S čím už jste jezdili?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod cpt_Slow 1. 2. 2023 20:53

dpč. CVT bol jediný dôvod, prečo som poslal ani nie 2.ročného lexusa z domu 8-D :D
p.íčovina donebavolajúca :mrgreen:
R6 320kW, R4 1.3+el 160kW
cpt_Slow
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 1. 2. 2023 20:57

Já jsem taky fanda, i když si nejsem jistej, jestli je dobrej nápad dát to do auta velikosti Renaultu Austral.

Ale to Sandero s litrem a CVT, to musí bejt perfektní kombinace.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 1. 2. 2023 21:02

cpt_Slow píše:dpč. CVT bol jediný dôvod, prečo som poslal ani nie 2.ročného lexusa z domu 8-D :D
p.íčovina donebavolajúca :mrgreen:

Tak určitě to není nijak sportovní nebo zábavná převodovka.Ale je to mega komfortní.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 1. 2. 2023 21:04

Bych řekl ze ZF udělá to same a nedělá z auta vysavač. Ale jel sem v cvt hooodnw dávno.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fortress 1. 2. 2023 21:16

Jel jsem s CVT nedávno a je to pořád vysavač
Superb L&K 2.0TSI 206kW /// Alfa Romeo Giulia QV 375kW /// Audi R8 V10 RWD 397kW
fortress
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 1. 2. 2023 21:19

Je to super jak to drží ty ideální otáčky při prudší akceleraci.Žádny nahoru a pak dolů a pak zase nahoru jako klasická převodovka.To je přece zbytečný :))
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 1. 2. 2023 21:23

Všichni říkáte to samý, je to jen o úhlu pohledu (ideální otáčky při akceleraci = vysavač).
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 1. 2. 2023 21:24

Hučí to trochu no.Chápu že to někomu vadí.Mě to netrápí.A při běžný jízdě s davem to nedělá.To prostě jen jede a neřadí.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 1. 2. 2023 21:29

Tak to už lepší elektromobil ne?
Ten nehuci tolik a pocit zrychlení stejně sterilní.
Právě ty otáčky nahoru dolu a změny zvuku dělají tu zábavu.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fortress 1. 2. 2023 21:38

Jak je dneska ten zvuk enhancnutej/změněnej reprákama tak tady by se to fakt hodilo.
Superb L&K 2.0TSI 206kW /// Alfa Romeo Giulia QV 375kW /// Audi R8 V10 RWD 397kW
fortress
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 1. 2. 2023 21:47

burty s krenem píše:Tak to už lepší elektromobil ne?
Ten nehuci tolik a pocit zrychlení stejně sterilní.
Právě ty otáčky nahoru dolu a změny zvuku dělají tu zábavu.

No ten má zase svoje nevýhody.Ale jak říkám - já zůstanu určitě ještě dlouho u manuálu protože mě to baví, ale co se týče komfortu tak je CVT fajn.Zábava nula pochopitelně.Ale tak to obecně automat kromě sportovních aut nenabízí žádnou zábavu.

-- 1. 2. 2023 21:48 --

fortress píše:Jak je dneska ten zvuk enhancnutej/změněnej reprákama tak tady by se to fakt hodilo.

Jo no.Proč taky místo trapného fake zvuku z repráku někdo neudělá třeba "noise cancelling"? Že by to potlačilo zvuk motoru co nejvíc.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 1. 2. 2023 21:52

Arnie J píše:já to říkám furt, že to není tak hrozný, jak se tady dělá :)
by mě zajímalo kdo přišel s tím, že CVT je problém, jako jo, musí se tam měnit kapalina co 60 000, v DSG je předpis taky 60 000.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 1. 2. 2023 22:37

AFAIK auta s aktivním potlačením hluku existují (Hyundai to má skrytý pod označením RANC).
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod McGyver2 5. 3. 2023 22:35

Pár dní tu jezdíme tímto ,,škopkem” se mi to začalo líbit. Vnitřek jako i30 2.gen tak pohoda. Nějaká 1.6, žere to jako tak benzín ale po 14 kačkách), ale CVT se šesti stupni perfektní. Po horách, kameny, písek, horko furt to jede. Po dlouhé době jezdit s autem bez el. krávovin paráda �
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Škoda Kamiq Scoutline Phoenix 1.5 man 4/22, Fabia III Combi Ambition 10/2015
McGyver2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 5. 3. 2023 22:37

CVT je vynikajici :love: to tam fakt arabove nechali ten igelit aby se to neosoupalo? :D

-- 5. 3. 2023 22:44 --

Ale Omán dobrej ne? Zajel bych.Střední východ je strašně zajímavej kus světa.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků