuhle maximální rychlost překročit:)
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 30. 7. 2007 10:35

PájaTHC";[quote="Rebikvpanice píše:[quote="PájaTHC";Rebikvpanice: definuj "nestačila"../quote]

Nestačila: tak jak tohle zvládnu definovat:) Prostě že byla nějaká okolnost tak důležitá že bylo nutné porušit limit 50/90/130.) /quote]

Když ti nějaký ***** shora nařídí, že musíš psát bez háčků a čárek, používat jen malá písmena a černobílý monitor, taky ti to bude stačit, ale jaksi smysl to nemá žádný. Já nehodlám rezignovat na svůj rozum a odpovědnost za své konání.

Bodový systém = čistá buzerace.

Předevčírem jsem byl svědkem bouračky, zřejmě jedna, možná dvě oběti... borka předjížděla na horizontu... ať policajti jezdí normálně v provozu a sledujou a pokutujou skutečně nebezpečné konání a neměří na čtyřproudových rovinkách, kde je 70 jen proto, aby mohli vybírat...
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod kefish 30. 7. 2007 10:39

Rebikvpanice píše:
PájaTHC";[quote="Rebikvpanice píše:[quote="PájaTHC";Rebikvpanice: definuj "nestačila"../quote]

Nestačila: tak jak tohle zvládnu definovat:) Prostě že byla nějaká okolnost tak důležitá že bylo nutné porušit limit 50/90/130.) /quote]

Když ti nějaký ***** shora nařídí, že musíš psát bez háčků a čárek, používat jen malá písmena a černobílý monitor, taky ti to bude stačit, ale jaksi smysl to nemá žádný. Já nehodlám rezignovat na svůj rozum a odpovědnost za své konání.

Předevčírem jsem byl svědkem bouračky, zřejmě jedna, možná dvě oběti... borka předjížděla na horizontu... ať policajti jezdí normálně v provozu a sledujou a pokutujou skutečně nebezpečné konání a neměří na čtyřproudových rovinkách, kde je 70 jen proto, aby mohli vybírat...
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod Yorkin 30. 7. 2007 10:41

Rebikvpanice píše::) Snad nikdo na světě si nemyslí že když bude jezdit 50/90/130 že jezdí bezpečně:) Jsou to rychlosti MAXIMÁLNÍ! Jasně že jsou úseky kde je rychlost až zbytečně podsazené, ale těch je minimum.
Jde mě jen o to jestli fakt někdo měl někdy nutnou důvod tuhle maximální rychlost překročit:)
Volvo XC70 2.5T + Volvo V70 2.5TDi + Saab 99 GL + Simca 1301
Yorkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod donald 30. 7. 2007 10:44

Pánové, já vidim největší problém v činnosti policie a jsem zvědav, co se pokusí "udělat" nový generál dopraváků, ale zároveň už jsem si na 90% jist, že jakákoliv snaha skončí na neuvěřitelném množství papírování ve státním sektoru. Troufnu si možná trochu odvážně tvrdit, že 95% procent řidičů jezdí v poho. Když pominu třeba zlozvyky jízdy po dálnici a že někdy někomu něco ujede. Ruku na srdce, komu se nestane, že něchtěne nechá dálkoví ve dne, nebo prostě udělá nějakou "blbost" za kterou se stydí ještě týden, že. Ale to neni nějaké plánovité ohrožování ostatních a ignorování všech pravidel. Těch řidičů, kteří opravdu kašlou na všechny v okolí a jsou okolí nebezpeční zas nebude tak moc. Kolik jich potkáte za den? Na 50 aut 1 ? Možná.... Bohužel policie (resp. přílušníci an silnici) jsou nuceni k co největší efektivitě a tak si práci co nejvíce ulehčují. Ani se nedivim, že nechtějí někoho sáhodlouze dostávat před přestupkovou komisi za nějaký nebezpečný, ale hůře dokázatelný přestupek, když lakonicky můžou oznámit na konci obce 58km/h. Takže, dokud nebude vůle shora, tak moc nevěřim v nějakou změnu. A nepomáhají tomu ani média. Už vidim, jak mluvčí PČR oznamuje, že chytli o 70% méně hříšníků, ale vše bylo za vážné přestupky.
Naposledy upravil donald dne 30. 7. 2007 10:45, celkově upraveno 1
donald
Nováček

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 30. 7. 2007 10:44

Yorkin píše:
Rebikvpanice píše::) Snad nikdo na světě si nemyslí že když bude jezdit 50/90/130 že jezdí bezpečně:) Jsou to rychlosti MAXIMÁLNÍ! Jasně že jsou úseky kde je rychlost až zbytečně podsazené, ale těch je minimum.
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 30. 7. 2007 10:46

kefish píše:
Rebikvpanice píše:

Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod randomf 30. 7. 2007 11:12

Rebikvpanice píše:Jednoduchá otázka s jednoduchou odpovědí:) : Má (měl) někdo rozumnej důvod proč nejezdit 50/90/130?.)9/quote]

Tys nikdy nespěchal? Proč by nemohla být třeba na D11 vyšší rychlost než 130? Dálnice je to nová, aut tam jezdí málo a od poloviny tam nesmí kamiony. 160 v rozumném autě není žádný problém.
randomf
Kabrioleťák roku 2007

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 30. 7. 2007 11:19

randomf píše:
Rebikvpanice píše:Jednoduchá otázka s jednoduchou odpovědí:) : Má (měl) někdo rozumnej důvod proč nejezdit 50/90/130?.)9/quote]
Tys nikdy nespěchal? Proč by nemohla být třeba na D11 vyšší rychlost než 130? Dálnice je to nová, aut tam jezdí málo a od poloviny tam nesmí kamiony. 160 v rozumném autě není žádný problém.
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod Black_Talon 30. 7. 2007 11:29

tak tedy jednoducha odpoved: 50/90/130 nejezdim, protoze se mi nechce (nebavi me to)

staci?
Black_Talon
Nováček

Odeslat příspěvekod Jarda2 30. 7. 2007 11:40

TomKQT píše:
Jarda2 píše:Říkalo se, že snížení rychlosti v obcích zachrání mnoho životů.
/quote]
Pokud vím, tak tohle opravdu zabralo, stejně jako ve všech ostatních státech kde 50 zavedli. Mimochodem v Evropě už jen pár států má vyšší než 50. (Legrační je třeba tuším v Dánsku 80 na dálnici).
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod PájaTHC 30. 7. 2007 11:45

Rebikvpanice píše:
randomf píše:
Naposledy upravil PájaTHC dne 30. 7. 2007 11:50, celkově upraveno 2
Konektory se nelesbí...
PájaTHC
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jarda2 30. 7. 2007 11:48

kefish píše:
Jarda2 píše:Říkalo se, že držení telefonu za jízdy je trestuhodně nebezpečné (o držení cigarety, lahve, novin, svačiny, manželky, propisky, mapy atd. se kupodivu mlčí).
d/quote]
Nemlci. Ridic je povinen "věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích". Cigarety se tolerujou, ostatni veci ne, resp. nemely by se tolerovat (ale blbe se kontrolujou). S rozsirenim mobilu prisel zakon, kterej explicitne upravuje jejich pouzivani. Prijde mi to ok.

Jinak denni sviceni vitam, s horsi viditelnosti chodcu nebo jinejch veci problemy subjektivne nepocituju, nejvyssi prinos, jak uz tady nekdo taky zminil, taky vidim ve snadnem rozpoznani, jestli je auto "aktivni" nebo ne. Driv to navic bylo tak, ze pulka provozu svitila a druha ne. coz bylo snad to nejhorsi co mohlo bejt.m/quote]
Právě na tebou citovaný § narážím. Proč spec. § na mobily a na lavve s pitím ne. Copak láhev držená před obličejem řidiče se špatně prokazuje? Nebo svačina atd. vše stačí vyfotit stejně, jako mobil. Nyní máme spec. § na mobily, OK to možná je, možná není, jenže efet je nulový.
Je hezké, že svícení vnímáš pozitivně, ale kde jsou výsledky?
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod PájaTHC 30. 7. 2007 11:52

Jarda2: tak zase nebral bych to tak do extrémů, nerozsvícená světla se stejně většinou řeší "dohodou" a jako celkově to prostě nikoho v ničem neomezuje. Minimální přínos, ale za minimální náklady... samostatný paragraf na telefony je proto, aby policisté nemuseli dokazovat "nevěnování se řízení" což je právně zřejmě složitější, než vyfotit týpka s Nokií v ruce... Jednoduše řečeno: silniční zákon měl usnadnit buzeraci, což se podařilo.
Konektory se nelesbí...
PájaTHC
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod bob ash 30. 7. 2007 11:55

Rebikvpanice píše:
Spěchal, ale zaplať pánbůh to nikdy nebylo životně důležité. Nepíšu že ty rychlosti 100% dodržuju, teda 50 ano. Jsem i pro zvednout na určitých dálnicích rychlost.
Ale celý proč se ptám je ukázat tu absurditu porušování rychlosti. Nikdo nemá důvod jí porušovat a ohrožovat tím ostatní, ale stejně se to děje dnes a denně...e/quote]

Tvůj přístup jen ukazuje naprostou zvrácenost toho, jak spousta dnešních lidí vnímá zákony a omezení v nich.

Samozřejmě, že většinou neexistuje životně důležitej důvod, proč jet rychlejc než 50/90/130, nicméně neexistuje ani žádnej životně důležitej důvod,
proč pít alkohol (a můžem ho zakázat, protože škodí),
proč kouřit (a můžem kouření zakázat, protože škodí),
proč mít šedivý auto (a můžem je zakázat, protože jsou blbě vidět), proč chodit na fotbal (a můžem ho zakázat, protože při něm vznikaj rvačky s větší pravidelností, než vznikaj nehody při porušení rychlosti)
proč v létě chodit k vodě (a můžem koupání mimo koupaliště zakázat, protože je to nebezpečný a jsou tam sinice)
proč dělat spoustu dalších věcí...

Jenomže takhle stát fungovat nemá, není tu od toho, aby nám povolil jen to, co uzná za vhodné - nejsme tu my pro stát, ale stát pro nás. A stát musí mít zatraceně dobrej důvod, pokud nás chce obrat o jakoukoliv svobodu. A je opravdu prokazatelně a zásadně nebezpečný, jezdit 90/130 (padesátku v zastavěnejch částech obce beru)? Je to nebezpečný natolik, aby měl stát důvod nám to zakázat?
Kde se vzaly ty čísla? Proč to není 120/160? Pamatuje si ještě někdo, že rychlostní limity vznikly kvůli spotřebě a ne kvůli bezpečnosti?
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka